تقسیم ترکه

تخلیه ملک

روابط تجاری میان مالک و مستاجر امروزه به سادگی روزهای گذشته نیست و قوانین پیچیده ی بسیاری در این باره وجود دارد.امروزه شما می توانید در صورت داشتن سند مالکیت،به دادگاه مراجعه کرده و در عرض 2 هفته حکم تخلیه ملک خویش را دریافت کند.

یکی از شروط اصلی برای دریافت حکم تخلیه ملک این است که قراردادی نوشتاری بین موجر و مستاجر نوشته شده باشد.

در این حالت مالک باید مقدار پولی که بابت ودیعه از مستاجر دریافت نموده است در شورای حل اختلاف به امانت گذاشته تا زمانی که حکم تخلیه ملک به طور کامل انجام شود.

گروه وکلای سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین وکیل تهران،کلیه خدمات حقوقی را به شما عزیزان ارائه خواهد کرد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ نوبت با این مجموعه تماس حاصل نمایید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

مدت زمان صدور حکم تخلیه

همان گونه که در بالا اشاره کردیم مدت زمان صدور حکم تخلیه امروزه به سرعت و در طول دو هفته انجام می شود. اما باید در نظر داشت که امروزه شرایط قراردادها بسیار پیچیده شده و حضور یک وکیل حقوقی در کنار شما لازم و ضروری به نظر می اید.

توقف دستورتخلیه ملک مسکونی و تجاری، زمانیکه امکان پذیر است که دستور تخلیه از شورای حل اختلاف صادر شود اگر شخصی مدعی خلاف قانون بودن دستور باشد، می تواند با توجه به مواد 9 و 27 قانون شوراهای حل اختلاف نسبت به دستور صادره تجدید نظرخواهی و دستور توقف تخلیه نماید

تخلیه ملک استیجاری

همان گونه که ذکر کردیم حکم تخلیه ملک استیجاری فورا صادر می شود و در صورتی که در مدتی مشخص مستاجر به ابلاغیه تخلیه اهمیتی نداد، دادگاه به کلانتری محل دستور داده و به این وسیله ملک تخلیه خواهد شد.

دستور تخلیه فوری زمانی صادر می شود که طرفین دارای قرارداد کتبی با امضای دو شاهد باشند ؛ که در این حالت قانوناً باید ظرف یک هفته پس از تقدیم درخواست دستور تخلیه  فوری صادر و اجرا شود.

صورتجلسه تخلیه ملک

صورتجلسه تخلیه ملک عموما پس از انجام حکم تخلیه صورت می گیرد. به این صورت که مامور اجرای احکام پس از نظارت بر روی عملیات تخلیه، صورتجلسه ای تنظیم کرده و در طول آن تشریح می کند که حکم به درستی انجام گرفته است و سپس این صورتجلسه ضمیمه پرونده خواهد شد.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *