تنظیم دادخواست طلاق

تنظیم دادخواست طلاق

تنظیم دادخواست طلاق

تنظیم دادخواست طلاق به دو شکل بیشتر نیست . یا این که خود درخواست طلاق می کنید و تمام مدارک خود را آماده می کنید یا این که وکیلی را استخدام می کنید که به این امور رسیدگی کند .

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

تنظیم دادخواست طلاق توسط وکیل

چنانچه وکیلی استخدام می کنید که به این امور رسیدگی کند ، بهترین وکیل تهران متخصص در امور قانون خانواده ، از طریق دفاتر خدمات قضایی توافقاتی که بین شما و همسرتان وجود را صورت جلسه می کند .
هم چنین وکیل قانون خانواده متن توافق نامه طلاق توافقی را نزد خود بایگانی کرده و مسائل درج شده و توافق هایی که در رابطه با مهریه ، نفقه ، اجرت المثل ، حضانت و تمام امور مشترک مالی و غیر مالی و آن چیزی که توافق شده میان زوجین رد و بدل شود را صورت جلسه می کند . پس از آن وکیل حقوقی متخصص در قانون خانواده تنظیم دادخواست طلاق را به شکلی بسیار ساده در دفتر خدمات و پس از ارجاع این دادخواست به شعبه مورد نظر ، جزئیات مشروح توافقات میان زوج را به دادگاه اعلام می کند که هم چنین در متن رای طلاق نیز منعکس می شود .

تنظیم دادخواست طلاق

مراحل انجام طلاق توافقی بدون وکیل

شکل دوم این است که خودتان به تنهایی و بدون کمک مشاور حقوقی اقدام به تنظیم دادخواست طلاق می کنید و خود به امور پرونده رسیدگی می کنید .در این حالت نیز زوجین با داشتن مدارک لازم طلاق توافقی به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه می کنند و با دادن مدارک صرفا اعلام می دارند ، که خواسته دادخواست آن ها طلاق توافقی است.
بهتر است در این مدارکی به دفاتر خدمات قضایی ارائه می دهید فقط تنظیم دادخواست طلاق را به شکلی ساده ارائه کنید و از شرح و بسط توافقات خود و هم چنین مدارک اضافی خودداری کنید.البته می توانید هم این کار را انجام دهید اما توصیه وکلای سفیر صلح به شما این است که از این اقدام خودداری کنید.
و اعلام توافقات خود را به دادگاه و مرحله مشاوره و نزد قاضی موکول نمایید.نکته مهم این که دادن دادخواست طلاق توافقی و امضاء آن در صورت پشیمانی یکی از زوجین وظیفه ای برای آن ها به وجود نمی آورد . و چنان چه یکی از زوجین دیگر پیگیر پرونده نباشد،پرونده به صورت خود به خود بسته خواهد شد.
البته لازم به ذکر است که اگر این تنظیم دادخواست طلاق از سوی زن صورت گیرد ،مسئله بسیار سخت و پیچیده می شود و نیاز به مدارک و اسناد بیشتری هست و باید حتما از یک وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور خانواده استفاده کنید.
به هر حال زوجه ای که قصد طلاق دارد می تواند با در دست داشتن مدارک لازم از قبیل شناسنامه، کارت ملی، عقدنامه یا رونوشت آن به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق بدهد.

مراحل طلاق از سوی زن

مرحله اول : مرحله اول رسیدگی به طلاق در دادگاه خانواده (دادگاه بدوی) است. دادگاه خانواده کلیه زوجینی که درخواست طلاق داده اند را در ابتدا به صلح و سازش دعوت می کند.
مرحله دوم : داوران صلح و سازش (مشاوران خانواده ) باید پس از رسیدگی به موضوع پرونده، رای خود را به صورت گزارش به دادگاه اطلاع دهند . عاقبت دادگاه اقدام به صدور رای می کند. رای دادگاه بدوی به ضرر هریک از زوجین باشد او از زمان صدور رای ۲۰ روز مهلت تجدید نظر خواهی دارد. در صورتی که متضرر از رای درخواست تجدید نظر خواهی کند پرونده برای رسیدگی به دادگاه تجدید نظر استان ارسال می شود. دادگاه تجدید نظر اکثرا بدون حضور زوجین پرونده را بررسی و تحلیل و در نهایت اقدام به صدور رای می کند.
مرحله سوم : بازهم برای مرحله سوم متضرر از رای دادگاه تجدید نظر ۲۰ روز از زمان صدور رای برای فرجام خواهی زمان دارد. اگر درخواست فرجام خواهی را انجام دهد ، پرونده برای بار سوم این دفعه توسط دیوان عالی کشور رسیدگی می شود اگر دیوان رای دادگاه تجدید نظر را تایید کند که اتفاق خاصی در پرونده رخ نمی دهد ؛ ولی اگر تایید نکند پرونده دوباره به دادگاه تجدید نظر برای رسیدگی دوباره برمیگردد و این روند ادامه خواهد داشت . زن در ۳ مورد می تواند دادخواست طلاق داده و در این امر موفق شود .
استناد به شروط دوازده گانه عقدنامه در صورتی که مرد آنها را امضا کرده باشد(شزوط ضمن عقدی و شروطی که در عقد نامه وجود دارد و مرد تمام آن ها را امضا کرده است) . در صورتی که ادامه زندگی مشترک باعث عسر و حرج زن باشد . یعنی شرایط طوری باشد که زن دچار سختی تنگنا شده باشد می تواند دادخواست طلاق بدهد .

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *