سفته تاریخ گذشته

سفته تاریخ گذشته

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده است که جهت ضمانت انجام یک کار یا این که به عنوان ضمانت کلی، سفته ای را خریداری کرده و نزد کارفرمای خود گذاشته اید .حال سوالی که در این میان پیش می آید این است که سفته تاریخ گذشته از لخاظ حقوقی ، چه اعتباری دارد و ایا می توان با استناد به آن از شخصی شکایت کرد.

برای پاسخ به این سوال پیش از هر چیزی توصیه می کنیم که با یک وکیل پایه یک دادگستری صحبت کنید تا بتواند راهنمایی های کلی را به شما ارائه کند و پس از آن دست به اقدام بزنید.

امروزه بخش زیادی از پرونده هایی که در دادگاه ها به اجرا گذاشته می شود مربوط به سفته و چک می باشد و به همین دلیل پرداختن به این موضوع برای حقوقدانان به نظر ضروری و لازم می آید.

گروه وکلای سفیر صلح بیشترین میزان تعهد و خدمت را نسبت به موکلین خود دارد و تصمین خواهد کرد که روند پرونده شما به درستی پیگیری خواهد شد .

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

واخواست سفته

جهت به اجرا گذاشتن سفته تاریخ گذشته باید پیش از هر چیز دیگری به واخواست سفته پرداخت.

در نظر بگیرید که شما از شخصی، سفته ای در اختیار دارید که از زمان آن چند ماهی گذشته است. پیش از هر چیزی البته توصیه ما به شما این است که با یک مشاور حقوقی صحبت کنید و از وی مشورت بخواهید.

پس از آن اقدام بعدی شما این است که از به دادگاه مراجعه کرده و پس از واخواست سفته ،آن را به اجرا بگذارید تا به مبلغ سفته دست پیدا کنید.

مراحل شکایت سفته

مراحلی که برای اجرای سفته تاریخ گذشته باید طی کنید شبیه به حالت عادی اجرا گذاشتن سفته می باشد. شما باید با در اختیار داشتن کلیه مدارک به دادگاه مراجعه کرده و درخواست اجرا گذشاتن سفته را به آن جا ارائه کنید.در صورتی که دادخواست اولتان درست نوشته شده باشد می توانید امیدوار باشید که وجه سفته را وصول کنید.

جهت نوشتن لایحه ی اجرا گذاشتن سفته می توانید اینجا را کلیک کرده و با مشاوران و وکلای گروه وکلای سفیر صلح صحبت کنید.

هزینه ی نوشتن لایحه برای چنین دعاوی ای بسیار ارزان تر و به صرفه تر از استخدام یک وکیل می باشد و می توانید به راحتی پرونده ی خود را با همان لایحه به جریان بیاندارید.

راه وصول سفته

برای وصول وجه سفته از ۲ طریق می‌توان اقدام کرد:

از طریق اجرای اسناد رسمی :

چون سفته از اسناد لازم‌الاجراست ، در صورتی که دارنده به وظایف قانونی خود عمل کرده باشد ، می‌تواند علیه صادرکننده ، پشت نویس و ضامن به اجرای اسناد رسمی واقع در اداره ثبت مراجعه و تقاضای توقیف اموال بلامعارض اشخاص فوق و وصول طلب خود را کند.

از طریق مراجع قضایی دادگستری

دارنده سفته با تقدیم دادخواست حقوقی علیه یک یا تمام مسوولان سند تجاری اقامه دعوی می‌کند و در صورتی که به محکومیت قطعی صادرکننده منجر شود و اگر اموالی از محکوم تحصیل نشود، می‌تواند به استناد قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی تقاضای بازداشت شخص محکوم را کند.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

2 پاسخ
  1. احمد
    احمد گفته:

    سلام من یک سفته دارم و الان ۵ماهاز تاریخ ان گذشته است و اولین بار هستش که با سفته کار کردم ایا من میتوانم شکایت صاحب سفته بکنم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *