وکیل پایه یک دادگاه خانواده

در این مقاله موسسه حقوقی سفیر صلح قصد دارد تا شما را با ویژگی های یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده خوب و حاذق در خصوص دعاوی خانواده و راه های یافتن یک وکیل کار بلد آشنا کند.

برنده شدن در دادگاه همیشه برای وکلا یک چالش بزرگ بوده است. نظر به اینکه امروزه در حدود پنجاه تا شصت درصد دعاوی مطروحه در دادگاه ها مربوط به دعاوی خانواده است و روابط میان اموال و اعضاء خانواده از قوانین و پیچیدگی های خاص خود برخوردار است یک وکیل خوب و نام آشنا می تواند  شما را در صفر تا صد پرونده مربوطه یاری کند و و از حقوق شما در مقابل مقام دادگاه دفاع نماید.

در ابتدا می پردازیم به اینکه یک وکیل خانواده خوب دارای چه ویژگی هایی است :

۱٫ مهارت بالا در برقراری ارتباط و صحبت با افراد

وکیل پایه یک دادگاه خانواده ای که شما برای رسیدگی به پرونده هایتان انتخاب می کنید باید در صحبت کردن و به کار بردن الفاط مناسب حین صحبت و سخنرانی مهارت ویژه ای داشته باشد. یک وکیل خوب باید بیان خوب و شنوندگی خوب را به صورت یک جا در خود داشته باشد. وکیلی که این دو ویژگی را در کنار هم دارد از نفوذ و تاثیر ویژه  ای در جلسات دادگاه برخوردار است و تاثیر به سزایی بر دیگر افراد می گذارد.

۲٫ محقق و پژوهشگر خوبی باشد

یک وکیل خوب تحقیق درباره جزئیات پرونده را در راس امور خود می گذارد تا بتواند بهترین استراتژی را برای گرفتن رای به سود شما  در دادگاه پیاده کند. وکیلی که پژوهشگر خوبی باشد توانایی بالایی در جذب نظر قاضی دادگاه دارد و حجم وسیعی از اطلاعات مفید را در ذهن خود برای گرفتن رای موافق دارا می باشد . یک وکیل خوب باید توجه ویژه ای به جزئیات داشته باشد و نسبت به کارهای خود دقت و توجه کافی را به خرج دهد.

۳٫ داشتن دانش کافی در دعاوی خانواده

تجربه و دانش کافی دو رکن اصلی برای یک وکیل خانواده موفق و کارآمد است. وکیل شما باید نسبت به تمامی جوانب و احتمالات پرونده شما آگاهی لازم را داشته باشد. او باید از تمامی نیاز های شما ، اهداف و الزامات شما در پرونده مطلع باشد تا بتواند رای را در دادگاه به نفع شما اخذ کند.

۴٫ به نوع رفتار و مهارت های دیگران آگاه باشد

برای برنده شدن در دادگاه لازم است که وکیل شما نسب به افرادی که روبروی آنها قرار دارد ویژگی دلسرد کنندگی داشته باشد. این به این معنی است که یک وکیل خانواده خوب باید علاوه بر دانش و تجربه کافی از حس تعلق خاطر و دلسوزی نسبت به مسائل خانواده برخوردار باشد. یک وکیل خوب باید ضمن آگاهی داشتن از اهداف و نیاز های شما بتواند شما را درک کند و بداند که اکنون و در حال حاضر در چه شرایطی قرار دارید.

۵٫ خودش را تمام و کمال جای شما بگذارد

یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده می بایست در وهله اول در خصوص نقاط ضعف و قوت پرونده شما با شما کاملا رو راست باشد. و استاندارد ها و معیار های کیفی اخلاقی را به طور تمام و کمال در مقابل شما رعایت کند.

۶٫ به شما اهمیت دهد

دیگر ویژگی یک وکیل خانواده خوب این است که به موکل های خود اهمیت بدهد. وکیلی که شما انتخاب می کنید باید نسبت به موکل های خود احساس نگرانی داشته باشد و تمام تلاش و دانشش را جهت بهبود حال موکل خود به کار ببندد. و در تمامی مراحل و روند پرونده مشوق و امید بخش شما باشد. که این امر باعث می شود او نسبت به کار خود و موکل هایش اهتمام کافی و وافی را به خرج دهد و همیشه از صمیم قلب آماده کمک به موکل هایش باشد.

۷٫ به طور اختصاصی در حیطه خانواده فعالیت کند وتخصصش در این زمینه باشد

دعاوی خانواده مثل حضانت فرزند ، طلاق ، مطالبه مهریه و نفقه ، ارث و میراث و … دعاوی هستند که نسبت به سایر دعاوی مطروحه دیگر در دادگاه مثل دعاوی کیفری و مالی از پیچیدگی های مختص به خود برخوردار است. بعضا وکلایی بوده اند که تخصصشان صرفا در دعاوی خانواده نبوده است و در دادگاه نتوانسته اند به نفع موکل خود رای بگیرند زیرا این نوع دعاوی نیازمند یک سری تجربه و سابقه کاری است که فقط وکلایی که به صورت اختصاصی در حیطه خانواده فعالیت داشته اند می توانند از پس آن بر بیایند.

انتخاب وکیل پایه یک دادگاه خانواده

وکیل پایه یک دادگاه خانواده

حال بعد از بیان ویژگی های یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده خوب یه این موضوع می رسیم که از چه طریقی می توان یک وکیل خانواده خوب را پیدا کرد و از او برای رسیدگی به پرونده مربوطه کمک خواست. برای یافتن یک وکیل حرفه ای و با تجربه راه های متعددی وجود دارد که در ذیل به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

۱ در سایت های معتبر جست و جو کنید و از اعتبار سایت مطمئن شوید

۲ از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید زیرا در این صورت مطمئن میشوید که کار وکیلی مورد نطر خوب بوده است که اقوامتان او را به شما معرفی کرده اند

۳ در دادگاه ها افرادی هستند که به مراجعه کنندگان وکلایی را متناسب با پرونده آنها معرفی می کنند که می توانید از آن ها کمک بگیرید.

و در آخر نکته ای که حائز اهمیت است این است که هر زمان که وکیل پایه یک دادگاه خانواده مورد نطر خود را پیدا کردید حتما از وی نمونه کار بخواهید این کار باعث می شود که شما با شیوه کاری و تبحر او آشنا شوید و درصد بالایی از نگرانی شما نسبت به تجربه و عملکرد وکیلی که انتخاب کرده اید از بین برود.

موسسه حقوقی سفیر صلح مفتخر است تا با بهره گیری از وکلای نام آشنا و با تجربه در تمامی سطح کشور شما را در انجام کلیه امور خانواده، حقوقی و کیفری در دادگاه های سرتاسر کشور یاری دهد و تاثیری هرچند کوچک در حل شدن مشکل داشته باشد. هم چنین شما میتوانید همه روزه با شماره گیری شماره تلفن های موسسه با وکلای با تجربه مجموعه تماس گرفته و از مشاوره حقوقی رایگان بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸-۰۲۱