مالیات بر ارث

مالیات بر ارث

مالیات بر ارث یکی از جنبه های بسیار مهم در قانون ارث و هم چنین مالیات می باشد. برای آگاهی یافتن درباره این دو مقوله پیش از هر چیزی لازم است که درباره ارث و مالیات نکاتی را توضیح دهیم.

همان گونه که می دانید پس از مرک متوفی ، تمام اموال وی به وراث وی خواهد رسید. اما پیش ار هر چیزی باید وراث به اداره مالیات مراجعه کرده و با معرفی کلیه اموال متوفی، اظهارنامه ی مالیاتی را دریافت کنند.

بهتر است بدانید که بدون این برگه اظهارنامه ، نمی توان گواهی انحصار وراثت گرفت و این یکی از شروط اصلی و اولیه اخذ این برگه می باشد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاور حقوقی گروه وکلای سفیر صلح صحبت کنید تا همه چیز را درباره مالیات بر ارث و جنبه های مختلف آن به شما بگوید.

گروه وکلای سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین وکیل تهران در اختیار شماست

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

پس از این که اموال منقول و غیر منقول متوفی توسط اداره مالیات مشخص شد ، و کلیه بدهی ها و دیون ممتازه وی پرداخت گردید ، آن گاه سهم هر یک از وراث از ماترک مشخص شده و به نسبت شهم هر کدام از آن ها از ارث ، مالیات بر ارث کسر خواهد شد.

مشاوره مالیات بر ارث

مسائل مربوط به ارث و البته مالیات ، موضوعات پیچیده و دقیقی هستند که باید در طول روند رسیدگی به آن ها از کمک ها یک وکیل خبره و ماهر در این زمینه مشورت بخواهید.

گروه وکلای سفیر صلح مفتخر است که در هر زمینه حقوقی ، وکیل متبحر مخصوص به خود را دارد و به این ترتیب می توانید از کمک های یک وکیل خبره در امور ارث و مالیات بهره مند شوید.

این مجموعه با داشتن سال ها تجربه و دانش در این زمینه و دعاوی حقوقی و کیفری ،می تواند بهترین یاور شما در طول چنین پرونده هایی باشد

محاسبه آنلاین مالیات بر ارث

در حال حاضر نرم افزار و وب سایت هایی وجود دارند که به طور آنلاین یا آفلاین می توانید جهت محاسبه مالیات بر ارث از آن ها بهره مند شوید. طریقه کار آن ها به این صورت است که شما مبلغ کلیه دارایی های متوفی را در کادر مربوطه درج کرده و میزان مالیات را بر اساس فاکتورها و پارامترهای موجود مشخص می کند.

مالیات بر ارث زمین کشاورزی

برخی اموال غیر منقول مشمول مالیات بر ارث نمی شوند اما زمین و املاک از این قاعده مستثنی نیستند.

در صورتیکه زمین به نام متوفی باشد برای تقسیم زمین و تنظیم سند رسمی نیاز به پرداخت مالیات بر ارث میباشد.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

چه مواردی از مالیات بر ارث معاف هستند :

  • وجوه بازنشستگی و وظیفه و پس‌انداز خدمت و مزایای پایان خدمت، مطالبات مربوط به خسارت اخراج، بازخرید خدمت و مرخصی استحقاقی استفاده ‌نشده و بیمه‌های اجتماعی و نیز وجوه پرداختی توسط مؤسسات بیمه یا بیمه‌گزار و یا کارفرما از قبیل انواع بیمه‌های عمر و زندگی، خسارت فوت و همچنین دیهو مانند آن‌ها حسب مورد که یکجا و یا به‌طور مستمر به ورثه متوفی پرداخت می‌شود.
  • اموالی که برای سازمان‌ها، مؤسسات و نهادهای مذکور در ماده (۲) قانون مالیات‌ها مورد وقفیا نذر یا حبس واقع شود البته به‌شرط تأیید سازمان‌ها و نهادهای مذکور.
  • اثاثیه منزل محل سکونت متوفی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *