چگونه برای دادگاه حضانت کودک آماده شویم ؟

اگر دیگر با مادر فرزندتان زندگی نمی کنید و شما دو نفر ، دیگر نمی توانید در مورد برنامه ای برای به اشتراک گذاشتن زمان و مسئولیت های والدین توافق داشته باشید ، ممکن است لازم باشد که در دادگاهی برای حضانت کودک حضور پیدا کنید . در یک دادرسی که در مورد مراقبت از کودک برگزار می شود ، قاضی دفاعیات هر دو والدین را می شنود ( و در بعضی موارد ، نماینده برای کودک ) و برنامه ای را که برای کودک بهترین است را تعیین می کند . درک فرآیند و آن چه که از شما انتظار می رود می تواند به کاهش استرس دادگاه حضانت کودک کمک کند . یک سری مراحل کلی برای آماده شدن در این دادگاه ها وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

مراحل دادگاه  حضانت کودک

فرم های مناسب را پر کنید : این که چه فرمهایی را باید پر کنید و چه زمانی باید پرونده آن ها را ثبت کنید، به این بستگی دارد که آیا شما برای حضانت درخواست داده اید یا این که در واکنش به درخواست طرف دیگر ناچار به واکنش می شوید .

مراحل حضانت کودک

فرم درخواست حضانت کودک

اگر از دادگاه درخواست حضانت کودک کنید ، باید پرونده را شما ایجاد کنید . اگر والد دیگر قبلا یک پرونده داشته باشد، باید یک پاسخ به این پرونده ارسال کنید. بسته به نوع صلاحیت، ممکن است یک فرم را که برای پاسخ به تقاضای موجود در احضاریه هایی که از والد دیگر دریافت کرده اید، پر کنید.

حضانت فرزند بعد از طلاق توافقی

پاسخگویی به احضاریه دادگاه حضانت کودک

اگر به یک احضاریه پاسخ دادید ، فقط یک مدت زمان محدود ، که معمولا حدود ۳۰ روز است ، مهلت دارید که پاسخ خود را به دادگاه ارسال کنید . اگر شما این مهلت را رعایت نکنید ، این موضوع فرصتی را به دادگاه می دهد که با طرح پیشنهادی والد دیگر موافقت کند و امکان مخالفت با آن را از دادگاه خواهید گرفت .

ارسال گزارش مالی

اگر فرزند شما نیز مشکلی داشته باشد، ممکن است مجبور باشید یک گزارش مالی را که حاوی اطلاعاتی مربوط به درآمد و هزینه های شما است را پر کنید. به طور معمول شما می توانید این فرم را از خود دادگاه دریافت کنید.

ارسال یک نسخه از فرم برای والد دیگر

یک نسخه از فرم های خود را برای والد دیگر ارسال کنید . هنگامی که فرم خود را در دادگاه ثبت کرده اید ، باید نسخه های دیگری از آن را برای طرف دیگر ارسال کنید.

به طور کلی ، هر زمان که سندی را در دادگاه ثبت کنید، باید اطمینان حاصل کنید که والدین دیگر یک نسخه از آن را دریافت می کنند. برای اینکه یک قاضی پرونده دادخواست حضانت شما را بشنود، باید بتوانید نشان دهید که هر دو والدین اطلاعیه قانونی مناسب درباره جلسه را دریافت کرده اند .

استخدام وکیل حقوقی

استخدام یک وکیل حقوقی را در نظر بگیرید  اگر پرونده حضانت کودک شما به خصوص پیچیده یا متضاد باشد، یک وکیل مدافع خانواده با تجربه می تواند به محافظت از حقوق و بهترین منافع فرزندتان کمک کند.

به طور کلی، اگر امکان این را دارید که  وکیل پایه یک دادگستری را استخدام کنید باید پیش بروید و این کار را انجام دهید. قانون خانواده پیچیده است و رسیدگی به پرونده های حضانت از کودک می تواند عواقب وخیمی داشته باشد .پس بهتر است که ریسک نکنید و پرونده خود را به دستان ماهر یک وکیل بسپارید .

اگر فکر می کنید که نمی توانید هزینه های مشاوره حقوقی را بپردازید، هنوز هم باید خدمات رایگانی که درباره استخدام یک وکیل ارائه می شود را بررسی کنید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر.

حضانت کودک

آماده سازی طرح حضانت کودک

قبل از برگزاری دادگاه ، باید برنامه خود و برنامه فرزندتان را برای یک ایجاد یک رابطه معقول و تایم شیرینگ تنظیم کنید.

اگر دادرسی شما هم چنین شامل تعیین حمایت کودک باشد، شما باید از صفحات نگهداری کودک و اسناد درآمد خود از جمله نکات پرداختی اخیر و یا کپی از بازپرداخت مالیات خود را پر کنید.

فراخوانی شهود

شهود خود را فرا بخوانید . اگر شما ،دوست یا همکارانی دارید  که تعاملات شما را با فرزندتان مشاهده کرده اند، باید از آنها بخواهید تا به سود  شما شهادت دهند.

اگر شما نماینده خود هستید و وکیلی ندارید ، پیش از برگزاری دادگاه با شهود خود تمرین کنید تا احساس راحتی با آن ها داشته باشید  و سوالات خود را مطرح کنید. شما هم چنین می توانید سوالاتی که فکر می کنید والد  دیگر ممکن است بپرسند، از آنها بپرسید،و آن ها را در موقعیت پاسخ گویی قرار دهید.

. شما همچنین می توانید شهادت  معلمان یا مربیان فرزند خود را هم در نظر بگیرید.

بسته به صلاحیت شما ممکن است لازم باشد لیستی از اسامی شهودان خود را به دادگاه ارسال کنید و یک کپی از این لیست را قبل از دادرسی خود به والد دیگر ارسال کنید .

شواهد و اطلاعات خود را سازماندهی کنید . اطلاعات خود را با موضوع در یک پوشه یا مجموعه ای از پوشه ها فایل  کنید و اطمینان حاصل کنید که چندین نسخه از همه چیزی را که قصد دارید در دادگاه ارائه کنید کپی کرده اید .

از تمامی اسناد سه کپی تهیه کنید

به طور معمول شما باید حداقل سه کپی از تمام اسناد را داشته باشید : یکی برای خودتان، یکی برای والد  دیگر از والدین و دیگری برای قاضی و دادگاه .شما همچنین ممکن است عکس ها یا فایل های صوتی و تصویری را به عنوان مدرک در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر پدر و مادر دیگر یک پیام صوتی تهدید کننده را ارسال کرده و سپس آن را انکار می کند ، ممکن است از این فایل به عنوان شواهدی استفاده کنید که باید شما حضانت کودک را به دست آورید .

شواهد مستندی که ممکن است بخواهید جمع آوری کنید شامل مدارک پزشکی، کارت های گزارش یا مکاتبات با معلمان یا مشاوران فرزند شما است.هر آن چه که قصد دارید به قاضی بگویید ، یادداشت کنید. یک گزینه این است که مجموعه ای از کارت های یادداشت برداری را ایجاد کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *