اخراج ثلث از ترکه

اخراج ثلث از ترکه

در این مطلب تصمیم داریم که اخراج ثلث از ترکه، نحوه تقسیم ترکه، معرفی وکیل و مشاور حقوقی اخراج ثلث از ترکه و سایر مواردی که با اخراج ثلث از ترکه در ارتباط هستند را به شما توضیح دهیم گروه وکلای سفیر صلح در خدمت شماست.

اخراج ثلث از ترکه در وصیت نامه

لازم است که بر اساس وصیتی که از متوفی پیش ار فوتش بر جا مانده است ، اخراج ثلث از ترکه صورت گیرد.به محض این که افراد پای به این جهان گذاشته و متولد می شوند ، قانون گذار برای آن ها هویت و شخصیا مستقلی در نظر می گیرد که بر اساس همین اصل، می توانند به اراده ی خود در اموال و دارایی های خود دخل و تصرف کنند و اعمال حقوقی را انجام دهند
این اعمال حقوقی هم می توانند مالی باشند و هم غیر مالی که در هر دو شکل، اهلیت تمتع و استیفا در نظر گرفته شده است.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکیل حقوقی گروه وکلای سفیر صلح با شماره های مندرج در بالای صفحه تماس بگیرید.

گروه وکلای سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین وکیل در تهران ، افتخار دارد که کلیه خدمات حقوقی را به شما عزیزان ارائه دهد.

تقسیم اموال پس از فوت

در طول دوره ی حیات فرد، قانون گذار برای وی این حق را قائل شده است که در امور مالی خود تا هر چقدر که تمایل داشت ، دخل و تصرف کند .نظر به این مسئله که حیات مدتی افراد در مسائل مالی محدود و منوط به شخصیت آنان می باشد ،به همین خاطر اهلیت آنان وابستگی به شخصیت آن هاست که از همان بدو تولد ایجاد شده و با فوت شدن از بین خواهد رفت. لذا باید تکلیف اموالی که در طول حیات شخص به دست آمده است پس از وفاتش مشخص گردد .
با توجه به اینکه این اموال بعد از مرگ به ورثه ی متوفی منتقل می شود و بر اساس قوانین ارث، مالکیت اموال بین وراث تعیین و تقسیم می گردد، در نتیجه اگر شخص متوفی در زمان حیات خود وصیتی کرده باشد و بخواهد بعد از فوت در مورد اموال او طبق وصیت دخل و تصرف شود، میزانی که می تواند به موجب وصیت نامه دخل و تصرف داشته باشد، ثلث اموال می باشد.اخراج ثلث از ترکه، یکی از مواردی است که در وصیت شخص مطرح می گردد.

اموال فرد پس از مرگش به چه کسی تعلق می گیرد؟

اموال فرد پس از مرگش به ورثه وی تعلق خواهند داشت و به آن ها منتقل می گردد .بر اساس قوانین ارث باید این اموال بین ورثه بر طبق اصول موجود تقسیم شود و به همین خاطر فرد متوفی تنها می تواند تا یک سوم اموال خود را وصیت کند و مابقی آن ها به ورثه تعلق خواهند داشت .اخزاج ثلث از ترکه یکی از مسائلی است که باید در وصیت فرد لحاظ شود و به آن دقت داشت.

 

نحوه تعیین اموال متوفی و میزان آن

بعد از مرگ فرد ، به این خاطر برای اموال او تعیین تکلیف و تصمیم گیری خواهد شد که وراث او این امکان را داشته باشند که اموال وی را میان خود انتقال داده و تقسیم کنند. بر طبق همین مسئله ، پیش از این که اموال متوفی به وراث وی برسد ، تشریفاتی لازم است که قانونگذار امین ماترک را موظف کرده است که آن ها را انجام دهد. در واقع باید پس از فوت او، به درخواست وراث و یا امین، ماترک مهر و موم و تحریر ترکه صورت بگیرد تا حقوق وراث و دیگر افراد رعایت شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *