چگونه اعلام ورشکستگی و اعسار کنیم ؟

قوانین تجارت و بازرگانی در هر کشور ، چگونگی اعلام ورشکستگی را ارائه می دهد ؛ بنابراین اگر قادر به پرداخت صورت حساب خود نیستید تا شما شروع تازه ای داشته باشید و بتوانید بر بدهی های خود پیروز شوید ، بایستی نسبت به اعلام ورشکستگی اقدام کنید ، و بدانید ثبت ورشکستگی یک تصمیم جدی است که می تواند عواقب قابل توجهی داشته باشد . در این رابطه از مشاوران مالی و وکلای ورشکستگی کمک بگیرید .

مراحل اعلام ورشکستگی و اعسار

در این قسمت می خواهیم شما را با گام های اعلام ورشکستگی آشنا کنیم.

چگونه اعلام ورشکستگی کنیم

جمع آوری تمام اسناد برای اعلام ورشکستگی

اگر قصد دارید ورشکستگی خود را اعلام کنید ، ممکن است احساس کنید که وضعیت مالی شما از کنترل خارج می شود . ممکن است از باز کردن یا بررسی صورت حسابی که دریافت کرده اید غافل شوید . با این حال ، شما باید آن ها را در حال حاضر چک کنید ، بنابراین شما می توانید درک دقیقی از مقدار بدهی خود داشته باشید .

شما باید وضعیت تمام حسابهای خود را بدانید و مجموع مبلغی که مدیون هستید. این موضوع مخصوصاً در صورتی اهمیت دارد که هر کدام از حسابهای شما مسدود شده اند یا اگر به وسیله ی یکی از شاکیان تهدید شده اید .

وکیل ورشکستگی

کپی از گزارش های اعتباری خود را دریافت کنید

تصمیم گیری در مورد ورشکستگی ، زمانی مهم است که بدانید دقیقاً چه چیزی را در گزارش اعتباری خود دارید و چگونه ورشکستگی آن را تحت تاثیر قرار می دهد .

زمانی که شروع به فکر کردن درباره ورشکستگی کنید ، سعی داشته باشید که گزارش های اعتباری خود را در اسرع وقت آماده کنید ، بنابراین اگر قصد دارید مشاوره حقوقی یا صحبت با وکیل پایه یک دادگستری را بپذیرید ، همه چیز را نیاز خواهید داشت.

روش های اعلام ورشکستگی

نمودار بدهی های خود را بسازید

هنگامی که کلیه صورت حساب های خود را با هم در اختیار دارید ، می توانید جدولی از تمام صورت حساب های خود را که می توانید استفاده کنید تا دقیقا بدانید مقدار بدهی شما چقدر است و در چه مدتی می توانید آن ها را بازپرداخت کنید ، داشته باشید .

شما می توانید از رایانه خود برای ایجاد یک فایل اکسل ساده استفاده کنید تا بتوانید آن ها را در صورت لزوم تنظیم کنید . یک ستون برای نام وام دهنده و شماره حساب ایجاد کنید ، سپس ستونی برای کل مبلغ بدهی ، نرخ درصد سالانه ، حداقل مبلغ ماهانه و تاریخ پرداخت ایجاد کنید .

اگر چندین حساب اعتباری دارید که قبلا پرداخت شده اند ، ممکن است بخواهید ستون هایی را برای تاریخ آخرین پرداخت و یا تعداد روزهایی که از حساب شده است ، اضافه کنید و مبلغی که لازم است حساب فعلی را وارد کنید .

برای حساب هایی که در حال حاضر در مجموعه هستند ، ضمانت اصلی را همراه با آژانس جمع آوری فهرست کنید.

درآمد و هزینه های خود را حساب کنید

بودجه اولیه خانوار می تواند به شما در شناخت هر چه بیشتر پول کمک کند تا بتوانید در هر ماه پول بدهی خود را بدست آورید . تعیین مصارف شما نشان می دهد که هر ماه چقدر باید پول پرداخت کنید و اصولا چقدر به دست می آورید . نگاهی به آخرین نکته های پرداخت برای محاسبه درآمدتان در هر ماه بکنید . این موضوع شامل هر گونه درآمدی است که شما به طور منظم از منابع دیگر دریافت کرده اید .

جمع آوری اسناد مالکیت، مانند اعمال یا عناوین و دارایی های خود را ثبت کنید . به خصوص به دارایی های سیال توجه کنید و مخصوصا آن هایی که بلافاصله به عنوان پول نقد قابل دسترسی هستند.

به یاد داشته باشید که اگر شما درخواست ورشکستگی و اعسار را ارائه دهید ، معمولا از بسیاری از این دارایی ها اجتناب می کنید . اگر دارایی و دیگر اموال مهمی داشته باشید ، ممکن است بخواهید گزینه های دیگر را نگاه کنید .

مراحل اعلام ورشکستگی

اسناد مالی خود را جمع آوری کنید

مشاور حقوقی به تصویر دقیقی از امور مالی شما نیاز دارد. این اسناد شامل نه تنها اظهارات حسابرسنده، بلکه همچنین اخطارهای پرداخت پول و سایر مدارک اثبات درآمد است. از شما خواسته می شود اطلاعات مربوط به هر گونه دارایی ای که در اختیارتان قرار داده اید، از قبیل اعلان خانه یا عنوان خود به ماشین را ارسال کنید. اگر شما نسخه ای از گزارش اعتباری خود را دریافت کرده اید، ممکن است بخواهید این موارد را نیز شامل شود.

با مشاور خود ملاقات کنید

اگر شما قادر به پیدا کردن یک موسسه مشاوره ای در این زمینه ها در نزدیکی خود بودید، معمولا به دفتر آن موسسه رفته و به طور شخصی با مشاور خود ملاقات خواهید کرد . اکثر موسسه ها نیز گزینه ای برای برگزاری جلسه را از طریق تلفن یا به صورت آنلاین ارائه می دهند. مشاور معمولا پس از دریافت تمام مدارک مالی تان، با شما تماس خواهد گرفت.

اگر هر گونه اطلاعات دیگری مورد نیاز است، مشاورتان به شما اطلاع خواهد داد. در غیر این صورت، آن ها ظرف چند هفته یک جلسه خواهند داشت تا با شما مشورت کرده و در مورد وضعیت مالی شما صحبت کنند. در جلسه ، شما و مشاور اعتباری شما وضعیت مالی تان را مورد بحث قرار می دهید و این که آیا راهی مناسب دیگری برای شما وجود دارد که شامل ورشکستگی نباشد .

موسسه حقوقی سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین مشاوره حقوقی آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *