مشاوره حقوقی | مشاور حقوقی

در مورد جلسات دادرسی و نتیجه دادگاه خود نگران هستید؟

در رابطه با مسائل حقوقیتان دچار مشکل و سردرگمی شده اید؟ 

مدام سوال می کنید چگونه از یک مشاوره حقوقی خوب بهره مند شوید و به دنبال مشاوری امین می گردید؟

نگران هزینه های دادرسی و حق الوکاله هستید و مطمئن نیستید که چگونه می توانید هزینه وکیلی که سزاوار آن هستید را پرداخت کنید. 

نگران نباشید ؛ چرا که مجموعه ای گسترده از وکلای زبده در موسسه حقوقی سفیر صلح در دسترس شماست و همچنین خدمات حقوقی همراه با تخفیف وجود دارد که می توانید برای دریافت مشاوره و استخدام وکیل حقوقی از آنها استفاده کنید.

مشاوره حقوقی وکلای سفیر صلح

در این مطلب شما را با یکی از بهترین مراکز و دفاتر ارائه خدمات حقوقی ، مشاوره و وکالت آشنا می کنیم.

گروه وکلای سفیر صلح با بهره گیری از زبده ترین وکلای دادگستری و مشاورین حقوقی در کشور آماده ارائه مشاوره کارآمد و انجام امور حقوقی شما عزیزان هموطن می باشد .

شماره های تماس و نشانی موسسه حقوقی سفیر صلح

شماره های تماس :

26643908 ـ 021

1994176 ـ 0912

نشانی : تهران ـ خیابان شریعتی ـ تقاطع خیابان دولت ـ خیابان امامزاده ـ پلاک 14 ـ طبقه سوم ـ واحد 9

دکتر مرتضی امیری مشاور شما در کلیه امور حقوقی

دکتر مرتضی امیری وکیل دادگستری و رییس گروه وکلای سفیر صلح ، فارغ التحصیل حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس هستند . ایشان معتقدند وکیل باید قبل از هرگونه اظهار نظر در مورد پذیرش یا عدم پذیرش پرونده مراجعه کننده ، تمامی مدارک و مستندات مربوطه را بررسی کند و تمام مطالبی که مراجعه کننده در رابطه با موضوع بیان می کند را به دقت گوش کرده و همه نکات و زوایای پیدا و پنهان مساله را در نظر بگیرد .

از دیدگاه ایشان اعتبار کلام وکیل ، نقطه قوت شخصیت وی و تعیین کننده جایگاه ایشان در جامعه حقوقی است . بنابراین یک وکیل حرفه ای ، هنگامی که نظر کارشناسی خود را ابراز می نماید، باید با اطمینان و قوت قلب صحبت کند و از اظهار نظرهای غیر کارشناسی و بی ربط خودداری کند .

شما هموطن عزیز می توانید برای مشاوره تخصصی با ایشان با شماره تلفن 26643908 ـ 021 و یا 09121994176 تماس بگیرید . 

پیش از هر چیزی امیدواریم که مسئله انتخاب مشاوره برای شما جدی باشد، اگر مسائل جاری زندگی خود را با یک مشاور در میان بگذارید از بسیاری از تنشهایی که در آینده ممکن است در زندگی از آن رنج ببرید خلاصی می یابید . پس با تاکید دوباره بر موضوع  مشاور حقوقی است یک مشاوره برای خود و اعضای خانواده تان در نظر داشته باشید. در خصوص مشاوره به طور کلی اصلا تردید به خود راه ندهید و سعی کنید مشکلات خود را با یک مشاور حقوقی مجرب در میان بگذارید. تا ثمرات آن را به طور محسوس در زندگی خود حس کنید.

مشاوره حقوقی برای همه اشخاصی که به پذیرش یا انجام تعهدات و معاملات اقدام می نمایند ، امری لازم و ضروری است و گروه وکلای سفیر صلح با افتخار اظهار می دارد که تاکنون بیش از 2000 مشاوره حقوقی در زمینه های زیر به افراد و سازمان ها ارائه نموده است : 

۱. در مواردی که اشخاص قصد خرید، فروش، پیش خرید یا اجاره اموال غیر منقول اعم از املاک، مستغلات، زمین و غیره را دارند . 

۲. اشخاصی که قصد خرید یا فروش سهام عمده شرکت ها و موسسات را دارند . 

۳. اشخاصی که قصد ثبت یا انحلال شرکت را دارند . 

۴. زوجینی که قصد اقدام برای انجام طلاق توافقی را دارند . 

۵. اشخاصی که قصد دارند در دادگاه طرح دعوای حقوقی و یا کیفری  کنند . 

۶. اشخاصی که قصد دفاع از خود در دادگاه را دارند . 

۷. اشخاصی که قصد تنظیم قرارداد دارند . 

ملزومات یک جلسه مشاوره حقوقی

در اینجا لازم است نکاتی را راجع به مشاوره حقوقی به شما گوشزد کنیم :

ـ یک جلسه مشاوره حقوقی با یک وکیل محلی برنامه ریزی کنید : بسیاری از وکلا مشاوره حقوقی بین ۱۰ تا ۶۰ دقیقه رایگان ارائه می دهند. دفتر تلفن یا دایرکتوری آنلاین خود را برای یافتن وکلای منطقه بررسی کنید. حتی اگر در یک آگهی موسسه حقوقی ، مشاور حقوقی رایگان ذکر نشده، هنوز هم باید تماس بگیرید و در مورد آن تحقیق کنید، زیرا اکثر وکلا یک موکل احتمالی را حداقل ۱۰ دقیقه مشاوره رایگان خواهند داد.

ـ اگر حق الوکاله پرونده شما بالاست و توان پرداخت یکجای آن را ندارید ؛ بهتر است طرحی برای پرداخت حق الوکاله وکیل پیشنهاد کنید : برخی از وکلا مایل هستند که یک طرح پرداخت حق الوکاله به شما ارائه کنند تا مجبور نباشید تمام هزینه ها را بطور همزمان و یکجا پرداخت کنید. ممکن است این طرح شامل پرداخت اقساطی باشد ؛ به این ترتیب که ماهیانه شما مبلغی از کل قرارداد را تا هنگام تسویه کامل پرداخت کنید. با این حال ، بهتر است بدانید که این مساله کاملا به وکیل مورد نظر بستگی دارد که آیا این انتخاب را پیش روی شما قرار خواهد داد یا خیر ؟

هنگامی که برای اولین بار با وکیل مورد نظر خود تماس می گیرید بهتر است این سوال را از او بپرسید تا تکلیف هزینه های شما مشخص تر شود. وضعیت خود را به وکیل توضیح دهید ، به او گزارش مالی خود و خدمات حقوقی / کمک های قانونی و مشاوره که نیاز دارید را بیفزایید.

ـ به شما توصیه می کنیم که یک وکیل جوان را در نظر بگیرید : وکلای جوان در مورد آخرین تحولات قانونی به روز هستند، اما ممکن است موکلین کمتری داشته باشند و زمان بیشتری را برای پرونده شما اختصاص دهند. یک وکیل جوان حتی ممکن است تصمیم بگیرد که کمتر از میانگین بازار دریافت کند ؛ زیرا این قبیل وکلا هنوز به عنوان وکلای با تجربه شناخته نمی شوند و ممکن است تجارب کمی برای رسیدگی به پرونده های بزرگ داشته باشند. از وکیل جوان خود بپرسید که تجربه او در زمینه پرونده های مشابه پرونده ی شما چقدر است. در ضمن می توانید به فکر استخدام یک وکیل پایه دو یا کارآموز نیز باشید.

ـ شما می توانید حق الوکاله را از طریق اموال و دارایی ها پرداخت کنید : یک وکیل ممکن است حق الزحمه خود را از اموال و دارایی های شما دریافت کند . البته این مسئله تا جایی صدق می کند که این اموال موضوع پرونده جاری شما نباشند .

بنابراین، اگر دارایی های فیزیکی مانند زمین دارید، که مایل به پرداخت حق وکیل از این منبع هستید، یک وکیل می تواند زمین را به عنوان حق الوکاله در نظر بگیرد، تا زمانی که زمین جزء قضیه پرونده نیست.

خدمات رایگان مشاوره حقوقی

خدمات تخصصی مشاور حقوقی

علاوه بر این، شما می توانید خدمات تخصصی حقوقی از یک وکیل در تهران دریافت کنید و هزینه آن را از طریق کسب و کارتان پرداخت کنید.

به عنوان یک قاعده کلی، تنها شخصی که می تواند به شما مشاوره بدهد یا نماینده شما در دادگاه باشد وکیل است. البته، شما نیز آزاد هستید که خودتان در دادگاه حضور پیدا کنید ؛ اما در صورتی که این کار را انجام دهید، احتمالا با دانش حقوقی محدودی که دارید ، از پس پرونده به نحو وافی بر نخواهید آمد . در حالی که هر کس دیگری آزاد است که به شما اطلاعات قانونی ارائه دهد ؛ ولی ارائه مشاوره چیزی است که تقریبا به طور انحصاری برای وکلا محدود شده است . با این حال ، بسیاری از افراد ، وکلا را به طرز غیرقابل قبولی گران می بینند و این مسئله باعث میشود افرادی که دارای مشکلات حقوقی هستند ، باور کنند که نمی توانند مشاوره بگیرند. خوشبختانه، اگر مشکلی با مسائل قانونی دارید، راه هایی برای دریافت مشاور رایگان وجود دارد که ذیلا به آنها اشاره می کنیم :

1 ـ کمک های حقوقی : موسسات حقوقی در سراسر ایران وجود دارند که خدمات حقوقی را برای افرادی که ممکن است قادر به پرداخت هزینه آن نباشند، ارائه دهند. موسسات حقوقی به ویژه در پرونده های مدنی ساده مانند طلاق، اختلافات مالکان، مستاجرین، ادعاهای مطالبه وجه و غیره خدمات مشاوره خود را ارئه می دهند. در پرونده های جنایی و کیفری، دولت به صورت قانونی متعهد می شود که در صورتی که متهم توانایی استخدام و پرداخت حق یک وکیل را نداشته باشد ، دولت برای او یک وکیل انتخاب نماید. به همین دلیل، موسسات حقوقی تمایل دارند خدمات خود را به پرونده های مدنی محدود کنند و نه به موارد کیفری.

2 ـ وکلای خیریه ای : اگرچه این مسئله ممکن است عجیب وغریب باشد، اما بسیاری از وکلا، از جمله وکلای بسیار موفق ، گاهی وکالت افراد را به صورت رایگان بر عهده می گیرند. این مسئله به عنوان یک کار حرفه ای شناخته می شود. وکلا اغلب با یک نهاد دولتی همکاری می کنند و برای افرادی که کم بضاعت هستند و توانایی پرداخت حق الوکاله ندارند مشاوره رایگان ارائه می دهند . تمایل وکلا این است که برای افرادی که درگیر پرونده هایی مانند خشونت خانگی و یا مهاجرت غیرقانونی هستند این قبیل خدمات مشاوره خود را ارائه دهند.

3 ـ دانشکده های حقوق : یکی از بهترین شیوه هایی که دانشجویان حقوق می توانند برای حرفه های آینده خود آماده شوند ، شرکت در یک انجمن دانشکده حقوق است. اکثر دانشکده های حقوق ایران این کلینیک ها را برای افراد کم درآمد در محیط اطراف برپا می کنند. کلینیک ها توسط خود استادان حقوق اداره می شوند، در حالیکه دانشجویان اکثریت کارکنان را تشکیل می دهند و تمایل دارند بیشتر با اعضای جامعه سرو کار داشته باشند. در این هنگام استاد مربوطه بر کار دانشجو نظارت می کند، به این دلیل که گرچه دانشجویان ممکن است اطلاعات کافی درباره مسائل حقوقی داشته باشند اما برای ورود به پرونده های بزرگ آمادگی و تجربه لازم را نداشته باشند

از این طریق تعداد زیادی از مردم می توانند از مشاوره حقوقی ارزان یا حتی رایگان بهره مند شوند. با توجه به افزایش هزینه های دادرسی، حفظ گزینه های حقوقی قانونی در دسترس کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هر کس بدون توجه به میزان درآمد خود می تواند از دسترسی بی حد و حصر به سیستم عدلی برخوردار باشد.

مشاوره حقوقی حرفه ای توسط وکلای دادگستری

مشاوره یکی از حوزه های فعالیت وکلا است . یک وکیل می تواند انتخاب کند که پرونده های بزرگی را به دست بگیرد و مرتباً به دادگاه ها در رفت و آمد باشد و یا این که تصمیم بگیرد در دفتر حقوقی خود نشسته و به موکلانی که برای حل و فصل پرونده های خود به او مراجعه می کنند ، مشاوره ارائه دهد .
معمولاً تمام وکلا برخی از ساعت های کاری خود را به مشاوره اختصاص می دهند و موکل می تواند در رابطه با پرونده خود تمام اسناد و مدارک را برای وکیل شرح دهد و وکیل مورد نظر با توجه به حقایق پرونده اطلاعات و دستورالعمل هایی را برای موکل خود ارائه کند تا موکل بتواند بدون حضور وکیل در دادگاه حاضر شده و بتواند از پرونده خود دفاع کند .

شیوه های مختلفی برای مشاوره وجود دارد و شما می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید . می توانید تلفن خود را برداشته و با وکیل مورد نظر تماس بگیرید و این گونه مشاوره تلفنی دریافت کنید . البته این مسئله چندان مناسب نیست چرا که شما از طریق تلفن نمی توانید به درستی تمام حقایق پرونده و اسناد و مدارک را توضیح دهید و ممکن است وکیل شما نیز نتواند به درستی این مسائل را درک کند و در نتیجه اطلاعات درستی در اختیار موکل قرار ندهند .

توصیه تیم حقوقی سفیر صلح به شما این است که با یکی از مشاوران حقوقی که در این مجموعه حضور دارند ، تماس گرفته و پرونده خود را برای او شرح دهید ، تا بتواند به درستی شما را در رابطه با پرونده راهنمایی کند و مشاوره حقوقی به شما ارائه دهد .

مشاوره حقوقی

برخی از وکلا ترجیح می دهند که به جای سپری کردن وقت و زمان خود در دادگاه ها و زندان ها برای دیدن محکومان و موکلین خود ، در دفتر خود نشسته و به ایشان مشاوره ارائه دهند . اصولا به این وکلا ، مشاور حقوقی گفته می شود و دارای مهارت هایی هستند که دیگر وکلا شاید از آن محروم باشند . این گونه وکلا باید به خوبی بتوانند با موکل خود ارتباط برقرار کرده و بیشتر شبیه به یک روان شناس برخورد می کنند . چرا که باید بتوانند به خوبی اعتماد یک موکل را جلب کنند تا موکل بتواند به راحتی و بدون دغدغه راجع به مشکلات و پرونده خود صحبت کند . به همین علت توصیه می شود مشاوره به صورت حضوری صورت گیرد تا مشاور بتواند علاوه بر کمک به شما در رابطه با پرونده ، بتواند به خوبی با شما ارتباط برقرار کند و به مانند یک روان شناس در رابطه با مشکلی که هم اکنون درگیر آن هستید ، به شما مشاوره دهد .
نکته دیگر این است که مشاور شما در زمان مشاوره حقوقی عموماً نیاز دارد که تمام اسناد و مدارک و شواهد شما را از پرونده در اختیار داشته باشد . تنها کاری لازم و ضروری است که مشاور انجام دهد این است که اسناد را به خوبی آنالیز و تحلیل کند و درک درستی از پرونده داشته باشد ، پس از آن باید اطلاعات و دریافت های خود از پرونده را با شما به اشتراک بگذارد و این گونه شما را راهنمایی کند که چگونه در دادگاه حاضر شوید ، چگونه از حقوق خود دفاع کند و از کدام مواد قانونی برای توجیه حقوقی منویات خود استفاده کنید . مشاور به شما آموزش می دهد که چگونه نظر قضات را به خود جلب کنید و چگونه در برابر حملات وکیل طرف مقابل خود دوام بیاورید و این که اصولا چگونه از خود دفاع کنید تا موفقیت حاصل شود. پس در انتخاب بهترین وکیل دادگستری دقت نمایید و از ابزار های که در اختیار دارید به جستجوی وکیل بپردازید.

پیشنهاد ما این است که به چند نکته در انتخاب وکیل و مشاور حقوقی دقت نمایید. اول اینکه وکیل شما به محل دادگاه نزدیک باشد ، به طور مثال بهتر است شما به دنبال بهترین وکیل تهران باشید. نکته دوم هم که بسیار مهم است، توجه به حوزه تخصصی فعالیت وکیل است به طور مثال ، اگر قصد جدایی دارید ؛ بهتر است به دنبال بهترین وکیل طلاق باشید.

وظایف مشاور حقوقی

مشاور حقوقی بر خلاف یک وکیل دادگستری می تواند به هر دو طرف در رابطه با پرونده شان به آن ها مشاوره بدهد . در اغلب موارد، وکیل نماینده «شاکی» یا «متقاضی» خواهد بود ، اما یک مشاور می تواند با هر دو طرف کار کند . چرا که اساس کار وی این است که در ساعت مشخصی به موکلین مشخصی وقت مشاوره حقوقی بدهد و بتواند آن ها را در روند پیگیری پرونده هدایت کند.
هنگامی که وکیل ، مقدمات دفاع از یک پرونده را تدارک دیده است ، باید با دادگاه هماهنگ شود ، اسناد محرمانه داده شود و یک شماره پرونده تعیین گردد . هزینه هایی مربوط به این مسئله وجود دارد که اجتناب ناپذیر است و باید پرداخت شود .
در اکثر کشورها ، اگر یک زن و شوهر بدون فرزند باشند ، طلاق آنها به صورت اداری انجام می شود ، به این معنی که پرونده ها توسط یک قاضی بدون یک دادرسی امضا خواهد شد . اما هنگامی که یک زن و شوهر دارای فرزندان است و یا یک قرارداد غیرمعمول پیچیده دارند ، معمولا باید به دادگاه بروند و آن جا بر سر مسائل این چنینی به یک توافق برسند ، اما یک مشاور نیازی به انجام این قبیل اقدامات ندارد و تنها در همین زمینه ها و بدون حضور در دادگاه به موکلین مشاوره دهد .
اگر یک جلسه دادرسی لازم باشد ، وکیل پایه یک دادگستری به طور کلی با موکل همراه است و ممکن است هزینه یک ساعته برای حضور در دادگاه را بپردازد . وکیل شاکی ( و یا متشاکیان ، در صورت نیاز ) را در جایگاه قرار می دهد و در مورد هر یک از شرایط قرارداد سوالاتی می پرسد .

مشاوره حقوقی

چرا سفیر صلح ؟ 

  بیش از 30 سال تجربه حضور در محاکم و مراجع قضایی 

  آگاهی وکلای موسسه از قوانین روز 

 حفظ محرمانه بودن اطلاعات پرونده موکلین 

  ارائه راه حل های منحصر بفرد برای حل مشکلات موکلین