تحصیل مال نامشروع

تحصیل مال نامشروع

تحصیل مال نامشروع به چه معناست و اصولا چگونه به این جرم رسیدگی می شود.تصمیم داریم به سوالاتی که درباره این جرم وجود دارد پاسخ دهیم. تا به انتهای مطلب با ما همراه باشید.

اغلب مواقع اشتباهی که در این میان پیش می آید آن است که جرم تخصیل مال مشروع با کلاهبرداری اشتباه گرفته می شود. اما به گفته بیشتر حقوقدانان و همچنین بهترین وکیل تهران، تحصیل مال نامشروع جرم مجزایی است و به طور اختصاصی باید به آن رسیدگی شود.

تحصیل مال نامشروع اصولا به این معنی است که فردی از طرقی که قانونی نیستند و مشروعیت ندارند ، مالی را به دست آورد.

حال می خواهد که این مال از طریق سند مجعول به دست آمده باشد یا این که فعالیت هایی را انجام دهد که مال به دست آمده از آن ها جرم به حساب آید.

به علت این که امروزه این جرم گسترش فراوانی در جامعه پیدا کرده است و متاسفانه افراد بسیاری قربانی آن می شوند،توصیه می کنیم که حتما و لزوما از کمک های یک وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوید تا بتوانید حق خود را بازگردانید.

گروه وکلای سفیر صلح بیشترین میزان تعهد را نسبت به موکلین خود دارند و با توجه به نوع پرونده تان، وکیل متخصص در آن را به شما معرفی خواهد کرد .

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

میزان حبس تحصیل مال نامشروع

هركس به نحوي از انحا امتيازاتي را كه به اشخاص خاص به جهت داشتن شرايط مخصوص تفويض مي‌گردد نظير جواز صادرات و واردات‌و آنچه عرفا موافقت اصولي گفته مي‌شود در معرض خريد و فروش قرار دهد و يا از آن سوء استفاده نمايد و يا در توزيع كالاهايي كه مقرر بوده طبق‌ضوابطي توزيع نمايد مرتكب تقلب شود و يا به طور كلي مالي يا وجهي تحصيل كند كه طريق تحصيل آن فاقد مشروعيت قانوني بوده است مجرم‌محسوب و علاوه بر رد اصل مال به مجازات سه ماه تا دو سال حبس و يا جريمه نقدي معادل دو برابر مال به دست آمده محكوم خواهد خواهد شد.

معاونت در تحصیل مال نامشروع

معاونت در جرم تحصیل مال نامشروع نیز مشمول مجازات خواهد بود.تصور کنید که شخصی از شما می خواهد که مالی را که از طریق نامشروع به دست آورده نگه داری کنید و یا این که از آن در راه های مختلفی استفاده کنید (به عنوان مثال با آن مالی ملکی را خریداری کنید ) در چنین شرایطی در صورتی که علم به نامشروع بودن این مال داشته باشید ، شریک در جرم به حساب می آیید و مجازاتی برایتان در نظر گرفته خواهد شد.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *