سیستم ثنا

سیستم ثنا

سیستم ثنا چیست ؟ آیا تا به حال این عبارت به گوشتان خورده است ؟

 در گذشته و زمانی که ادارات و سازمان ها به سیستم های شبکه ای و آنلاین دسترسی نداشتند ، همه چیز به شکل دستی و حضوری صورت می گرفت و چه بسا پرونده های بسیاری در بوروکراسی اداری گم می شند و هرگز به آن ها رسیدگی نمی شد

امروزه با ظهور تکنولوژی های جدید و سیستم های آنلاین، دیگر چنین مشکلاتی وجود ندارد. یکی از بهترین فعالیت هایی که در این باره صورت گرفته است ،راه اندازی سیستم ثنا در حوزه های قضایی است.

اما سوال اصلی این است که اصولا سیستم ثنا چه کاری را انجام می دهد .بر اساس قوانین و مقررات ،قوه قضاییه موظف است که ابلاغیه ها را به هر طریقی به دست طرفین دعوا برساند.اما امروزه با راه اندازی سیستم ثنا دیگر نیازی به ارسال ابلاغیه ها وجود ندارد و طرفین دعوا می توانند با مراجعه به سیستم ثنا، و ورود به حساب کاربری خود ، از هر گونه ابلاغیه ای که برایشان ارسال شده است آگاه شوند.

اهداف و مزایای ابلاغ الکترونیکی

یکی از اهداف اجرای این طرح، خدمات رسانی آسان و بهتر به مردم و کاهش اطاله دادرسی است. همچنین احترام به حریم خصوصی افراد از مزایای مهم این طرح است؛ در گذشته مامور ابلاغ با لباس فرم برای ارائه اوراق به منزل اشخاص مراجعه می‌کرد و اگر فرد در منزل نبود ابلاغ را به همسایه می‌داد که این امر مشکلاتی را به همراه داشت، اما امروز بدون نیاز به مراجعه حضوری، افراد می‌توانند بر روی گوشی تلفن همراه اوراق خود را دریافت کنند.

کاهش هزینه یکی دیگر از مزایای اجرایی شدن طرح ابلاغ الکترونیکی است. در این خصوص هم در هزینه دستگاه قضایی و هم طرف دعوی صرفه جویی خواهد شد و همچنین از حواشی و لغزشهای احتمالی در فرایند ابلاغ کاسته می‌شود.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و سپردن پرونده های خود با گروه وکلای سفیر صلح تماس بگیرید :

09121994176

26643908

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *