انتخاب وکیل مناسب

نکات طلایی انتخاب وکیل مناسب

تجربه در امور حقوقی ثابت نموده است که بعضی اوقات انسان به یک وکیل حقوقی متخصص و صالح نیاز دارد . انتخاب وکیل مناسب کار آسانی نیست. به نظر نمی آید شخصی که به جرمی متهم شده باشد ، به وکیل نیاز نداشته باشد . همچنین این احتمال نیز وجود دارد که فردی به عنوان شاکی به دادگاه مراجعه کند و در این زمینه ، شاکی باید از یک وکیل دادگستری کمک بخواهد . پس ، طبیعی است که شما باید با چگونگی مراجعه به وکیل و نحوه انتخاب مشاور و کارشناس آشنا باشید .

برای انتخاب وکیل مناسب چه نکاتی توجه کنیم؟

تفاوتی نمی کند که شما در پرونده های کیفری متهم هستید یا از بی گناهی خود مطمئن هستید ، شما حتما باید وکیلی را انتخاب کنید که برای دفاع از شما آشنایی کامل با مسائل حقوقی داشته باشد .
ملاقات با یک مشاور حقوقی واجد شرایط به شما کمک خواهد کرد که تا بفهمید که آیا واقعا یک پرونده حقوقی دارید یا خیر. وقتی با یک وکیل نشستید، فرصت دارید که داستان خود را به کسی که قانون را درک می کند، بگویید. یک وکیل می تواند حقایقی را که در حال حاضر ارائه می کنید بررسی کند و بتواند به شما ارزیابی صادقانه ای درباره اررش پرونده و پیگیری آن به شما بدهد .

انتخاب وکیل مناسب

پنج گام طلایی برای یافتن وکیل حقوقی مناسب

بدون تردید است که شما در مورد پرونده قانونی خود با سوالات زیادی مواجه خواهید شد. هنگامی که با یک وکیل پایه یک دادگستری ملاقات می کنید، به شما فرصتی می دهد تا به همه آنها پاسخ داده شود . در حقیقت، حتی اگر تصمیم به ادامه دادن اقدام قانونی خود نداشته باشید، هنوز هم ایده خوبی است که ترس های خود را با کسب برخی از دانش های حقوقی کاهش دهید.
گام اول : در انتخاب وکیل مناسب شما باید با صلاحیت قانونی وکیل خود آشنا شوید . برای اطمینان از این مسئله ، باید به وب سایت کانون وکلای دادگستری وارد شده و از صحت پروانه وکالت او مطمئن شوید .
گام دوم: برای اینکه فعالیت قانونی خود را به صورت عادی اجرا کنید ، باید روال انتخاب وکیل مناسب را طی کنید . به عنوان مثال، مانند تمام کسب و کارهای دیگر ، افراد غیر حرفه ای نیز وجود دارند که خود را به عنوان وکیل متبحر معرفی می کنند .
گام سوم : از وکلای مشهور و همچنین یافته های افراد مجرب اطراف خود بهره مند شوید . بهترین راه انتخاب یک وکیل متعهد ، استفاده از تجربه موفق دیگران در رابطه با مراجعه به وکلا است . تجربه کار مؤثر، انطباق با قانون و شهرت زیاد ، از ویژگی های برجسته یک وکیل حقوقی موفق است .
گام چهارم: همانطور که قبلا نیز متذکر شدیم ، وکلا علاوه بر سواد بالا نیاز به کسب تجربه هم دارند . زمینه فعالیت وکیل گسترده و وسیع است. بنابراین، شما باید یک وکیل حقوقی با تجربه های موفق و ماهر در زمینه دعاوی حقوقی داشته باشید که بتواند به شما مشاوره و راهنمایی مفیدی ارائه دهد.
گام پنجم : هنگام امضای فرم وکالت نامه ، باید تمام مسوولیت خود و تصمیم گیری را به وکیل واگذار کنید . وکیل دارای تمامی اختیارات مربوط به دادرسی در دادگاه است مگر آنچه که موکل استثنا کرده است . بعضی اوقات ، فقط باید وکیل خود را برای تأیید وکالت مجاز بدانید اما بایستی در نظر داشته باشید هرچه دایره اختیارات وکیل شما بیشتر باشد ، او بهتر می تواند از حقوق شما در محاکم دادگستری دفاع کند .
بنابراین ؛ اگر در محدوده اختیاریه زندگی می کنید و می خواهید از خدمات یک وکیل در تهران برخوردار شوید همین حالا با گروه وکلای سفیر صلح تماس بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *