مهریه زن خیانتکار

وکیل خوب برای گرفتن مهریه | دریافت مهریه

امروزه با گذر از کوچه و خیابان می توان تابلوهای کوچک و بزرگ وکلای بسیاری را مشاهده کرد که هر کدام ادعای داشتن تخصص و مهارت در زمینه های مختلف حقوقی می کنند. اما آیا می شود به تابلوی بزرگ تر و پُر زرق و برق تر اعتماد کرد ؟ آیا انتخاب یک وکیل هم مانند انتخاب یک آرایشگر است که هر چه سالن بزرگ تر و شیک تری داشته باشد ، قطعا کیفیت بالاتری نیز خواهد داشت ؟

به گفته ی بهترین وکیل طلاق در مجموعه سفیر صلح ، هرگز نمی توان از روی اسم و تظاهر دفتر یک وکیل به اعتبار و تبحر وی اعتماد کرد، هرچند که باید وکیل انتخابی شما باید پرستیژ کاری بالایی داشته باشد.

وکیل خوب برای گرفتن مهریه

اما برای دریافت مهریه که یکی از پیچیده ترین پرونده های موجود در دادگاه ها می باشد ، باید به چه وکیلی اعتماد کرد ؟!!

یک وکیل خوب برای گرفتن مهریه را از کجا باید پیدا کرد ؟!

در این مطلب تصمیم داریم که به نحوه پیدا کردن یک وکیل مهریه و هم چنین چالش هایی که در طول این گونه پرونده ها در مقابل شماست ، اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت تماس با وکلای گروه سفیر صلح به صفحه ی تماس با ما مراجعه کرده یا این که با شماره های زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

وکیل مهریه تهران

گروه وکلای سفیر صلح یکی از بهترین تیم های حقوقی را گرد هم آورده است و در بیشتر زمینه های حقوقی، وکلایی متخصص و زبده را در اختیار دارد تا بهترین خدمات ممکن را به شما عزیزان ارائه دهند. یکی از بهترین خدمات ارائه شده در این مجموعه، خدمات وکیل مهریه می باشد. این گروه حقوقی با داشتن سال ها تجربه و مهارت در زمینه های دعاوی خانواده ، می تواند بهترین انتخاب شما برای دریافت مهریه تان باشد.

به همین خاطر توصیه می کنیم که در ابتدا فعالیت های این گروه حقوقی را بررسی کرده و پس از آن دست به اقدام بزنید.

شرایط گرفتن مهریه عند المطالبه

همان گونه که می دانید ، مهریه به دو دسته ی عند المطالبه و عند الاستطاعه تقسیم می شود.

اگر با معانی این دو نوع مهریه آشنا نیستید ، در ادامه به طور مختصر به آن ها اشاره ای خواهیم کرد.

مهریه عند المطالبه به مهریه ای گفته می شود که به محض جاری شدن صیغه ی نکاح متعلق به زن شده و هر زمان که تمایل داشت می توان درخواست کند که به وی پرداخت شود. البته بنا بر قانون مصوب سال ۹۰ ، دادگاه ها تنها تا میزان ۱۱۰ سکه بهار آزادی را ضمانت اجرایی دانسته اند و مبلغ مازاد بر این ۱۱۰ سکه ، عند الاستطاعه به حساب آمده و برای پرداخت آن زوجه باید اموالی را از همسرش به دادگاه معرفی کند و به این ترتیب تمکن مالی مرد را اثبات نماید.

مهریه عند الاستطاعه نیز همان گونه که در بالا ذکر کردیم منوط به تمکن مالی مرد خواهد بود و نمی توان برای دریافت آن ، زوج را تحت تعقیب قرار داد یا وی را جلب نمود.

اما سوالی که در این میان مطرح می شود ، این است که چه شرایطی باید وجود داشته باشد تا زوجه بتواند ؛ مهریه عند المطالبه خود را دریافت نماید؟

در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم که این نوع از مهریه متعلق به زوجه است و هر زمانی که تمایل داشت می تواند جهت دریافت آن اقدام نماید.

اما بنا بر وضعیت مالی زوج ممکن است در این میان مشکلاتی به وجود بیاید.

به عنوان مثال در صورتی که زوج قادر به پرداخت یک جای این میزان از مهریه نباشد ، می تواند تقاضای اعسار داده و دادگاه بنا بر شرایط مالی مرد حکم به قسط بندی این میزان از مهریه خواهد کرد.

زوجه برای دریافت مهریه خود می تواند به دادگاه مراجعه کرده و با پُر کردن فرم مخصوص ، اقدام به مطالبه کل مهریه یا بخشی از آن نماید.

به محضی که زوجه درخواست مطالبه مهریه را کرد می تواند به کمک وکیل مورد نظر خود، فورا زوج را ممنوع الخروج کنند.

مواقع بسیاری پیش می آید که زوج برای فرار از دین ، اموال خود را به نام شخص دیگری می کند که در این شرایط ؛ باید بگوییم که چنین انتقالی فاقد وجاهت قانونی بوده و دادگاه آن را معتبر نخواهد دانست. چرا که به منظور فرار از دین انجام گرفته است.

یکی دیگر از سوالاتی که در این میان رایج است ، آن است که آیا با ناشزه بودن زوجه ، حق مهریه از وی طلب خواهد شد یا خیر ؟!
برای پاسخ به این سوال  باید ذکر کنیم که خیر؛ به هیچ وجه این مسئله صحت ندارد.بلکه ناشزه بودن بر روی مسئله ی نفقه زوجه تاثیر خواهد گذاشت. در واقع زوج می تواند با اثبات عدم تمکین زوجه ، از پرداخت نفقه وی سرباز زده و یا این که اجازه ازدواج مجدد را از دادگاه دریافت کند.

هزینه وکیل برای گرفتن مهریه

یکی دیگر از سوالات رایجی که درباره دریافت مهریه وجود دارد این است که در صورت انتخاب یک وکیل برای مطالبه مهریه ، چه هزینه ای باید پرداخت شود ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که حق الوکاله ی یک وکیل در چنین پرونده هایی بسته به ارزش این پرونده ها خواهد بود ( مانند تمام پرونده های دیگر)!!

در واقع هر چقدر که مبلغ مهریه بالاتر بود ، هزینه ی وکیل نیز افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این باید به فکر پرداخت هزینه های دادرسی چنین پرونده هایی نیز باشید. البته بهتر است در نظر بگیرید که با کمک های یک وکیل خبره و ماهر می توانید از پرداخت هزینه های دادرسی نیز اعسار داد .

شما می توانید جهت تماس با وکلای گروه سفیر صلح به صفحه ی تماس با ما مراجعه کرده یا این که با شماره های زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *