پایان کار

پایان کار

پایان کار به چه معناست؟ حتما تا به حال شنیده اید که برای دریافت سند مالکیت یک ساختمان، به دریافت مجوز پایان کار احتیاج است. پایان کار سندی است که هر ساختمانی که به اتمام برسد ، به آن احتیاج دارد تا بتواند آن ساختمان را مورد نقل و انتقال قرار دهد یا این که سند مالکیت ان را دریافت کند.

اما خیلی مواقع پیش می آید که بدون این که ساختمانی پایان کار داشته باشد ، به صورت کاملا غیر ثانونی آن را به افراد دیگری اجازه می دهند و در چنین مواقعی طبیعی است که مشکلات حقوقی فراوانی پیش آید.

توصیه اکید گروه وکلای سفیر صلح این است که پیش از هر کاری با یک مشاور حقوقی صحبت کنید تا شرایط و قوانین این مسئله را برایتان شرح دهد .

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

پایان کار ساختمان کلنگی

برای دریافت پایان کار یک ساختمان کلنگی و اصولا هر ساختمان دیگری باید مراحلی را طی کنید که تصمیم داریم به آن ها اشاره کنیم.

پیش از هر چیزی برای دریافت پایان کار باید به شهرداری منطقه ای که ساختمان در آن واقع شده است مراجعه کنید و درخواست پایان کار داشته باشید. در طول صدور پایان کار دو مسئله اساسی و بسیار مهم بررسی خواهد شد :

اول این که بررسی می شود آیا ساختمانی که احداث شده است مطابق با نقشه ساختمانی ای است که پیش از احداث به شهرداری ارائه داده شده است یا خیر.

دوم این که بررسی خواهد شد که آیا مصالح و موادی کگه در ساختمان به کار رفته است ، مطابق با استانداردهای موجود است یا خیر

مامور شهرداری این دو مسئله را به خوبی بررسی خواهد کرد و در صورتی که تخلفی مشاهده نشد ، گواهی پایان کار را صادر می نمیاد.

دادخواست الزام به اخذ پایان کار

مالک ساختمان باید نسبت به‌ضرورت وجود این گواهی واقف باشد و پیگیری‌های لازمه را جهت دریافت گواهی انجام دهد؛ زیرا گواهی پایان کار ساختمانی پیش‌نیاز صدور سند مالکیت زمین توسط دفاتر اسناد رسمی هست؛ و سند مالکیت پیش‌نیاز انجام معاملات و نقل وانتقالات ملکی در دفاتر اسناد رسمی می باشد.

چنانچه بناست واحدی را پیش‌فروش نمایید نسبت به وجود گواهی پایان کار ساختمانی مطمئن شوید و یا مالک را موظف نمایید که برای دریافت گواهی اقدام نماید.

درصورتی‌که پس از انجام معامله متوجه عدم وجود این گواهی‌شده‌اید می‌توانید با شکایت در مراجع مربوطه برای دریافت سند مالکیت خود اقدام نمایید.

مراحل گرفتن سند بعد از پایان کار

برای دریافت پایان کار مرالحلی وجود دارد که باید طی شود و در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

واحد تشکیل پرونده شهرداری پیش نویسی پایان کار را تهیه می کند.

سپس در بخش پروانه ساخت شهرداری ، این پیش نویس تکمیل خواهد شد.

گواهی پایان کار توسط معاون شهردار یا خود وی به امضا خواهد رسید.

گواهی مربوطه توسط دیبیرخانه شهرداری، مهر خواهد شد

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *