تامین دلیل

خلع ید

خلع ید

احتمالا تا به حال در اطرافتان دیده اید که شخصی به زور و به صورت غصبی در جایی ساکن شده است که متعلق به وی نیست و به اصطلاح غاصب است.اگر این سوال برایتان پیش امده باشد که چگونه می توان آن ملک را از دست وی درآورد پس بهتر است تا به انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا به این پرسش شما پاسخ دهیم

خلع ید به این معنا است که فردی به زور وارد ملک غیر منقول شخص دیگری شده و آن جا را تصاحب کرده است و حاضر به جا به جایی و تحویل ملک نیز نیست.

در چنین شرایطی مالک می تواند با در دست داشتن سند مالکیت خود به شورای حل اختلاف مکانی که ملک در ان واقع شده است مراجعه کرده و دعوای خلع ید را اراده کند. لازم به ذکر است که محل رسیدگی به این گونه دعاوی شورای حل اختلاف می باشد اما در صورتی که نیاز به حضور یک وکیل پایه یک دادگستری در کنار خود دشاتید می توانید با گروه وکلای سفیر صلح تماس گرفته و درخواست وکیل داشته باشید.

گروه وکلای سفیر صلح بیشترین میزان تعهد و مسئولیت را نسبت به موکلین و پرونده های آنان دارد و تضمین خواهد کرد که بهترین نتیجه ی ممکن را حاصل نماید.

برای تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید :

26643908

09121994176

اجرای حکم خلع ید

یکی از شروطی که در واقع بر اساس آن می توانید دعوای خلع ید را ارائه کنید این است که مالک بلامنازع ملک مورد نظر باشید.به این معنی که سند مالکیت آن را در اختیار داشته باشید و هیچ گونه شک و شبهه ای در مالک بودن شما نباشد.

اما در صورتی که سند مالکیت را در اختیار ندارید و فرد متصرف نیز ادعای شما را مبنی بر مالک بودن قبول نداشته باشد، پیش از هر چیزی باید به دادگاه مراجعه کرده و دعوای اثبات مالکیت داشته باشید .بعد از این که حکم قطعی اثبات مالکیت شما صادر شد؛ آن هنگام خواهید توانست که به شورای حل اختلاف مراجعه کرده و دعوای خلع ید خود را ارائه کنید.

خلع ید از ناحیه وراث

گاهی پیش می آید که فردی پیش از مرگش ملکی را به شخص دیگری داده باشد اما پس از فوت وراث هستند که راجع به ملک تصمیم می گیرند و در صورتی که به ادامه اقامت فرد در آن ملک رضایت نداشته باشند، در آن صورت باید ملک تخلیه شود.

اما در صورتی که فرد از تخلیه سرباز زند، هر یک از وراث می تواند علیه وی دعوای خلع ید داشته باشند.

دفاع در دعوی خلع ید

روش های متفاوتی برای دفاع دعوی خلع ید وجود دارد اما معمولا بهترین روش این است که از کمک های یک مشاور حقوقی استفاده کنید.

وی به خوبی می تواند پیچیدگی های این گونه پرونده ها را برایتان تشریح کند و بگوید که چه راه هایی را می توانید در پیش بگیرید.

برای تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید :

26643908

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *