مجازات فحش ناموسی

مجازات فحش ناموسی چیست ؟ در قوانین ما که اساسا با استناد به فقه اسلامی نگارش شده است ، برای فحاشی و توهین مجازات هایی در نظر گرفته شده است. اما پیش از این که به این مجازات ها بپردازیم باید بدانیم که خود مسئله و موضوع توهین به سه دسته تقسیم می شود :

  • افترا
  • قذف
  • هتک حرمت

مجازات هر یک از این ها حد است و حکم شلاق دارد.

قذف به معنای فحاشی ناموسی است و قانون مجازات اسلامی آن را در زمره دیگر جرائمی که حد بر آن ها جاری می شود (مانند قتل، زنا،نوشیدن مسکرات) قرار می دهد و این موضوع حاکی از اهمیت این مسئله در قانون مجازات اسلامی است.

مجازات فحش ناموسی

مجازات فحش ناموسی

امروزه به کرّات مشاهده می کنیم که در خیابان بر سر مسائل کوچک ، درگیری هایی صورت می گیرد و فحاشی ناموسی میان دو دو طرف دعوا رد و بدل می شود. احتمالا این دسته از اشخاص از مجازات فحش ناموسی اطلاعی ندارند وگرنه با احتیاط بیشتری از کلمات استفاده می کردند.

اگر مورد فحاشی ناموسی قرار گرفتید، می توانید به مراجع ذی صلاح مراجعه کرده و شکایت کنید. در صورتی که بتوانید اثبات نمایید که واقعا فحاشی ناموسی انجام شده است ، مرتکب به مجازات حد محکوم خواهد شد. در این راه می توانید از کمک های یک وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرید.گروه وکلای سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین مشاور حقوقی ، هم چنین می تواند به شما دوستان و عزیزان به صورت تلفنی راهنمایی ها و خدمات خود را عرضه نماید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

مجازات فحاشی و تهدید

همان گونه که در بالا ذکر کردیم ، آن چه که برای قانونگذار بیش از هر چیزی اهمیت دارد همان ، فحش ناموسی یا قذف است.

مجازاتی که برای این شکل از جرم در نظر گرفته شده است ، مجازات حد (برابر ۸۰ ضربه شلاق ) است.بهتر است بدانید که مجازات حد ، مربوط به حدود الهی است و هیچ گونه ماده یا تبصره ای نمی توان به آن اضافه نمود. به همین خاطر در مکالمات روزمره خود با افراد احتیاط بیشتری کنید.

مجازات فحاشی تلفنی

در نظر بگیرید که شخصی به شما پیامک داده است و آن پیامک حاوی الفاظ رکیک و فحش ناموسی بوده است. لازم است ذکر کنیم که در صورتی که این عمل را چند بار تکرار کند ، می توا علیه وی شکایت کیفری نمود و به جرم مزاحمت تلفنی یا فحاشی وی را تحت تعقیب قضایی قرار داد

مجازات فحاشی به همسر

زندگی مشترک پر از فراز و نشیب هایی است که احتمالا کلیه زوج ها را درگیر خود خواهد کرد. یکی از این مشکلات و معضلاتی که ممکن است در میان زوجین پیش آید ، همین موضوع فحاشی به همسر است.

مجازات فحش ناموسی

مجازات فحش ناموسی

اولین توصیه گروه وکلای سفیر صلح به شما عزیزانی که درگیر این مسئله هستید ، این است که به مشاوره زوج درمانی مراجعه کنید اما در صورتی که تصور می کنید ، هیچ یک از این راه حل ها سودی ندارد ، بهتر است با ما تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنیم

اما در صورتی که مدرک واضح و مشخصی مبنی بر فحاشی به همسر وجود داشته باشد ، وی می تواند از طرف دیگر شکایت کند.

اما باید در نظر داشت که صدای ضبط شده مدرک مستدلی در دادگاه به حساب نمی آید.