اثبات رابطه نامشروع

اثبات رابطه نامشروع یکی از مشکلات و معضلاتی است که فروان در دادگاه های ایران رخ می دهد.اما سوالی که در این جا پیش می آید این است که چه نوع رابطه هایی مشمول رابطه نامشروع می شوند.این سوالی است که بیشتر زوجین از وکیل پایه یک دادگستری می پرسند و غالبا پاسخ صحیحی برای این سوال ندارند و نمی دانند که چگونه می توان این شکل از رابطه را اثبات کنند.

رابطه نامشروع

رابطه نامشروع مسئله بسیار غم انگیزی است که متاسفانه در خانواده های امروزی به کرات رخ می دهد.آسیب شناسی این مشکل البته در حوزه کاری موسسات حقوقی نیست.اما امید می رود که به این معضل به خوبی پرداخته شود تا به این صورت بتوان از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کرد.
برخی مواقع موکلینی که با مجموعه ما تماس می گیرند ، یک رابطه عادی یا کاری را با رابطه نامشروع اشتباه می گیرند و همین مسئله سوءتفاهامات فراوانی در زندگی خانواده ها به وجود می آورد.در این مقاله تصمیم داریم در ابتدا به ماهیت رابطه نامشروع بپردازیم و پس از آن به روش های اثبات رابقطه نامشروع اشاره کنیم.با ما همراه باشید.
اگر روابط بین مرد و زنی که به سن بلوغ رسیده‌اند از طریق شرعی آن یعنی جاری شدن صیغه نباشد، رابطه ی نامشروع است که این رابطه شامل کافی شاپ، چای خوردن و قدم زدن در پارک هم میباشد که البته عموما جوان‌ها از آنان بی اطلاع هستند.لذا باید توجه داشته باشید که رابطه نامشروع علاوه بر این که برای افراد متاهل رخ می دهد ، ممکن است برای افراد مجرد و ازدواج نکرده نیز رخ دهد و مشمول مجازات خواهد بود .اما تمرکز ما در این مقاله بر اثبات رابطه نامشروع در زوجین است .روش های مختلفی برای اثبات این مسئله وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

روش های اثبات روابط نامشروع

۱٫ اگر هر کدام از طرفین به ارتباط نامشروع اقرار کنند
۲٫ با شهادت شهود می توان این رابطه را اثبات کرد و مدارک و اسناد دیگری مانند پرینت تعداد و زمان مکالمات و هم چنین متن پیامک های رد و بدل شده میان طرفین و عکس و فیلم و…صرفا بعنوان اماره قضایی که بتواند برای قاضی یقین خاصل کند که رابطه نا مشروعی در این میان بوده است ،قابل استناد خواهد بود .
به همین خاطر در صورتی که فردی سوء ظن بی پایه و اساس و غیر محکمی داشته باشد پیش از هر گونه اقدام قانونی نسبت به عواقب آن آگاه باشد و آن ها را بررسی کند .چرا که در صورت عدم اثبات این ادعا فرد مقابل و شخصی که به وی اتهام ارتباط نامشروع زده شده است می توانند به اتهام افترا از خواهان شکایت نماید.
خیانت از بعد حقوقی و روانی، موضوعی پیچیده می تواند باشد . بهترین پیشنهادی که می توان در این زمینه به شما عزیزان کرد این است که در اقدام اولیه با یک وکیل پایه یک دادگستری مشورت کنید تا شما را از عواقب چنین اقداماتی شما را آگاه کند و از اقدام سرخود اجتناب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *