هزینه توقیف مال

هزینه توقیف اموال هزینه ای است که فرد بدهکار باید برای توقیف مال بپردازد و این مسئله کاملا قانونی و لازم الاجرا است . در این مقاله شما می توانید دریابید که در چه موارد ممنوعیت دستگیری مالک، چه چیزی شامل می شود و چگونه آن را حذف می کند. یک وکیل در تهران می تواند شما را در هزینه توقیف اموال راهنمایی کند.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

رفع توقیف اموال

می توان با استفاده از راهکارهای قانونی اقدام به رفع توقیف اموال نیز نمود. اما پیش از ان بهتر است اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاوریم .

تصرف اموال، محاصره است و دقیقا همان محدودیتی است که نه بر اساس اراده خود مالک ، بلکه بر اساس قانون انجام می شود . مصادره مالکیت، استفاده یا انتقال اموال شما را محدود می کند. به عبارت دیگر، تصرف دارایی – ممنوعیت ایجاد هر نوع معاملات با اموال خود است.هزینه توقیف اموال ممکن است توسط دادگاه، ، تحقیقات و بعضی اوقات کمیسیون مالیات وزارت دارایی (در صورت عدم پرداخت بدهی برای مالیات) اعمال شود. صاحب اموال دستگیر شده به آن کسی که برای نگهداری آن دست داشته باشد باید امنیت آن را تضمین کند. انجام معاملات با اموال تصرف شده تنها زمانی امکان پذیر است که توقیف اموال حذف شود.

اگر برای مثال شما یک سهمی از اموال مشترک دارید (آپارتمان، ماشین، و غیره)، پس از آن توقیف اموال فقط از طرف شما اعمال خواهد شد.

توقیف اموال معمولا هنگامی اهمیت پیدا می کند که در وهله اول فردی به شخص دیگری بدهکار باشد، ولی فرقی نمی کند که این دین به خاطر یک سند رسمی باشد یا سند عادی، نوع سند تنها در شیوه مطالبه و توقیف اثر خواهد داشت ؛ بدهی می ‫تواند به عنوان مثال به خاطر قرض گرفتن پول یا بدهی مردی به زوجه اش به خاطر مهریه باشد و فرد بدهکار با میل و اراده خود بدهی خود را پرداخت نمی کند یا این که رفتاری و کار هایی انجام می‫دهد که طلبکار در مورد رسیدن به طلب خویش دچار شک و تردید و نگرانی بشود و دوما فرد بدهکار اموالی داشته باشد و سوما فرد طلب کار این امکان را داشته باشد که این اموال را شناسایی کند (چه خودش چه از طریق دادگستری).

یک راهکاری که ممکن است که فرد از طریق آن بتواند بدهی خود را جمع آوری کند، از طریق هزینه توقیف اموال است. اگر بدهی تضمین شده باشد، بدهکار می تواند بدون رفتن به دادگاه، اموال را توقیف کند. اگر بدهی در ضمانت جایی شده باشد، بدهکار باید قبل از تصرف اموال، به دادگاه برود

توقیف اموال تامین خواسته

اگر قراردادی را امضا کرده باشید که وام بدهکار را برای ضمانت امضا کرده اید، یک بدهی امن دارید. اغلب وثیقه ملک است که با وام خریداری شده است. برخی از نمونه هایی از بدهی های امن، وام مسکن، وام خودرو یا وام برای خرید اثاثیه منزل هستند.

قراردادی که شما امضا می کنید و وارد یک بدهی امن می شوید، قرارداد امنیتی نامیده می شود. به عنوان مثال، اگر یک وام خودرو دارید و ماشین شما وثیقه (وام) برای وام است و شما پرداخت اقساط ماشین خود را متوقف کنید (به طور پیش فرض)، متقاضی شما می تواند ماشین شما را توقیف کند. این مسئله می تواند بدون رفتن به دادگاه اتفاق بیفتد.

بدهکار امن، نیازی به مجوز دادگاه برای توقیف ملک ندارد . تا زمانی که اعتباردهنده ایمن بتواند وثیقه خود را بدون برانداختن صلح بپذیرد، این امر به نفع آن است. اعتباردهنده امن نمیتواند به خانه یا گاراژ خود برود تا ملک را بگیرد.

در اختیار داشتن اموال برای پرداخت بدهی های ناخواسته
بقیه این مقاله در مورد هزینه توقیف اموال برای پرداخت بدهی های غیرقانونی است. یک وام دهنده باید در دادگاه شکایت کند و قبل از این که بتواند دارایی خود را برای پرداخت بدهی های ناخواسته به دست آورد، دادرسی شود .

پس از آنکه دادگاه تصمیم می گیرد که پول بدهد و رای را علیه شما صادر کند، متقاضی باید ۲۱ روز قبل از جمع آوری آن منتظر بماند. یکی از راه های جمع آوری بدهی ها این است که درخواست و مطالبه خود را جهت تصرف مالکیت دریافت کنید. این یک حکم دادگاه است که به افسر منصوب دادگاه می گوید که اموال شما را توقیف کند . این سفارش بعد از ۹۰ روز منقضی می شود، اما می توان آن را تمدید کرد.

هر گونه اموالی که متعلق به خودتان است، می توانند برای پرداخت بدهی تان توقیف شوند . لازم نیست که به بدهی مربوط باشد. طلبکاران دادگستری می توانند مالکیت خود را به دست بگیرند این یعنی:

املاکی که هم اکنون به نام شما هستند

املاکی که متعلق به شماست اما در دست خودتان نیست

املاک که اخیرا خریده اید
شما ممکن است وسوسه شوید که املاک خود را برای فرار کردن ازهزینه توقیف اموال به نام افراد دیگر از جمله دوستان و خانواده خود کنید اما با انجام این کار ،این خطر را به جان می خرید که دعوی کلاهبرداری علیه شما انجام شود. گرچه اثبات آن سخت خواهد بود اما یک جرم دیگر نیز به فهرست اتهامات شما اضافه خواهد شد

کلاهبرداری یک جرم جدی است. دفاع از کلاهبرداری بسیار پیچیده است. اگر شما متهم به کلاهبرداری هستید، باید با یک وکیل پایه یک دادگستری صحبت کنید. اگر شما به یک وکیل حقوقی نیاز دارید و دارای درآمد کمی هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک قانونی باشید. اگر شما کم درآمد هستید یا ، می توانید راهنمای حقوقی را برای پیدا کردن خدمات حقوقی در منطقه خود استفاده کنید.

رفع توقیف اموال برای مهریه

استثنائاتی هم برای هزینه توقیف اموال وجود دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

همه تصاویر خانوادگی

لباس برای شما یا خانواده تان

مقدار شش ماه هزینه های زندگی
مستثنیات دین ( از جمله مهریه زوجه )

مأمور منصوب شده به دادگاه باید به شما اجازه دهد که اموال محدودی از خود را حفظ کنید. شما ۱۰ روز برای انتخاب اقلام معافیت خود دارید. بعد از ۱۰ روز، افسر می تواند تمام اموال دیگر را بگیرد. شما باید یک لیست موجودی از تمام اموال گرفته شده را دریافت کنید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶