وکیل حقوقی

فارغ از نمایشهای تلویزیونی یا فیلم ها ، ممکن است شما هیچ آگاهی ای از یک وکیل حقوقی و آنچه انجام می دهد نداشته باشید. در حالی که تصورات خیالی می تواند مفید باشد، اما همیشه دقیق نیستند.

 حرفه ای ترین وکیل در تهران مجاز است که دیگران را در امور قانونی راهنمایی و نمایندگی کند. اگر در جستجوی وکیل حرفه ای باشید مطمئنا می دانید وکیل حرفه ای امروزه می تواند جوان یا پیر، مرد یا زن باشد. تقریباً یک سوم همه وکلای حقوقی کم تر از سی و پنج سال سن دارند. تقریبا نیمی از دانشجویان حقوق امروز، زنان هستند و زنان در نهایت می توانند به عنوان وکیل حرفه ای و همانند مردان شناخته شوند.

موسسه حقوقی سفیر صلح به مدیریت آقای مرتضی امیری یکی از معتبرترین موسساتی است که در زمینه مشاوره و راهنمایی دادن به موکلین و اخذ وکالت و نمایندگی از ایشان در دعاوی حقوقی داخلی و خارجی به ارائه خدمات حقوقی مشغول می باشد .

شماره های تماس با موسسه حقوقی سفیر صلح :

26643908 ـ 021

1994176 ـ 0912

نشانی موسسه در تهران : خیابان شریعتی ـ تقاطع خیابان دولت ـ خیابان امامزاده ـ پلاک 14 ـ طبقه سوم ـ واحد 9

بهترین مشاور حقوقی

دکتر مرتضی امیری وکیل دادگستری و رییس گروه وکلای سفیر صلح ، فارغ التحصیل حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس هستند . ایشان معتقدند وکیل باید قبل از هرگونه اظهار نظر در مورد پذیرش یا عدم پذیرش پرونده مراجعه کننده ، تمامی مدارک و مستندات مربوطه را بررسی کند و تمام مطالبی که مراجعه کننده در رابطه با موضوع بیان می کند را به دقت گوش کرده و همه نکات و زوایای پیدا و پنهان مساله را در نظر بگیرد .

از دیدگاه ایشان اعتبار کلام وکیل ، نقطه قوت شخصیت وی و تعیین کننده جایگاه ایشان در جامعه حقوقی است . بنابراین یک وکیل حرفه ای ، هنگامی که نظر کارشناسی خود را ابراز می نماید، باید با اطمینان و قوت قلب صحبت کند و از اظهار نظرهای غیر کارشناسی و بی ربط خودداری کند .

شما هموطن عزیز می توانید برای مشاوره تخصصی با ایشان با شماره تلفن 26643908 ـ 021 و یا 09121994176 تماس بگیرید . 

وظایف وکیل حقوقی

حفظ قانون و همچنین دفاع از حقوق موکل . برای انجام این وظایف ، یک وکیل پایه یک دادگستری باید قانون را درک کند و ارتباط گیرنده موثری باشد.
اکثر وکلای حقوقی معمولا زمان بیشتری را در یک دفتر حقوقی صرف می کنند تا در دادگاه. و به تمرین و مطالعه مسائل حقوقی می پردازند . تمرین مسائل قانونی و حقوقی اغلب شامل بررسی تحولات قانونی ، بررسی حقایق ، نوشتن و تهیه اسناد حقوقی ، مشاوره و حل اختلافات است.
برای درک اینکه چگونه قوانین و نظام حقوقی کار می کنند ، وکلا باید تحصیلات خاصی را بگذرانند. هر کشوری استانداردهای مخصوص به خود دارد که باید قبل از آنکه یک شخص مجاز به انجام فعالیت در آن باشد باید آنها را برآورده سازد.

 وکیل در تهران مشاغل و وظایف زیادی دارد . علاوه بر این که شاهدانی را برای دفاع از حقوق شما به جایگاه دعوت می کند و آن ها را مورد پرسش قرار می دهد ، وکیل حقوقی شما ممکن است وظایف زیر را نیز بر عهده داشته باشد:
یک وکیل با شما و دادستان برای رسیدن به یک « معامله اتهام » و توافق درست و همه جانبه مذاکره می کند . این معاملات ، همچنین به عنوان « معامله درخواست » شناخته می شود ، اغلب ممکن است حکم و مجازات احتمالی شما را کاهش دهند یا برخی از اتهاماتی را که علیه شما شمرده می شود را از بین ببرد . با این حال ، دادستان ها اغلب حاضر به مذاکره با متهمانی که خود به جایگاه آورده اند نیستند.
یک برنامه خوب را برای وضعیت خود انتخاب کنید . در صورتی که شما مجرم شناخته شده باشید ، وکیل حقوقی ممکن است بتواند حکم شما را به نحوی که مانع شما از عقب نشینی در نظام عدلی کیفری نشود ، کاهش دهد . به عنوان مثال، به جای رفتن به زندان به مدت 10 ماه ، وکیل ممکن است کاری کند که فقط 6 ماه به زندان بیفتید و 4 ماه باقی مانده در یک مرکز خدمات اجتماعی مشغول به کار شوید و دیگر نیازی به حضور شما در زندان نباشد .
به احساسات شما به عنوان یک مجرم احترام می گذارد و با شما همراهی خواهد کرد . متهمان هنگامی که تحت تعقیب کیفری قرار می گیرند ؛ اغلب احساس خجالت ، افسردگی و ترس می کنند و ممکن است عزت نفس آن ها نیز خدشه دار شود . هنگامی که یک وکیل ماهر استخدام می کنید می توانید مطمئن باشید که او شما را در تمام این مراحل همراهی خواهد کرد و در نهایت بهترین نتیجه ممکن حاصل خواهد شد .

وظایف وکیل حقوقی

مراحل دریافت مجوز وکالت

۱ ـ دارای مدرک کارشناسی حقوق یا معادل آن باشد.
۲ ـ در آزمون کانون وکلای دادگستری یا مرکز مشاوران حقوقی قوه قضائیه شرکت کرده و در آن پذیرفته شود. همچنین آزمونهایی برای تایید اخلاق و مسئولیت حرفه ای وجود دارد که یک وکیل حقوقی باید آنها را بگذراند .
۳ ـ سوگند یاد کنند . وکلا معمولا قسم می خورند که از قوانین و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دفاع و حمایت کنند و فقط در چارچوب آن عمل کنند.
حالا سوال این است که اگر من یک مشکل قانونی داشته باشم، آیا باید یک وکیل استخدام کنم؟ در جواب باید گفت که خیر ؛ و شما ممکن است خودتان نماینده قانونی خود باشید. و در بعضی از موقعیت های تخصصی مانند شکایت از یک سازمان دولتی (مثلا اختلاف در مورد مزایای اجتماعی)، غیر قانونی ممکن است بخواهید از یک وکیل استفاده کنید. اگر در این وضعیت هستید، از نمایندگی دولت درخواست کنید که شما را راهنمایی کنند که کدام نوع وکیل برای شما مناسب تر است
اگر می دانید چطور می توانید با آن ها مقابله کنید، مسائل زیادی وجود دارد که باید با آنها درگیر شوید. به عنوان مثال، شما می توانید در دادگاه ها و پرونده های کوچک نماینده خود باشید ، یا در مذاکره شرکت کنید. اما اگر شما در مورد پیامدهای اقدامات خود اطمینان ندارید یا درباره نحوه ادامه دادن پرونده خود مطمئن نیستید، گرفتن برخی مشاوره حقوقی سریع از وکیل حقوقی می تواند در جلوگیری از مشکلات پیش رو بسیار مفید باشد .

وکیل حقوقی

نقش زبان عربی در وکالت

یک وکیل حقوقی و دیگرانی که درمسائل قانونی آموزش دیده اند، اغلب از اصطلاحات قانونی به عنوان روشی برای بیان ایده های پیچیده یا اصول پیچیده حقوقی استفاده می کنند. این کلمات و عبارات، بسیاری ریشه در زبان عربی، دارند و تلفظ آنها بسیار سخت و معانی پیچیده و چند بعدی دارند. به همین دلیل یک وکیل باید به خوبی با زبان عربی آشنایی داشته باشد و بتواند این کلمات و اصطلاحات را برای موکل خویش توضیح داده تا هیچگونه ابهامی در ذهن موکل باقی نماند ؛ چرا که اگر موکل احساس کند که چیزی از حرف های وکیل نمیفهمد به سختی ارتباط برقرار خواهد کرد .

چگونه یک وکیل حقوقی مناسب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک وکیل مناسب ممکن است مهمترین قدم برای برنده شدن در پرونده قانونی باشد و این امر احتمالا پروسه بسیار سخت و پیچیده ای خواهد بود. با این حال، باید وقت خود را صرف این جستجو کنید. تلاش های خود را برای یافتن وکیل متمرکز کنید که با مسئله حقوقی و پرونده خاص شما در گذشته برخورد کرده باشد و به قدر کافی در این زمینه تجربه و مهارت کافی داشته باشد. بهتر است نگران زمانی که برای یافتن یک وکیل می کنید نباشید ؛ چرا که با انتخاب درست یک وکیل می توانید امیدواری بیشتری نسبت به پرونده خود داشته باشید و از تمام مزایای داشتن یک وکیل برخوردار باشید . وکیل حقوقی تنها شخصی است که می تواند انتظارات شما در زمینه پرونده تان را برآورده سازد. به همین علت بهتر است خود به تنهایی وارد دادگاه نشوید چرا که ممکن است با دیدن هیبت قاضی و هیئت منصفه ترسیده و جا بزنید . اما می توانید اطمینان حاصل کنید با حضور یک وکیل در کنارتان تمام این ترس ها و استرس ها از بین خواهد رفت .

پرونده های وکیل حقوقی

پرونده های وکیل حقوقی

این که آیا به بهترین وکیل طلاق نیاز دارید و یا یک وکیل امور تجاری کاملا به شکل و نوع پرونده تان بستگی دارد . برخی معتقدند که یک وکیل ، بهرحال یک وکیل است و بنابراین هر وکیلی قادر خواهد بود که هر گونه خدمات حقوقی که به آن نیاز دارید را ارائه دهد . گرچه این مسئله از لحاظ فنی و تئوری درست است ؛ چرا که یک وکیل دارای مجوز قانونی است ( منهای چند مورد استثنایی که به مجوزهای بیشتری نیاز است ) ، اما قانون بسیار وسیع و همه جانبه است که یک وکیل تنها برای ارائه خدمات حقوقی در یکی از حوزه های قانون مانند قانون مدنی یا کیفری ، می توانند متخصص شوند و در طول زندگی حرفه ای بهترین کار برای وکیل این است که تنها بر روی یک حوزه حقوقی تمرکز کنند.
وکیل می تواند در مورد پرونده شما مسائل حقوقی را اعمال کرده و در جریان پرونده به بهترین نحو شما را راهنمایی و هدایت کند . بسیاری از پرونده ها وجود دارند که می توانید بدون حضور یک وکیل ، خودتان و به تنهایی آن ها را پیش ببرید ، اما در بسیاری مواقع لازم و ضروری است که از کمک های یک وکیل استفده کنید ؛ چرا که پرونده های بزرگی مانند کلاهبرداری یا پرونده های املاک بدون حضور یک وکیل نمی توانند نتیجه خوبی برای فرد داشته باشند . به هنگام انتخاب یک وکیل حقوقی توجه داشته باشید که انتخاب های شما ممکن است بسیار زیاد و وسیع باشند اما همیشه در نظر داشته باشید که بهترین گزینه شما این است که وکیلی را انتخاب کنید که در حوزه کاری مورد نیاز شما تخصص کافی داشته باشد و شما بتوانید بدون نگرانی و خیالی آسوده پرونده را به او بسپارید . تیم حقوقی سفیر صلح به شما پیشنهاد می کند که برای یافتن چنین وکیلی به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید .