ثبت شرکت در پاسداران

ثبت شرکت در پاسداران

امروزه مهم ترین گامی که در زمینه ی شروع یک کسب و کار برداشته می شود ، ثبت شرکت ها است.اما افراد بسیاری وجود دارند که هیچ گونه اطلاعی راجع به نحوه ی ثبت شرکت ها ندارند. افراد خلاقی که تنها ایده ای دارند اما دقیقا نمی دانند که چگونه می توانند ایده های خود را اجرایی کرده و به ثبت برسانند.

خب همان گونه که ذکر کردیم ثبت یک شرکت اولین گام است.شما می توانید به یک وکیل حقوقی مراجعه کرده و درخواست کنید که شما را در این زمینه راهنمایی کند.

در ادامه این مطلب به سراغ یک مشاور حقوقی رفته ایم و از وی چگونگی ثبت یک شرکت را جویا شده ایم.با ما همراه باشید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

پس از تصمیم به ثبت یک شرکت ، گام بعدی آن است که از قوانینی که بر شرکت ها حاکم است اطلاعات کافی به دست آورید. شما باید بدانید که هر نوع شرکتی چه قوانینی داشته و سهم شرکا و اساس نامه ی شرکت را مشخص کنید.

در این زمینه بهترین شخصی که می تواند به شما کمک کند یک وکیل پایه یک دادگستری است اما برای این که کاملا هم بی اطلاع نباشید تصمیم داریم که به انواع شرکت ها اشاره ای داشته باشیم

  • شرکت سهامی عام:
    برای ثبت یک شرکت سهامی حداقل به 5 نفر شریک احتیاج دارید .دست کم باید 500 هزار تومن سرمایه داشته باشید و حداقل هیات مدیره یا مدیران 5 نفر و مسئولیت شرکا به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک می باشد.

 2- شرکت سهامی خاص
برای تاسیس یک شرکت سهامی خاص باید دست کم 3 نفر شریک وجود داشته باشند .حداقل سرمایه صد هزار تومان  و حداقل هیات مدیره یا مدیران 3 نفر و مسئولیت شرکا به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک می باشد.

3 – شرکت با مسئولیت محدود
برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود حداقل باید 2 نفر شریک وجود داشته باشند .هیچ گونه محدودیتی در میزان سرمایه اولیه نیست  و حداقل هیات مدیره یا مدیران 1 نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکا به میزان سهم هر یک از شرکا می باشد.
 4 – شرکت تضامنی :
برای تاسیس یک شرکت تضامنی حداقل باید 2 شریک وجود داشته باشد  ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران 1 نفر یا بیشتر و علاوه بر این مسئولیت هر کدام از شرکا محدودیت ندارد و هر یک از آن ها مسئولیت کاملی در قبال شرکت دارند
5 – شرکت نسبی
برای تاسیس یک شرکت نسبی حداقل به 2 شریک اختیاج دارید .برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل هیات مدیره یا مدیران 1 نفر یا بیشتر و  مسئولیت شرکا به نسبت سهم الشرکه هر شریک می باشد.

6 – شرکت مختلط سهامی
در شرکت مختلط سهامی حداقل شرکا 2 نفر است ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکای ضامن نامحدود و شرکای سهامی به میزان مبلغ اسمی هر شریک می باشد.
7-شرکت مختلط غیر سهامی
در شرکت مختلط غیر سهامی حداقل شرکا 2 نفر است ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکای ضامن نامحدود و شرکای غیر سهامی به میزان سهم الشرکه می باشد.
8-شرکت تعاونی
حداقل شرکا در شرکت تعاونی 7 نفر است.برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل هیات مدیره یا مدیران 3 تا 7 نفر و  مسئولیت شرکا در صورت سهامی بودن به میزان مبلغ اسمی هر سهامدار و در صورت غیر سهامی بودن با توجه به تراضی شرکا در اساسنامه می باشد.

اقامه دعوی علیه شرکت

پس از انتخاب یک نوع شرکت و فراهم آوردن سرمایه ی اولیه ، اقدام بعدی شما جمع آوری مدارک و اسنادی است که جهت ثبت شرکت به آن ها احتیاج دارید. در ادامه به برخی از این اسناد و مدارک اشاره می کنیم :

 1 – دو برگه از اظهارنامه شرکت      
2 -دو جلد اساسنامه شرکت     
3 -دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین    
4 -دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره با امضای مدیران منتخب  
5 –رونوشت و کپی شناسنامه  ی برابر اصل شده به وسیله ی دفاتر اسناد رسمی-کلیه  اعضای هیات مدیره  ،سهامداران و بازرسین
6 -کپی کارت ملی برابر اصل شده توسط دفاتر اسناد رسمی-کلیه  اعضای هیات مدیره ،سهامداران و بازرسین
7 -ارائه گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید در آن بانک باز شده است
8 -ارائه تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری(در صورتی که آورده شرکت غیر نقدی منقول و یا غیر منقول باشد)
9 -ارائه اصل سند مالکیت(در صورتی که اموال غیر منقول بخشی از سرمایه شرکت باشد)
10 -گواهی عدم سوءپیشینه ی کیفری کلیه اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت
11 -ارائه ی اقرارنامه ی کلیه اعضای هیات مدیره مبنی بر اینکه هیچ کدام کارمند رسمی دولت نیستند  و مدیر عامل مبنی بر این که در یک شرکت دیگر سمت مدیریت عامل را در اختیار ندارد .
12 -امضاء وکالتنامه
13 -ارائه ی اصل قیم نامه چنان چه یکی از افراد شرکت ، دارای اهلیت نباشد.( به این معنی که بالغ رشید نباشد )
14 –چنان چه  اعضای شرکت یا سهامداران شخص حقوقی باشند،کپی آگهی تاسیس ،روزنامه ی رسمی،کپی روزنامه ی رسمی آخرین تغییرات به علاوه ی کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده ی نماینده ی شخص حقوقی
15 -در صورتی که  یک سهامدار خارجی در شرکت وجود داشته باشد و شخص حقیقی باشد کپی برابر اصل پاسپورت و ترجمه ی رسمی آن،در صورتی که شخص حقوقی باشد ارائه ی گواهی ثبت شرکت در مرجع ثبت شده ی آن کشور که مبین آخرین وضعیت شرکت و ترجمه ی رسمی آن،همینطور اصل و ترجمه ی وکالتنامه
16 -ارائه ی مجوز مربوط به فعالیت از مرجع ذیربط در صورتی که به آن نیاز باشد.

همان گونه که مشاهده می کنید روند ثبت شرکت بر خلاف آن چه که عموم تصور می کنند ، کار چندان ساده و راحتی نیست و باید از فردی خبره و ماهر در این زمینه یاری طلبید.

علاوه بر این ،باید در نظر داشته باشید که نوشتن اساس نامه و اظهارنامه شرکت نیز از امور دقیق و پیچیده ای است که شاید شرکای شرکت نتوانند در ابتدا ، خود اقدام به نوشتن و تحریر آن نمایند.به همین علت ضروری است که هرچه سریع تر جستجوی وکیل را آغاز کنید.

دفاتر ثبت شرکت

جهت انجام امور مربوط به ثبت شرکت ها ، می توانید به دفاتری که متخصص در انجام این امور هستند مراجعه نمایید.

گروه وکلای سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین وکیل تهران می تواند بهترین گزینه ی انتخابی شما باشد.

در این مجموعه ، کلیه امور ثبت شرکت ها و برند به بهترین نحو انجام می شود و هیچ نیازی به حضور موسسین در پروسه ی ثبت شرکت ها نخواهد بود.

شما می توانید با خیالی آسوده ؛ کلیه مدارک خود را در اختیار ما قرار داده و به راحتی شرکت خود را به ثبت برسانید.

محدوده ی فعالیت گروه سفیر صلح در قلهک، پاسداران ، دولت، شریعتی ،میرداماد و… است اما در نظر داشته باشید که ما ثبت شرکت ها را در کلیه کشور پذیرا خواهیم بود.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

قوانین ثبت شرکت

امروزه گرچه این امر تا حد زیادی تسهیل شده است اما قوانین ثبت شرکت ها هم چنان پا بر جا مانده و هر شخصی که تصمیم به ثبت شرکت داشته باشد باید در وهله ی اول از این قوانین به اندازه کافی آگاه باشد. آگاهی از قوانینی که در این باره وجود دارد به افراد کمک خواهد کرد که در ادامه ی تاسیس شرکت به مشکلات حقوقی برخورد نکنند  و هر یک از شرکا ؛ میزان مسئولیت و سهم خود را بدانند.

ثبت اسم شرکت

ثبت اسم شرکت یکی از مهم ترین بخش های پروسه ی ثبت شرکت است. شما باید اسمی را انتخاب کنید که با زمینه ی کاری شرکت مرتبط بوده و علاوه بر این از جذابیت برخوردار باشند. علاوه بر این انتخاب اسم برای هر کدام از انواع شرکت ها قوانین مخصوص به خود را دارد و شما باید به اندازه ی کافی در این باره اطلاعات به دست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *