روش های اثبات خیانت در امانت

اثبات خیانت در امانت

وقتی یک فرد اعتمادی را نسبت به یک شخص دیگر ایجاد می کند، شخص ثالثی را برای مدیریت دارایی های خود تعیین می کند. این وکیل باید بر اساس قوانین اعتماد عمل کند و بر اساس بهترین منافع ذینفعان عمل کند. وظایف وکلای مربوزه شامل مدیریت سرمایه گذاری دارایی های فرد ، تکمیل بازپرداخت مالیات و مدیریت پرداخت ها و توزیع دارایی ها است. اگر یک وکیل وظیفه خود را به درستی انجام ندهد و به اصطلاح خیانت در امانت کند ، موکل ممکن است دچار خسارات و زیان های متعددی شود. این مسئله تنها به وکیل مربوط نمی شود و ممکن است گاهی فرد ملک یا دارایی خود را به شخص دیگری بسپارد و وی بدون کسب اجازه از مالک از آن اموال سوءاستفاده کند . با تمام این مسائل ، ممکن است بتوانید از طریق اثبات خیانت در امانت ، خسارات مالی خود را جبران کنید.

چه چیزی خیانت در امانت محسوب می شود ؟

خیانت در امانت ممکن است هر گونه اقدام یا عدم انجام یک کار توسط یک وکیل پایه یک دادگستری یا فردی دیگری باشد که به وی اعتماد کرده اید . این خیانت  شرایطی دارد که محقق شود . در اثبات خیانت در امانت وکلا می تواند یکی از موارد زیر باشد:

به درستی کار خود را برای پیش بردن موکل خود انجام ندهد و با این سوءرفتار موجب زیان دیدن موکل شود
وکیل مورد نظر از وکالت نامه ای که به وی داده اید جهت منافع شخصی خود بهره ببرد و از اعتماد شما سوءاستفاده کند.
وکیل مورد نظر شما برای عدم پیگیری پرونده تان رشوه گرفته باشد و به این ترتیب موجب باختن پرونده تان شده باشد.

اثبات خیانت در امانت

شرایط به امانت سپردن اموال

در ادامه میخواهیم به بچشی از شرایط سپردن اموال بپردازیم
سپرده شدن اموال به امین

در صورتی که فردی ملک یا اموالی را به شخصه به دست آورده باشد ، ارتکاب خیانت در امانت به وسیله ی او ممکن نیست . چنان چه فرد امین فوت کرده و ورثه او مال سپرده شده به امین را تصاحب یا تلف یا مفقود یا استفاده کنند ، مرتکب جرم خیانت در امانت نشده اند.
سپرده شدن به یکی ازطرق قانونی

به عنوان مثال این موضوع درسرقت مطراعتبار ندارد .این مال حتما باید به شکل قانونی به امین سپرده شده باشد
شرط استرداد مال سپرده شده یا به مصرف معین رسانیدن آن

در صورتی که فدری که مالی را غصب کرده آن را به فردی امین بدهد و امین در عوض باز پس دادن به او، مال را به صاحب اصلی آن برگرداند ، مرتکب خیانت در امانت نیست.
– تحقق این جرم نیاز به وجود عقد نیست . هرنوع سپرده شدن مال جهت انجام هر کار با مزد یا بی مزد است.
جهت تحقق و اثبات خیانت در امانت ضرورت دارد که تقصیر ( تعدی یا تفریط ) و سوء نیت مرتکب در استفاده ، تملک ، تلف یا گم کردن مال مورد امانت ثابت شود در غیر این صورت امین از نظر حقوقی ضامن خواهد بود ولی از جنبه کیفری خیر .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *