وکالت تام الاختیار

وکالت تام الاختیار به چه معناست ؟ آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که این عبارت حقوقی دقیقا به چه معناست ؟وکالت تام الاخیتار سندی است که در یک دفتر ثبت اسناد رسمی به امضا می رسد و به موجب آن شخصی به عنوان ” وکیل” کلیه اختیارات و تعهدات و مسئولیت های خویش را به موجب بندهای قرارداد به شخص ثالثی می سپارد.

وکالت تام الاختیار

وکالت تام الاختیار

وکالت تام الاختیار در موارد بسیاری کاربرد دارد، از مسائل و پرونده های مربوط به ملک و املاک گرفته تا طلاق

اما علاوه بر وکالت تام الختیار نوع دیگری از وکالت نیز وجود دارد که به آن وکالت بلاعزل گفته می شود.

تفاوت میان آن دو همان گونه که از نام آن ها نیز برمی آید،در این است که وکیل بلاعزل را نمی توان از سمت وکالت خود عزل نمود اما در صورتی که وکالت بلاعزل باشد ، می توان با مراجعه به دفاتر قضایی ،اظهار نامه ای برای وکیل مربوطه ارسال کرد و وی را از سمت وکالت عزل نمود.

گروه وکلای سفیر صلح بهترین مشاور حقوقی در تهران می تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشد .

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

وکالت تام الاختیار ملک

همان گونه که ذکر کردیم وکالت تام الاختیار به این معنی است که وکالت کلیه امور از جمله تمامی مسئولیت ها ، اختیارات و تعهدات خود را به شخص ثالثی سپرد. اما در موضوع ملک نیز می توان وکالت تام الاختیار را به شخص دیگری سپرد تا کلیه مسائل مربوط به آن از جمله انتقال ملک،ثمن و … را شخص ثالث انجام دهد.

به هنگام واگذاری چنین وکالتی باید دقت داشته باشید و بدانید که در حال انجام چه کاری هستید.

چرا که به موجب قراردادی که در یک دفتر ثبت اسناد امضا می کنید ، کلیه امور مربوط به ملک خود را به شخص ثالث واگذار می کنید.

وکالت تام الاختیار طلاق

بسیار مواقع پیش می آید که مرد وکالت نامه ای را به زوجه ی خود تفویض می کند که به موجب آن هر زمانی که زن تمایل داشت بتواند اقدام به درخواست طلاق بنماید.

وکالت تام الاختیار

وکالت تام الاختیار

بهترین وکیل طلاق گروه وکلای سفیر صلح آماده خدمت رسانی به بانوان عزیز در زمینه ی دعاوی خانواده می باشد.

وکالت تام

خصیصه وکالت تام الاختیار و نهاد انتقال قرارداد: در انتقال قرارداد، یکی از طرفین عقد که آن را طرف اصلی قرارداد می‌نامیم‌ ثابت باقی می‌ماند اما شخص ثالثی جانشین یکی از طرفین عقد می‌گردد. در واقع، هدف این است که موقعیت قراردادی یکی از طرفین همراه با تمامی حقوق و تعهدات ناشی از آن به شخص ثالث منتقل گردد. مهم‌ترین اثر انتقال قرارداد نیز فی‌الواقع همین است که انتقال‌دهنده از رابطه حقوقی کنار رفته و انتقال‌گیرنده، قائم‌مقام خاص (منتقل‌الیه) او در عقد از حیث کلیه حقوق و تعهدات می‌گردد. به نحوی که شخص ثالث دارای کلیه حقوق انتقال‌دهنده شده و متعهد به کلیه تکالیفی می‌گردد که انتقال‌دهنده برعهده داشته است. از طرف دیگر، با کنار رفتن انتقال‌دهنده، وی در خصوص کلیه تعهداتی که به عهده گرفته بود بری شده و همچنین دیگر از هیچ حقی برخوردار نمی‌گردد.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *