تعیین کفیل

تعیین کفیل

هنگامی که متهمی به جرم های کیفری پرونده ای برایشان ساخته می شود ،برای این که هر زمان ممکن بتوان به آن ها دسترسی پیدا کرد مقامات قضایی از متهم می خواند تعیین کفیل کند و فردی را به عنوان کفیل خود به دادگاله معرفی نماید.همانگونه که احتمالا مستحضر هستید .

پرونده های کیفری ، مواردی سخت و پیچیده هستند که حتما به حضور یک وکیل پایه یک دادگستری احتیاج دارند و اولین قدم شما باید این باشد که با یک وکیل خبره صحبت کنید.گروه وکلای سفیر صلح آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.برخی مواقع افراد بی آن که معنای دقیق این واژه را بدانند از لفظ ضامن به جای کفیل استفاده می کنند.جهت مشاوره با وکیل در تهران درباره پرونده های خود می توانید با شماره های مندرج در بالای صفحه تماس بگیرید.

قرار قبولی کفالت

برای فهم این مطلب به ذکر مثالی میپردازیم: از آنجا که دادسرا قرار کفالت برای متهم پرونده صادر کرده است، مهم‌ترین تکالیف کفیل و ضمانت اجرای چشم بستن بر این تکلیف در متن این قرارداد مشهود است.

برای این که مسئله به خوبی برای شما مخاطبین عزیز وب سایت سفیر صلح جا بیفتد مثالی را عنوان می کنیم : «علی» درخواستی به دادگاه ارائه می کند که در آن ضمانت از نوع کفیل را در تاریخ مشخصی خواستار می شود و به این نحو قرارداد کفالتی با شرایط زیر برقرار می شود :
«علی … ساکن … در شعبه … دادگاه عمومی ناحیه … حاضر و با تسلیم برگ کفالت نامه و فیش حقوقی به نام خود به ارزش … ریال اعلام داشت که حاضرم سارا …را با وجه‌الکفایه مبلغ … تا اتمام رسیدگی و اجرای دادنامه کفالت کنم که هر زمان متهم را از سوی مراجع قضایی احضار کردند در موعد مشخص شده ی قانونی فرد مزبور را به دادسرا معرفی کرده و در غیر این صورت وجه‌الکفایه را به صندوق دولت پرداخت نمایم .»

ورود یک عقد به جریان رسیدگی کیفری

کفالت یک جور عقد است مثل عقد اجاره یا فروش .و به همین علت در قانون مدنی به آن اشاره شده است ، اما به علت شرایط خاص این عقد ، ارتباط فراوانی با رسیدگی به جرم ها پیدا کرده است و در دادگاه هایی که برای پرونده های کیفری برگزار می شود بسیار مورد استفاده قرار می گیردو در جریان این عقد ، شخصی در برابر شخص دیگری تعهد می کند که شخص ثالثی حضور داشته باشد .به همین دلیل می توان این گونه بیان کرد که سه نفر در جریان این عقد حضور دارند.

کفیل چه کسی است؟

به شخصی که تعهد می کند ، فرد دیگر را حاضر کند “کفیل ” گفته می شود. به شخصی که کفیل ، کفالت او را بر عهده دارد ” مکفول” گفته می شود و فردی که تعهد برای او به وجود آمده است و به خاطر او باید شخص ثالث حضور پیدا کند ” مکفول له ” نام دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره های مندرج در بالای صفحه و بهترین وکلای گروه سفیر صلح تماس برقرار نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *