طلاق خلع

طلاق خلع تا به حال گوشتان خورده است ؟ ایا تا به حال شنیده اید که زنی از همسر خود طلاق خلعی گرفته باشد. در این مطلب تصمیم داریم به معنای حقوقی این عبارت بپردازیم و بگوییم که این نوع طلاق چه تفاوت با طلاق رجعی دارد.

اصطلاحا به طلاقی گفته می شود که زن به واسطه ی کراهتی که نسبت به همسر خود دارد ، حاضر است در قبال پرداخت هزینه و مالی ، که عموما مهریه می باشد، طلاق خود را بگیرد

در صورتی که تمایل دارید مسئله طلاق خود را به دستان ماهر و خبره بهترین وکیل طلاق گروه وکلای سفیر صلح بسپارید ، می توانید با این مجموعه تماس حاصل نمایید.

شما می توانید جهت ارتباط با گروه وکلای سفیر صلح با شماره های زیر تماس حاصل نمایید :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

طلاق خلع

طلاق بر دو قسم است: بائن و رجعی، در “طلاق رجعی” برای شوهر در مدت عده حق رجوع وجود دارد؛ یعنی با وجود اینکه با قطع رابطه زوجیت به واسطه اجرای طلاق، مفارقت (جدایی) بین زوجین حاصل می‌شود اما در مدت عده برای شوهر حق رجوع به همسرش باقی است و در این صورت همان رابطه زوجیت شرعی بین زن و شوهر اعاده خواهد شد. در “طلاق بائن” برای شوهر حق رجوع وجود ندارد و با اجرای صیغه طلاق رابطه زوجیت بین زوجین به طور کامل قطع خواهد شد. طلاق بائن خود به چند دلیل حاصل می‌شود که یکی از این دلایل، کراهتی است که زن از شوهر دارد یا هر دو از یکدیگر دارند. در صورتی که کراهت طرفینی باشد، طلاق از نوع مبارات است و اگر کراهت یک ‌طرفه زن از شوهر باشد، طلاق از نوع خلع خواهد بود.

صیغه طلاق خلع

صیغه طلاق خلع تفاوت چندانی با صیغه ی عادی ندارد اما باید در نظر داشته باشید که نمی توانید این صیغه را بین خودتان قرائت کنید بلکه حتما باید فرد ذی صلاح آن را خوانده و هم چنین شهودی برای امضای این صیغه طلاق حضور داشته باشند.

عده طلاق خلع چند روز است

در تعریف عده باید این گونه گفت که پس از طلاق ، زن به مدت مشخصی اجازه ازدواج مجدد ندارد و در صورتی که چنین کاری را انجام دهد ، ان نکاح باطل خواهد بود.

اما سوال این جاست که آیا عده طلاق خلع با عده طلاق رجعی یا دیگر انواع طلاق تفاوتی دارد ؟

طلاق خلع

طلاق خلع

بنابراین عده زنی که  بواسطه طلاق خلع از همسرش جدا شده است با عده زنی که با طلاق رجعی یا بائن و… از همسرش جدا شده باشد تفاوتی ندارد و زنی که با طلاق خلع از همسرش جدا شده باشد تفاوتی ندارد.

بیشتر بخوانید: حق طلاق زن ؛ مراحل طلاق با داشتن حق طلاق

رجوع در طلاق خلع

در صورتی که کراهت از سوی زن باشد و حتی در مدت مشخصی ک برای رجعت در نظر گرفته شده است این احساس کراهت از بین نرود ، مرد اجازه رجوع به همسر خود را نخواهد داشت.