سلب حضانت مادر

موارد سلب حضانت

آیا می دانید حضانت چیست؟ در چه مواردی ممکن است سلب حضانت رخ دهد؟طلاق می تواند بسیار مخرب باشد، مخصوصا اگر فرزندان و دارایی های خود را در نظر بگیرید. یک زمانی بود که پدران به طور خودکار تنها به دلیل این که پدر فرزند بودند ، حضانت وی را به دست می آورند ، اما آن روزها تمام شده است. تقریبا ۵۰٪ از موارد حضانت های امروزه که به پدر سپرده می شوند می توانند برگردانده شوند، پس شما به عنوان یک مادر هیچ چیزی را نادیده نگیرید .همیشه ممکن است معجزه ای برای شما و فرزندتان رخ دهد.نکات طلایی زیر را در نظر داشته باشید :

چهارمورد سلب حضانت فرزندان از والدین

اولا همه زوج هایی که طلاق می گیرند دارای حقوق حضانت مشترک خواهند بود . قضات تصمیم می گیرند که بر اساس “بهترین منافع” کودک یا کودکان حضانت آن ها را به یکی از والدین بسپارند ، اما در این مورد باید اطلاعات بیشتری جمع آوری شود. بیایید نگاهی به پنج راهی بیاندازیم که می توانید شما به عنوان یک مادر حضانت فرزند را به دست آورید.

سو استفاده جنسی از فرزند

سوءاستفاده از کودک و یا سوء استفاده جنسی یکی از دلایلی است که می تواند حضانت را از دست پدر بیرون کشیده و حق حضانت وی را سلب کند.. گاهی اوقات این امر به شکل “مجازات بدنی” مانند اعتیاد و سایر اقدامات فیزیکی مجازات یک کودک انجام می شود؛ . در یک نبرد برا سلب حضانت ، یک تشر ممکن است توسط یک زن به عنوان سوء استفاده واقعی تفسیر شود، پس مراقب باشید. (علاوه بر این اتهامات جعلی سوء استفاده نیز ممکن است به پرونده شما آسیب برساند). سوء رفتار نیز یکی دیگر از انواع سوء استفاده است که شامل ، فریاد، تهدید و یا ایجاد حس ترس در کودک است که دادگاه ها به طور جدی به آن می پردازند. . اگر پدر فرزند را به سوء استفاده از فرزندتان را متهم کرده و معلوم شود که دروغ می گویید، وی می تواند بر علیه شما کار کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اتهاماتتان معتبر باشد!) اعتبار در دادگاه بسیار مهم است.

سلب حضانت فرزندان

خشونت خانگی والدین

خشونت خانگی یکی دیگر از دلایلی است که می تواند موجب سلب حضانت شود . شاید برایتان عجیب باشد که فکر کنید پدری بتواند فرزند خودش را آزار دهد اما با نگاهی مختصر به صفحات حادثه روزنامه ها می توانید دریابید که این مسئله اتفاقا در حال رشد است .

حضانت فرزند بعد از طلاق توافقی

مصرف مواد مخدر

سو ء مصرف مواد مخدر ازهر نوعی که باشد در دادگاه خانواده به طور جدی مورد توجه قرار می گیرد – مواد مخدر، الکل، حتی سیگار می تواند سوء مصرف مواد به حساب بیاید . حتی استفاده گاه به گاه از الکل یا مواد مخدر باعث می شود تا خطر سلب حضانت افزایش پیدا کند.

اگر به هر گونه مواد مخدری اعتیاد دارید بهتر است هرچه سریع تر اقدام به ترک آن نمایید چرا که بهانه ی بسیار خوبی است تا بتوان حق حضانت شما را سلب کرد.و بیایید با هم صادق باشیم ، یک پدر یا مادر معتاد به نفع و صلاح کودک نخواهد بود.

ربوده شدن کودک

ربوده شدن کودک یکی از دلایل رایجی است که می تواند موجب سلب حضانت کودک شود . اگر فرزندتان را بدون اجازه پدر و مادر دیگر بیاورید، قاضی به این موضوع اهمیتی نمی دهد – این امر ربودن فرزند محسوب می شود. اگر شرایط توافقنامه حضانت را نقض می کنید (شما باید مجوز والد دیگر را داشته باشید)، حق حضانت شما سلب خواهد شد .

اگر قصد طلاق دارید در گام اول سعی کنید تمامی جوانب زندگی فعلی و بعد از طلاق را در نظر بگیرید. آیا بدون فرزندان خود می توانید به زندگی ادامه دهید؟ آیا می توانید به تنهایی به زندگی خود ادامه دهید؟ اگر پاسخ شما بله است در این صورت می توانید با مشاوره بهترین وکیل پایه یک دادگستری دادخواست طلاق تنظیم کرده و از همسر خود جدا شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *