وکیل دعاوی سرقفلی

وکیل دعاوی سرقفلی

سرقفلی واژه ای است که به کرات در دعاوی ملکی تکرار می شود و شاید هم چنان آن را با حق مالکانه اشتباه بگیرید اما باید بگوییم که این دو تفاوت های اساسی و عمده ای با یکدیگر دارند. در صورتی که به دنبال بهترین وکیل تهران هستید که دعاوی سرقفلی شما را پیگیری نماید شما می توانید با مشاور حقوقی گروه وکلای سفیر صلح تماس گرفته و از وی بخواهید تا شما را راهنمایی کند.این مجموعه با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلای سرشناس شهر آماده است تا کلیه خدمات حقوقی را به شما عزیزان ارائه کند .

اما شاید هم چنان برایتان سوال باشد که به راستی و حقیقتا معنای سرقفلی چیست. تلاش می کنیم با مثالی ساده این موضوع را روشن کنیم.تصور کنید که شما سال هاست که مغازه ای را از مالک وی اجاره کرده اید و اکنون آن را تبدیل به محل پر رونقی برای تجارت کرده اید. در این شرایط در صورت یکه در قرارداد اجاره خود ، حق سرقفلی برای خود قائل شده باشید ، آن هنگام مالک مغازه نمی تواند به سادگی قرارداد اجاره را فسخ نموده و حکم تخلیه بگیرد .

این مسئله به این خاطر است که قانون گذار تلاش می کند حق اعتبار و شهرتی که مستاجر برای مغازه به ارمغان آورده است را نیز تحت عنوان ارزش افزوده یا پنهان در نظر بگیرد.

دعاوی ملکی یکی از رایج ترین پرونده هایی هستند که در دادگاه ها وجود دارند. مسئله ی پیچیده ای به نام قراردادهای ملکی باعث می شود که عموما اشتباهات فراوانی صورت بگیرد. اما با حضور بهترین وکیل ملکی می توان تا حد زیادی از این مسائل جلوگیری نمود.

وکیل ملکی می تواند به شما کمک کند تا قراردادهای صحیح و قانونی بنویسید که این مسئله در روزگاری که چالش ها و نوسانات قیمت املاک بسیار بالاست ، ارزش فوق العاده ای خواهد داشت.

شما می توانید برای سپردن دعاوی ملکی خود به گروه وکلای سفیر صلح مراجعه نموده و از تجربیات آن ها در این زمینه استفاده نمایید. علاوه بر این مشاوره تلفنی رایگان نیز یکی دیگر از مزیت های فوق العاده این گروه وکلاست.

با تماس با این مجموعه می توانید سوالات حقوقی خود را مطرح کرده و به طور رایگان ، پاسخ خود را دریافت نمایید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

متخصص سرقفلی

همان گونه که ذکر کردیم ، سرقفلی حقی است که به هنگام عقد قرارداد اجاره برای مستاجر متصور می شود.به این ترتیب مالک نمی تواند به بهانه های واهی قرارداد اجاره را فسخ کرده و این قرارداد سالیانه به شکل خود به خود تمدید خواهد شد. به خاطر داشته باشید که حق سرقفلی تنها برای املاک تجاری وجود دارد و املاک مسکونی چنین حقوقی را نخواهند داشت.

میزان اعتبار یک ملک بر اساس حسن شهرت و رونق اقتصادی آن سنجیده می شود. به همین خاطر حق سرقفلی برای مستاجر در نظر گرفته شده است. چرا که با سعی و کوشش خود توانسته اند اعتبار ملک را افزایش داده و در صورتی که مالک بخواهد قرارداد را فسح نماید ، باید خسارتی را به مستاجر پرداخت نماید .چرا که وی ناچار است کسب و کار خود را در محل دیگر و با شرایط دیگری از نو آغاز کند.

یک متخصص سرقفلی تلاش می کند که به بهترین نحو شما را راهنمایی کرده و قوانین مربوط به آن را برای شما توضیح دهد. مالک می تواند تحت شرایطی قرارداد اجاره را فسخ نماید

چنان چه تصمیم داشته باشد از ملک برای خود یا اقوام خود استفاده کند قادر خواهد بود که قرارداد اجاره را فسخ نماید. هم چنین در صورتی که ملک نیاز به تخریب یا بازسازی اساسی داشته باشد ، مالک این امکان را خواهد داشت که با استناد به این مسئله ، قرارداد را فسخ کند.

نکته ی دیگری که در این میان مطرح است ، تفاوت حق سرقفلی با حق مالکانه است. با تمام تفاصیلی که در بالا مطرح شد ، نمی توان گفت که به استناد اعتباری که مستاجر برای ملک به همراه داشته است ، حق مالکانه خواهد داشت. بلکه تنها حقی که برای وی قائل می شوند این است که تا زمانی که تمایل داشته باشد می تواند قرارداد اجاره را تمدید نماید.

سوال دیگری که به ذهن می رسد این است که حق سرقفلی و تمدید خود به خود به این معناست که مالک دیگر اجازه تغییر شرایط قرارداد را نخواهد داشت ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چنین چیزی صحیح نیست بلکه مالک می تواند بنا بر تغییرات قیمت ملک و هم چنین شرایط اقتصادی ، میزان اجاره یا رهن را بالا تر ببرد و این مسئله هیچ ارتباطی به سرقفلی نخواهد داشت.

علاوه بر این مستاجر می تواند حق سرقفلی خود را به صورت جداگانه به فروش برساند. خیلی مواقع دیده می شود که مستاجر تمایل دارد که کسب و کار خود را گسترش داده و از آن ملک جا به جا شود. اما تکلیف اعتبار و شهرت ملک چه خواهد شد ؟ در این شرایط مستاجر می تواند به صورت جداگانه اقدام به فروش حث سرقفلی مغازه نماید و این قرارداد از قرارداد اجاره ای که با مالک ملک بسته می شود ، جدا خواهد بود

دعاوی ملکی

دعاوی ملکی را باید به یک متخصص امور ملکی سپرد و به همین خاطر توصیه می شود که از کمک های یک وکیل استفاده کنید. وکیل به شما کمک خواهد کرد که شرایط را به خوبی درک کرده و قراردادی ببندید که به لحاظ قانونی درست باشد. علاوه بر این می تواند در آینده و در صورت بروز هر گونه مشکل در قراردادهای اجاره یا فروش به شما کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *