دعاوی پزشکی – وکیل دعاوی پزشکی

هیچ کس از اشتباه مصون نیست اما آن چه که همواره بحث های اخلاقی زیادی را با خود به همراه دارد ، عواقب این اشتباهات است.

اگر معلمی در تدریس یک مسئله ریاضی اشتباه کند ، روز بعد می تواند سر کلاس اشتباه خود را توضیح داده و آن را اصلاح کند. اما همه ی مشاغل این گونه نیستند. پزشک اگر در حین درمان بیمار ، مرتکب اشتباهی شود ، به همین راحتی نمی تواند اقدام به حل مشکل و اشتباه خود نماید.

کافیست سری به دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی بزنید تا دقیقا متوجه شوید از چه چیزی صحبت می کنیم. خانمی را می شناختم که به خاطر یک اشتباه ساده به هنگام تزریق بوتاکس ، با عواقب ناگواری رو به رو شده بود و به همین خاطر ظاهر وحشتناکی پیدا کرده بود. همسر این خانم بعد از مدتی طاقتش طاق شده و به سراغ یک وکیل طلاق رفته و دادخواست طلاق توافقی داده بود.

با این مثال احتمالا به خوبی متوجه شده اید که این گونه اشتباهات پزشکی چه نتایجی را می تواند به همراه داشته باشد.

به همین خاطر مسئله ی دعاوی پزشکی ، در حقوق یکی از رایج ترین پرونده هایی است که وجود دارد.

حتما پرونده ی پزشکی مرگ عباس کیارستمی ( فیلمساز مطرح ایرانی ) را به خاطر دارید. خانواده ی ایشان مدعی بودند که مرگ وی به خاطر قصور پزشک بوده است و همین ادعا، باعث به وجود آمدن مسئولیت کیفری پزشک شده بود که جریانات زیادی را به همراه آورد و علاوه بر این بحث داغی را میان حقوقدانان مطرح کرد که آیا دعاوی پزشکی ، کیفری هستند یا مدنی !!

وکیل برای دعاوی پزشکی

در وهله ی اول ، مهم ترین نکته ای که به هنگام مواجهه با دعاوی پزشکی باید در نظر داشته باشید ، استخدام یک وکیل پایه یک دادگستری برای پیگیری و رسیدگی به مسئله است.

به خاطر داشته باشید که دعاوی پزشکی از حساسیت زیادی برخوردار هستند و به همین دلیل ، باید بهترین ها را انتخاب نمایید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

حقوق پزشکی چیست؟

در سیستم قضایی کشور، به دلیل تخصصی بوده بحث در خصوص مسائل پزشکی و درمانی، دادسرای ویژه جرایم پزشکی تاسیس شده و همچنین در شورای حل اختلاف نیز شعب ویژه امور پزشکی تاسیس شده است.

از طرف دیگر، در خصوص برخی دیگر از جرایم حوزه سلامت و پزشکی، دادگاه انقلاب و همچنین تعیزیرات حکومتی مراجع صالح به رسیدگی می باشند، بنابراین اهمیت و تخصصی بودن  و نیز پیچیدگی رسیدگی به مسائل حقوقی این حوزه بیش از پیش روشن می گردد.