وکیل دعاوی املاک

وکیل دعاوی املاک

وکیل دعاوی املاک

وکیل دعاوی املاک کیست و از کجا می توانیم وی را پیدا کنیم ؟ تصمیم داریم در این مطلب به این مسئله بپردازیم و بگوییم که چرا دعاوی ملکی با دیگر دعاوی های حقوقی تفاوت دارند و باید حتما از بهترین وکیل ملکی جهت حل و فصل آن ها استفاده کرد.

دعاوی ملکی به آن دسته از دعواهای حقوقی گفته می شود که موضوع اختلاف بر سر یک ملک (زمین،خانه،مغازه و …) باشد.

همان طور که احتمالا خود نیز می دانید کلیه اموال فرد به دو دسته منقول و غیر منقول گفته می شود.اموال منقول دسته ای از اموال هستند که قابل جا به جایی و انتقال می باشند مانند خودرو و…

اما اموال غیر منقول به اموالی گفته می شود که قابلیت جا به جایی عین مال وجود نداشته باشد مثل خانه، زمین و …

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

دعاوی املاک به دو دسته تقسیم می شوند : حقوقی و کیفری

تشخیص این که برای دعاوی ملکی می توان از کدام جنبه شکایت کرد بر عهده بهترین وکیل تهران است .پس بهتر است با خیال راحت امور ملکی خود را به یک وکیل خبره و ماهر بسپارید.

 

وکیل متخصص املاک

وکیل متخصص املاک می تواند برای شما توضیح دهد که برای چه مسائلی می توان دعوای ملکی داشت.اصولا پرونده های ملکی به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه آن ها را بر می شماریم.اما پیش از آن به نکاتی اشاره می کنیم که یک وکیل متخصص املاک باید به خوبی آن ها را بداند:

حق تصرف اموال : حق تصرف اموالی حقوقی است که یک مالک می تواند بر اساس آن هر گونه دخل و تصرفی که تمایل دارد در ملک خویش بنماید.البته این مسئله به شرطی خواهد بود که مزاحمتی برای دیگر همسایه ها و یا شخص ثالث به وجود نیاید.

تنها قانون است که می تواند حکم به عدم تصرف مالک نسبت به ملک خویش دهد.

مالکیت محصول ملک : مالک علاوه بر خود ملک، از منفعت مال یا ملک نیز بهره می برد و صاحب آن است.مانند میوه ای که از یک باغ به دست می اید.

حق انتفاع ثالث:در صورتی که حین قرارداد ، مالک ملک را به شخص ثالثی نیز واگذار کند، آن فرد در منفعت حاصل از آن ملک سهیم است و حق انتفاع دارد.

حق وقف : مالک می تواند ملک خود را وقف کند.این وقف می تواند مدت دار باشد و عام و خاص باشد.شرط وقف کردن ، مالک بودن و هم چنین اهلیت مالک است.

 

وکیل دعاوی املاک

وکیل دعاوی املاک

بهترین وکیل دعاوی املاک

بهترین وکیل ملکی می تواند در امور زیر به شما کمک کند :

دعوای خلع ید : این دعوی هنگامی پیش می آید که یک مالک تصمیم دارد که دست یک فرد متصرف را از املاک خود کوتاه کند.تصور کنید که یک مالک ،منزل خود را به مدتی مشخص به فرد دیگری به عنوان ملک استیجاری واگذارد کرده است.اکنون مهلت مقرر به اتمام رسیده است اما مستاجر حاضر به تخلیه ملک نیست .در این دعوا مالک تنها باید ثابت کند که مالکیت بلا منازع نسبت به ملک دارد.

 

وکیل متخصص امور املاک

الزام به تنظیم سند رسمی : به هنگام خرید و فروش یک ملک و واگذاری آن به یک شخص دیگر، حتما و لزوما باید سند رسمی برای آن ملک و به نام خریدار صادر شود.اما بسیار پیش می آید که فروشنده حاضر به تنظیم سند رسمی برای خریدار نیست چرا که ممکن است سند ملک در رهن بانک باشد(بنا بر قانون برای املاکی که در رهن بانک هستند، نمی توان سند رسمی صادر کرد) . در چنین مواقعی خریدار می تواند به کمک وکیل و دادگاه ،فروشنده را وادار به تنظیم سند رسمی برای ملک خریداری شده نماید.

الزام به تحویل مبیع : فروشنده وظیفه دارد که پس از فروش ملک به مشتری، مبیع را به او تحویل دهد. ولی در مواردی فروشنده این کار را به هر دلیلی انجام نمی دهد. به خصوص در مواقعی که زمانی بین وقوع معامله و تنظیم سند رسمی وجود داشته باشد، به دلیل سودجویی فروشنده از افزایش قیمت ها، این مشکل بیشتر مشاهده می شود. در هنگام بروز این مشکل، خریدار می تواند با کمک وکیل ملکی ، اقدام به طرح دعوای الزام به تحویل مبیع علیه خریدار نموده و از این طریق اقدام به دریافت ملک خریداری شده خود نماید.(وکیل دعاوی املاک)

 

 

مشاوره حقوقی املاک رایگان

فروش ملک مشاع : اصولا هرگونه تصمیم گیری مادی در خصوص املاک مشاعی باید با رضایت و اذن کلیه مالکین انجام شود. اما در مواردی که نتوان رضایت همه شرکاء را جلب نمود دادگاه می تواند دستور به افراز و تقسیم ملک مشاع دهد. برخی از املاک مشاعی امکان تقسیم و افراز ندارد. در این صورت مالک متقاضی فروش ملک می تواند دادخواست فروش ملک مشاع را با کمک وکیل ملکی به دادگاه ارائه دهد.

گروه وکلای سفیر صلح افتخار دارد که با در اختیار داشتن بهترین وکلا و مشاوران کلیه دعاوی ملکی را حل و فصل کند. شما می توانید جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح با شماره های مندرج در بالای صفحه تماس بگرید.

 

وکیل متخصص املاک

رفع تصرف عدوانی : تصرف عدوانی را می توان به دو طریق پیگیری کرد : حقوقی و کیفری

اما این دعوا به علت پیچیدگی هایی که دارد نیاز دارد که از کمک یک وکیل متخصص ملکی کمک بگیرید.چرا که در صورتی که از جنبه حقوقی باشد نمی توان دعوی را به صورت کیفری ادامه داد اما در صورتی که در ابتدا دعوا را به صورت کیفری پیش برد می توان آن را به شکل حقوقی ادامه داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *