هزینه وکیل برای مهریه

هزینه وکیل برای مهریه

هزینه وکیل برای مهریه چقدر است؟

هنگامی که شما و همسرتان قبول می کنید که طلاق بگیرید و همچنین شما در مورد چگونگی تفکیک زندگی خود موافقت می کنید ، بدون شک می توانید هزینه های بسیاری را در طول طلاق خود صرفه جویی کنید . هزینه وکیل برای مهریه دقیقا چقدر می شود ، چیزی است که بستگی به چندین عامل دارد . اگر خودتان احساس راحتی کنید و این کار را خودتان انجام دهید ، شما باید تحقیقات کمی در مورد روشهای قانونی خود انجام دهید ، که ممکن است کمتر از ۳۰۰ هزار تومان صرف مشاوره حقوقی کنید . اگر شما یک وکیل را استخدام کنید تا کارهای شما را انجام دهد ، این رقم ممکن است حتی بالاتر برود .

هزینه وکیل برای مهریه

قبل از هزینه وکیل برای مهریه به نکات زیر توجه کنید.

برای تعیین بهترین وکیل طلاق باید هزینه های آن را هم در نظر بگیریم. بهتر است قبل از فکر کردن به هزینه های وکیل حقوقی جوانب زیر را در نظر بگیریم

نمایندگی خود

اگر تصمیم بگیرید که از یک وکیل استفاده نکنید ، دو گزینه خواهید داشت . اول از همه این که خود به تنهایی در دادگاه حاضر شوید و به صورت توافقی طلاق بگیرید یا این که می توانید پیش از برگزاری جلسات دادگاه به سراغ یک وکیل بروید تا مشاوره حقوقی برای شما ارائه دهد .
ـ با استفاده از یک وکیل : اگر تصمیم به استفاده از یک وکیل دارید ، هزینه طلاق شما بدون تردید بستگی به جایی که زندگی می کنید ، این که چه کسی را استخدام می کنید دارد . بسته به تعدد مشکلاتی که در پرونده شما وجود دارد ممکن است این رقم متفاوت باشد و مثلا اگر به دنبال دریافت مهریه خود هستید ، هزینه وکیل برای مهریه می تواند بر رقم کلی هزینه های شما تاثیر بگذارد .

هزینه های اضافی

این که آیا طلاق خود را خودتان انجام می دهید یا وکیلی را استخدام می کنید ، به هرحال هزینه های اضافی وجود خواهد داشت . به هرحال دادگاه ها هزینه های مختلفی خواهند داشت . حتی اگر یک وکیل استخدام نکنید به هرحال لازم است که پرداخت این هزینه ها را متقبل شوید . علاوه بر این مسائل دیگری نیز وجود دارند که هزینه کردن برای استخدام یک وکیل را توجیه و قابل قبول می کند . امروزه بسیار مشاهده می شود که زوج های فراوانی به دادگاه ها مراجعه می کنند و تقاضای حق و حقوق خود را دارند . حال اگر در این میان پای فرزندان یا مال و اموال نیز وسط باشد این مسائل سخت تر و پیچیده تر نیز می شود .
روند طلاق می تواند شامل دریافت مهریه و نفقه و البته حق حضانت فرزندان نیز باشد . تمام این مسائل هزینه های اضافی را بر این روند تحمیل می کنند که شما ملزم به پرداخت آنها هستید .
حال اگر تصمیم شما به طلاق جدی و قطعی است ، پیشنهاد ما به شما این است که برای این امور حتما به فکر استخدام یک وکیل باشید . روند دادگاه ها و دادرسی ها بسیار پیچیده است و تنها یک وکیل می تواند به خوبی از عهده آن بر آید . ممکن است در طول دادگاه خود با کلمات و اصطلاحات پیچیده حقوقی رو به رو شوید و بیایید صادق باشیم . دادگاه ها به قدری شلوغ هستند که هیچ کس وقت و زمان این را ندارد که برای شما این اصطلاحات را توضیح دهد و اهمیت این گزاره های حقوقی هم بر هیچ کس پوشیده نیست . تنها وکیل پایه یک دادگستری است که می تواند در این مواقع به شما کمک کند . پس بهتر است هرچه سریع تر به فکر استخدام او باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *