ویژگی های وکلای خوب

وکلای خوب چه ویژگی هایی دارند

مهارت های مختلفی برای وکلای خوب وجود دارد که باید به آن ها دقت داشت . به عنوان یک موکل اولین و آخرین وظیفه شما این است که به هنگام انتخاب یک وکیل بهترین انتخاب خود را داشته باشید . اما برخی مواقع این انتخاب سخت خواهد شد ؛ چرا که مرجع درست و مناسبی جهت معرفی وکلای خوب وجود ندارد .

ویژگی های منحصر به فرد وکلای خوب

ما در ادامه به خصوصیاتی اشاره می کنیم که هر وکیل خوبی باید آن ها را داشته باشد . با ما همراه باشید .

مهارت های ارتباطی خوب

وکلا باید سخنرانانی صریح ، مهارتهای ارتباطی خوب نوشتن را دارا بوده و همچنین شنوندگان خوبی باشند . به منظور متقاعد کردن هیئت منصفه و قضات در دادگاه قبل از دادرسی ، مهارت های خوب صحبت کردن به طور کلی بسیار ضروری است . مهارت های ارتباطی و گفتاری را می توان در طول تحصیلات خود با شرکت در فعالیت هایی مانند کلاس های فن بیان و دوره های این چنینی تقویت نمود .
وکلا نیز باید بتوانند به روشنی ، متقاعد کننده و مختصر بنویسند ؛ زیرا آنها باید انواع اسناد قانونی را تولید کرده و در اختیار دادگاه ها بگذارند . پس وکلای خوب باید دست به قلم خوبی داشته باشد .
اما همه چیز درباره طرح نوشتن و صحبت کردن نیست .  وکلای خوب برای این که قادر به تجزیه و تحلیل آن چه که موکلین به آنها می گویند باشد و یا به دنبال یک شهادت پیچیده باشند ، باید مهارت های به خوبی گوش دادن را در خود پرورش دهد .

وکلای خوب
قضاوت

توانایی اخذ نتیجه های منطقی ، منطقی یا فرضیه ها از اطلاعات محدود برای یک وکیل ضروری است . یک وکیل همچنین باید بتواند این قضاوت ها را به طور منقدانه و همچنین در نظر خود هم بررسی کند ، به طوری که بتواند زمینه های بالقوه ضعف در استدلال خود را پیش بینی کرده و به تدریج آن ها را تقویت کند .
به طور مشابه ، وکیل باید بتواند نقاط ضعف در یک استدلال وکیل طرف مخالف را هم مشخص کند . قاطعیت نیز بخشی از قضاوت است ؛ چرا که در دادگاه فرصت بسیار کوتاهی به وکیل داده می شود تا از حقوق موکل خود دفاع کند .

مهارت های تحلیلی

مسائل تحلیلی و همچنین تئوری های قانونی نیز بسیار حائز اهمیت است ، و بعد از آن وکیل مجبور به دوباره سازماندهی کردن آنها به چیزی قابل کنترل و منطقی است .
در حقیقت ، بیش از یک نتیجه معقول و یا بیش از یک راه حل قابل اجرا برای حل وضعیت وجود دارد.
بنابراین ، وکیل باید مهارت های ارزیابی را برای انتخاب مناسب ترین ها داشته باشد .
مهارت های تحقیقاتی

به طور مشابه ، توانایی تحقیق سریع و موثر برای شناخت موکل ، نیازهای آنها و تهیه راه کارهای قانونی و حقوقی هم برای یک وکیل ضروری است . تهیه استراتژی های قانونی نیازمند جذب و درک مقادیر زیادی اطلاعات است ، سپس وکلای خوب باید بتوانند آنها را به چیزی قابل کنترل و مفید تبدیل کند .

 مهارت های فردی

مسائل حقوقی چیزی تفننی و سرگرم کننده نیستند . لذا باید بر روی مهارت فردی خود نیز کار کند ، در پایان روز ، وکلا با مردم ، از طرف مردم و تصمیم هایی که در زندگی مردم تاثیر می گذارد ، کار می کنند .
آنها باید شخصیتی ، متقاعد کننده داشته باشند و قادر به خواندن افکار دیگران باشند . این مسئله به آنها اجازه می دهد تا واکنش های اعضای هیئت منصفه و صداقت شاهدان را ارزیابی کنند و بر اساس آن دفاعیه خود را پیش ببرند . این مسئله به وکلا اجازه می دهد تصمیم بگیرند که بهترین روش برای دستیابی به نتایج مورد نظر چیست ؟ یا موکلینی که به آنها مشاوره می دهند یا به مذاکره مطلوب با مخالفان می رسند .

پایداری

استقامت و تعهد نسبت به وظیفه مانند یک ماراتن نیست که در یک روز به انتها برسد ، بلکه باید متمادی و به صورتی پیوسته برای نیل به اهداف تلاش کرد . حتی مطالعه کردن برای تبدیل شدن به یک وکیل ، مقدار زیادی از استقامت و تعهد را می پذیرد و این حتی قبل از این است که یک وکیل شروع به کار کند !
به طور معمول یک وکیل حقوقی در ابتدا باید مدرک کارشناسی حقوق ( یا هر یک از زیر شاخه های آن را ) دریافت کند و پس از آن ، در آزمونی به نام « آزمون کارآموزی وکالت » شرکت کرده و موفق به دریافت پروانه وکالت شود . پس از آن باید به مدت ۲ سال تحت نظر یک وکیل با تجربه تر دوره کارآموزی خود را بگذارند و پس از طی کردن تمام این مراحل است که می تواند به خوبی مسئولیت یک پرونده را به عهده بگیرد . به هنگام انتخاب یک وکیل مطمئن شوید که تمام این مراحل را گذرانده است و از صحت مدارک او اطمینان کسب کنید . چرا که در صورتی که فرد مورد نظرتان پروانه وکالت نداشته باشد ، نمی توانید به هیچ گونه مرجعی شکایت کرده و حقوق خود را مطالبه کنید . برای این کار کافی است به وب سایت کانون وکلا مراجعه کرده و نام وکیل مورد نظر خود را جستجو کنید و مطمئن شوید که پروانه وکالت دارد و نام او در فهرست وکلای استان شما ثبت شده است . پس از آن می توانید با خیال راحت مشاور حقوقی را استخدام کرده و امور پرونده خود را به او بسپارید .

خلاقیت

وکلایی که در کار خود به شدت خبره و کارکشته هستند نه تنها منطقی و تحلیلی هستند ، بلکه در حل مسئله خود ، خلاقیت زیادی را هم از خود نشان می دهند . بهترین راه حل همیشه آشکارترین راه نیست و به منظور غلبه بر رقیب شما یک وکیل لازم است که همیشه خارج از چارچوب های ذهنی معمول رفتار کند . خلاقیت موجب می شود که وکلای خوب بتوانند راهکارهای پنهان در قوانین را یافته و از آن ها به سود پرونده شما استفاده کند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *