اعتراض به دستور فروش

اعتراض به دستور فروش | دستور فروش | فروش ملک مشاعی |

 

اعتراض به دستور فروش

اعتراض به دستور فروش در چه زمانی وارد خواهد بود ؟

برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا مبحث دستور فروش را بررسی کنیم و بدانیم که به چه معنا می باشد.گاهی پیش می آید که یک ملک به صورت مشاعی می باشد و میان مالکین مختلف ، مشترک است و یا این که به موجب ارث به تعدادی از افراد رسیده است.

مواقعی پیش می آید که این ملک قابل افراز نیست (افزار به این معنی است که بتوان ملکی را تقسیم کرد) و به همین دلیل دادگاه دستور به فروش آن خواهد داد تا هر یک از مالکین سهم خود را بتوانند جدا کرده و در اختیار داشته باشند.

گروه وکلای سفیر صلح افتخار دارد که با در اختیار داشتن بهترین وکیل در تهران ، کلیه خدمات حقوقی شما را بر عهده گرفته و پرونده های شما را پیگیری نماید.شما می توانید جهت مشاوره تلفنی و هم چنین اخذ نوبت اینجا را کلیک کند.

 

غیر قابل افراز یعنی چه

غیر قابل افراز به این معنی است که یک ملک قابلیت فروش نداشته باشد.

افراز : ممکن است که یک ملک میان دو نفر به صورت مشترک باشد به این معنی که فرد اول ۲ دانگ و دیگری ۴ دانگ داشته باشد ، حال در چنین حالتی اگر فردی که دو دانگ دارد تصمیم به جدا کردن ۲ دانگ خود از حالت اشاعه داشته باشد ، به این حالت افراز گفته می شود.

افراز بر دو وجه است : افراز اجباری ( که به علت حکم دادگاه مالکین ناچار به پذیرفتن سهم خود از ملک می نماید ) افراز اختیاری ( که با توافق کلیه مالکین و به صورت اختیاری انجام می شود )

 

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

 

فرق دستور فروش با حکم فروش

دکتر مرتضی امیری وکیل دادگستری و فارغ التحصیل حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس معتقد است مواقع بسیاری پیش می آید که افراد بین دستور فروش و حکم فروش دچار سردرگمی شده و تفاوت میان این دو را نمی دانند. دستور فروش در مورد افراز و فروش ملک مشاع میباشد. برای صدور دسـتـور فـروش ملک پس از تقدیم درخواست افراز به اداره ثبت و تشخیص غیر قابل افراز بودن آن نیازی به تقدیم دادخـواسـت،و صدور حکم نیست؛ بلکه صرفا درخواست مربوطه به اجرای احکاام حوزه قضایی مربوطه تقدیم می شود. اما حکم در مواردی که صادر می شود ضرورتاً در پی تقدیم دادخواست و طی تشریفات دادرسی است.

اعتراض به دستور فروش

اعتراض به دستور فروش

دستور فروش سرقفلی مشاع

در مواردی ممکن است حق سرقفلی میان دو یا چند مالک به صورت مشترک باشد.در چنین حالتی فرض قانونی بر این است که یکی از مالکین باید حق سرقفلی ملک مشاعی را از دیگر مالکین خریداری کند.در صورتی که دچار چنین مشکلی شده اید توصیه ما به شما این است که به کمک یک وکیل پایه یک دادگستری ،دادخواستی برای دستور فروش سرقفلی مشاع به دادگاه مربوطه ارائه کنید.( اعتراض به دستور فروش )

دستور فروش مال منقول

مال منقول : به اموالی گفته می شود که قابلیت جا به جایی در آن وجود نداشته باشد.

دستور فروش مال منقول نیز بر عهده دادگاه مربوطه است و در صورتی که نسبت به آن اعتراض دارید ، توصیه ما به شما این است که از یک وکیل خبره و ماهر کمک بگیرید.گروه وکلای سفیر صلح آماده است تا در زمینه مشکلات حقوقی، شما را یاری کند.

دادخواست ابطال دستور فروش

در صورتی که دستور فروش صادر شد ،مالک می تواند دادخواستی را مبنی بر دستور فروش به دادگاه ارائه کند.

اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اعتراض فرد ثالث نسبت به دستور فروش وارد نیست چرا که اعتراض و تجدید نظر خواهی تنها بر روی “حکم ” صورت می گیرد ، در حالی که این تنها یک دستور فروش بوده است .(اعتراض به دستور فروش )

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *