ارسال اظهارنامه قضایی

ارسال اظهارنامه قضایی

ارسال اظهارنامه قضایی

اظهارنامه قضایی اوراقی است که شخصی به مدد آن ها درخواست مطالبه ی حق خود را به شخص دیگری ارسال می کند.

خیلی مواقع پیش می آید که شما را برای احقاق حق خود نیازی به اقامه دعوا ندارید ،بلکه تنها با ارسال یک اظهارنامه ساده به فرد می توانید به حقوق خود دست پیدا کنید و دیگر نیازی به شکایت نباشد.

در این صورت شما از اوراق قضایی استفاده کرده و حق خود را مطالبه خواهید کرد.

البته باید در نظر داشت که مطالبه حق تنها از سوی مراجع قضایی اثبات می شود.

در چنین شرایطی بهترین کاری که می توانید انجام دهید کمک گرفتن از یک وکیل پایه یک دادگستری است تا در تنظیم اظهارنامه به شما کمک کند.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

ثبت اظهارنامه

ثبت و تنظیم یک اظهار نامه کاری دقیق و پیچیده است. چرا که باید به خاطر داشته باشید هر آن چه که در برگه اظهارنامه درج می کنید، به نوعی اقرار به حساب آمده و ممکن است بعدها در دعوای حقوقی علیه خودتان استفاده شود. به همین خاطر توصیه می کنیم که از بهترین وکیل تهران جهت نوشتن اظهارنامه استفاده کنید.

پس از این که به دفاتر قضایی مراجعه کردید ، اوراق اظهار نامه را به شما ارائه خواهند کرد و شما باید در ستونی که مربوط به شرح خلاصه درخواست است، خواسته ی خود را به اختصار توضیح دهید.

از طرف دیگر برخی اظهار نامه ها نباید ارسال شوند و باید به اصطلاح از ارسال آن ها جلوگیری کرد.به عنوان مثال در صورتی که شخصی به شما بدهکار باشد با ارسال اظهار نامه توقیف اموال به وی، آن فرد از احتمال توقیف اموالش بیمناک شده و اقدام به فروش،جابه جایی و انتقال مخفیانه آن ها خواهد کرد.

هم چنین نکته ای که باید در نظر داشت این است که در اظهارنامه خود تنها حقایق و واقعیات را درج کنیم چرا که با نوشتن مطالبی خلاف واقعیت در اظهارنامه، امکان این وجود دارد که با شکایت متفابل افترا مواجه شویم و به علت نشر اکاذیب تحت پیگرد کیفری قرار بگیریم.

به همین علت است که می توان با قطعیت این گونه ذکر کرد که ارسال اظهارنامه قضایی مسئله ای نیست که بتوان به تنهایی آن را انجام داد و نیازمند داشتن اطلاعات کافی در زمینه های مختلف حقوقی و قانونی می باشد.

مهلت جواب دادن به اظهارنامه

زمانی که اظهارنامه‌ای برای ما ارسال می‌شود، حتما لازم نیست بلافاصله به آن پاسخ دهیم چون امکان دارد به علت سرعت در پاسخ‌دهی، در پاسخ خود مواردی را ناشیانه ذکر کنیم که در اقامه دعوی از سوی طرف مقابل بر علیه خودمان مورد استفاده قرار گیرد بنابراین شایسته است که مامور ابلاغ را در انتظار نگذاشته و در فرصتی مناسب در یک اظهارنامه دیگر با طی مراحلی که گفته شد پاسخ دقیق خود را تنظیم کنیم و به اظهار کننده اظهارنامه اطلاع دهیم.مهلت پاسخ به اظهارنامه یک هفته الی 20 روز خواهد بود.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *