انواع جعل اسناد

جعل اسناد و انواع مختلف آن

جعل اسناد معمولا به عنوان یک جرم یقه سفید عنوان می شود که ساده ترین تعریف آن امضا کردن یک سند به جای شخص دیگری است . اما تعریف واقعی تقلب و جعل سند بسیار پیچیده تر از آن است ، و مجازات برای تقلب در چک و مجازات برای جعل چک ، ساده و تک بعدی نیست . ایجاد ، جعل یا تغییر تقریبا هر سندی برای قصد تقلب یا کسب پول ، به عنوان جعل محسوب می شود و تحت تعقیب قضایی قرار دارد و مجازات هایی برای افرادی که مدارک را جعل می کنند و از آن استفاده های نا مشروع دارند تعیین و مشخص شده است .

انواع اسناد جعلی

در حالی که جعل چک موردی است که اکثر مردم از آن آگاهی دارند ، بسیاری از اسناد و ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که جعل می شوند و افراد اطلاعی از آن ها ندارند . در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم :
ـ جعل حواله
ـ جعل عنوان
ـ جعل اوراق بهادار
ـ جعل اوراق قرضه
ـ جعل مهر و موم دادگاه
ـ جعل واحد پول
ـ جعل مدارک شرکت
ـ اسناد استفاده شده در سرقت هویت

جرم جعل اسناد چیست؟

به نظر بهترین وکیل تهران جعل سند در زیر مجموعه خود جرم های بیشتری را نیز در بر می گیرد که برخی مواقع این جنایت اغلب با هم همپوشانی دارند . مجازات در نظر گرفته شده برای جعل اسناد ، بسته به عوامل متعددی مانند شدت جرم و جنایت ، میزان جرم و اینکه آیا در سطح ملی مرتکب شده است ، می تواند متفاوت باشد . در هر صورت ، برای دفاع از این نوع موارد ضروری است با یک وکیل کیفری تماس بگیرید .بیشتر موارد جعل اسناد با استفاده از مجازات های تعزیری مورد رسیدگی قرار می گیرند .

جرم جعل اسناد

مجازات جعل اسناد

سوال اصلی این است که چه مقدار پول از طریق جعل اسناد به دست می آید و همین امر عامل اصلی تعیین مجازات برای جرم است . جعل سندی که قصد دارد میلیاردها تومان یا بیشتر را به دست آورد ، مجازات های بسیار سخت تری از یک چک ۲ میلیون تومانی خواهد داشت . اما حتی اگر جعل در مقیاس بسیار کوچک باشد ، اما اگر این جعل سند در مقیاس های بزرگ و کلی باشد ، دادگاه ویژه ای برای رسیدگی به این اتهامات وجود دارد و عموماً مجازات آن بسیار سنگین خواهد بود .
بنابراین استخدام یک وکیل کیفری با تجربه با این تخصص برای دفاع از یک فرد در برابر اتهام جعل اسناد ضروری و لازم است . مجازات های جعل اسناد می توانند از مجازات های خفیف مانند مجازات با پرداخت وجوه به دست آمده باشد که به جبران خسارت معروف است و یا این که مجازات های سنگین تری مانند اعمال زندان های طولانی مدت را شامل شود . دارایی ها می توانند برای بازپرداخت پول به سرقت رفته به فروش برسند و اغلب این مسئله در مورد جعل سندهای بزرگ به انجام می رسد .
جرم های کمتر ارزشمند اغلب با حبس های کوتاه مدت ، یا بازپرداخت پول و جریمه آن یا این که خدمات اجتماعی مجازات می شوند .
اما بیشتر مجازات های جعل سند ، شامل ترکیبی از بازپرداخت پول و زندان خواهد بود که البته طول مدت حبس به شدت جرم بستگی دارد ، بهتر است بدانید که جرم هرچه قدر که کوچک هم باشد ؛ بهرحال سابقه کیفری برای فرد محسوب خواهد شد و به همین علت ضرورت استخدام یک وکیل پایه یک دادگستری که به تمام این امور مهارت دارد برای شما واضح و مبرهن است .

جعل نسخه

جعل نسخه یک جرم قانونی جدی است و شامل جعل امضای پزشک یا کل نسخه به منظور کسب داروهای تجویزی ، یعنی مواد کنترل شده است . از آن جایی که جعل نسخه امروزه بیش از بیش در حال شیوع است ، برخی از داروخانه ها با پزشک تماس می گیرند که تا صحت نسخه تجویز شده را تایید کنند .

جعل هنر

جعل هنر شامل گرفتن یک قطعه هنری و اضافه کردن یک نام دیگر به منظور حذف نام اصلی و ارائه آن به عنوان یک قطعه واقعی است . یک شخص می تواند خود را به عنوان هنرمند اصلی جا بزند و امضای کاذبی را به سند مربوطه اضافه کند ، یا می تواند از یک قطعه موجود استفاده کند و امضای خود را به آن اضافه کند . جعل هنر ممکن است منجر به اتهام جدی شود ؛ اگر که از این هنر برای دستیابی به مقادیر فراوانی پول استفاده شود و یا این که این اثر هنری با قیمت بسیار بالایی به فروش برسد.

یافتن یک وکیل متخصص در پرونده های جعل اسناد

هنگامی که فردی متهم به جعل شده است ، باید در اسرع وقت استخدام یک وکیل مدافع کیفری را در نظر بگیرد . یک وکیل با تجربه در برخورد با جعل می تواند به فرد کمک کند که قوانین جعل را در نظام حقوقی درک کند ، به شواهدی مبنی بر اینکه دادستان در این پرونده حضور دارد ، کمک می کند و به توضیح گزینه های موجود کمک می کند . یک وکیل همچنین می تواند به فرد کمک کند که حقوق خود را قبل ، در طول و پس از انجام دادرسی محافظت کند . در حالی که استخدام یک مشاوره حقوقی می تواند به هزینه های بالا منجر شود ، مهم است که مزایای آن را نیز در نظر بگیرید .
در دهه ۱۹۶۰، دیوید استین سفرهای طولانی را از یک شهر به شهر دیگری انجام می داد و نقاشی هایی قلابی را به نام آثار معروف هنری به فروش می رساند . از آنجا که امضاهای هنرمندان در محل قرار داشت ، بسیاری از مردم به این کلاهبرداری شک نمی کردند . در سال ۱۹۶۷ ، یکی از این هنرمندان ، مارک چگال ، سه نقاشی از خودش را در یک گالری در نیویورک سیتی مشاهده کرد . او می دانست که اینها آثار او نیستند و با پلیس تماس گرفت . استین دستگیر شد و به ۲۲ سال زندان محکوم شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *