انتشار اسکرین شات

انتشار اسکرین شات

انتشار اسکرین شات

عکس گرفتن و استفاده از تصویر در هر دو استفاده شخصی و خصوصی شخصی ، معمول است . از آن جایی که اینترنت به راحتی به مجموعه ای از تصاویر و اطلاعات مفید دسترسی پیدا می کند ، نت تواند بر آنچه که استفاده منصفانه در نظر گرفته می شود و آنچه که نقض حق نسخه برداری و کپی رایت محسوب می شود ، نیز محل بحث و مناقشه باشد .

قانونگزار از تنظیم مقررات روشن نت در مورد استفاده منصفانه خودداری کرده است . این عمدتاً به این دلیل است که دکترین استفاده از آن ، به عنوان بخشی از قانون کپی رایت ، به منظور تطبیق قوانین کپی رایت با احتکار سختگیرانه است که در غیر این صورت بر خلاف آثاری که قانون برای تبلیغ آن طراحی شده ، کد گذاری شده است .
اسکرین شات ها یک ابزار رایج و راحت برای نمایش بصری از برنامه های نرم افزاری یا وب سایت ها هستند . تصاویری را در کتابها ، مقالات مجله ، داستانهای روزنامه و صفحات وب مشاهده خواهید کرد ، اما استفاده مشترک آنها به این معنی نیست که هر کسی می تواند از یک عکس اسکرین شات استفاده کند ، بدون آنکه خطر نقض را داشته باشد . تصاویر به طور کلی تحت پوشش کپی رایت قرار می گیرند و باید با اجازه دارنده حق نسخه برداری مورد استفاده قرار گیرد .

جرایم رایانه ای نیز یکی از رایج ترین جرم هایی است که امروزه رخ می دهد و شما می توانید با استفاده از یک وکیل پایه یک دادگستری به خوبی آن ها را درک کنید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

 26643908-021

09121994176

آیا اسکرین شات سند محسوب می شود ؟

یک اسکرین شات ، یک کپی از تصویری است که شما روی صفحه کامپیوتر خود مشاهده می کنید . شما می توانید یک اسکرین شات را با فشار دادن کلیدهای خاصی بر روی صفحه کلید خود ( از طریق سیستم عامل متفاوت ) بگیرید . به عنوان یک نویسنده یا صاحب وب سایت ، ممکن است بخواهید تصویری از یک وب سایت یا برنامه نرم افزاری که شما ایجاد نکرده اید و برای آن مجوز کپی رایت را نداشته اید را انتشار دهید .انتشار اسکرین شات

در برخی موارد ، صاحب حقوق قانونی ممکن است از چنین استفاده ای متضرر نباشند ، به خصوص اگر از تصویر اسکرین شات به شیوه ای اخلاقی استفاده کنید . با این حال ، شما نمی توانید فرض کنید که صاحب حق نسخه برداری با استفاده شما متضرر نخواهد شد . امن ترین گزینه برای اجتناب از اتهام نقض حق نسخه برداری ، صراحتاً اجازه دارنده حق نسخه برداری برای استفاده از اسکرین شات ها است .انت

شار اسکرین شات
ـ مشتقات
برخی از مجموعه های متن و تصاویر در یک وب سایت یا یک برنامه نرم افزاری به صورت پویا ایجاد می شوند . به این معنی که تصویر قبلاً وجود نداشته و ممکن است دوباره وجود نداشته باشد . به عقیده مشاور حقوقی این نوع تصاویر به عنوان کارهای مشتق شده در قانون کپی رایت شناخته می شوند . یک کار مشتق شده توسط قانون کپی رایت محافظت می شود ، درست همانطور که نرم افزار یا وب سایت اصلی که ایجاد شده است ، حفاظت شده است . شما باید مجوز استفاده از تصویر را بدست آورید ، حتی اگر آن کار مشتق شده باشد .

ـ ریز عکسها
یک تصویر کوچک ، یک کپی کوچک و با وضوح تصویری کمتری نسبت به یک تصویر بزرگتر مانند یک عکس معمولی یا یک عکس دیجیتال است . چندین پرونده حقوقی برجسته حکم کرده اند که می توانید از تصاویر کوچک به عنوان « استفاده منصفانه » بدون نقض حق نسخه برداری استفاده کنید . به عنوان مثال ، موتورهای جستجو می توانند تصاویر کوچکی از صفحات وب موجود در صفحه نتایج جستجو را نمایش دهند . با این وجود ، در قانون هیچ تضمینی وجود ندارد که یک دارنده حق نسخه برداری به استفاده شما از تصاویر کوچک خود اعتراض نداشته باشد و آن را نقض قانون کپی رایت معرفی نکند . شما باید حتی برای تصاویر کوچک مجاز به استفاده از آن ها باشید و بتوانید اسکرین شات های خود را انتشار داده و از آن ها استفاده کنید .انتشار اسکرین شات
ـ مجوز گرفتن
بسیاری از وب سایت ها و برنامه های نرم افزاری شامل اطلاعات تماس برای درخواست اجازه برای استفاده از موارد کپی رایت شده خود می باشند . سایت ها همچنین ممکن است سیاست های آنلاینی ارسال کنند که شرایطی را که تحت آن مواد حق تکثیر آنها را می توان مورد استفاده قرار داد ، مشخص کند . به عنوان مثال ، وب سایت مایکروسافت شامل یک صفحه توصیف قوانین حق تکثیر این شرکت همراه با راهنمایی خاصی در مورد استفاده از تصاویر محصولات مایکروسافت است .
دکتر مرتضی امیری وکیل دادگستری می گوید مطابق قانون ، افشای اطلاعات‌ِ خصوصی افراد ، جرم است. قانون‌ مجازات‌ اسلامی ، به صراحت در مادۀ ٧۴۵ (مادۀ ١۶ قانون جرائم ‌رایانه‌ای) افشای اسرار خصوصی افراد دیگر را جرم دانسته و مجازات آن را جزای‌ ‌نقدی و تا ۲۴ ماه حبس در نظر گرفته است . البته اسرار خصوصی در قانون ایران به‌ صورت واضحی تعریف نشده‌اند و صرفاً در مادۀ ٨ قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی ؛ نامه‌ها ، عکس‌ها ، نوشته‌ها و فیلم‌های خصوصی را از مصداق های روشن آن دانسته‌اند .انتشار اسکرین شات

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

 26643908-021

09121994176

جرم اسکرین شات

در رویۀ قضایی و نظام عرفی ، دایرۀ اسرار خصوصی از این هم گسترده تر است و نسخه‌های پزشکی ، احکام دادگاه‌ها و اسناد مالی هم در این دسته قرار می‌گیرند.
تهدید به انجام عملی که ممکن است موجب ضرر آبرویی یا شرافتی یا افشای اسرار خانوادگی گردد ، خواه تهدید کننده به این واسطه تقاضای پول به قصد اخاذی کرده یا نکرده باشد ، جرم مستقلی است که براساس مادۀ ۶۶٩ قانون‌ مجازات ‌اسلامی تا هفتاد‌ و چهار ضربه ‌شلاق یا تا دو سال حبس برای آن در نظر گرفته ‌شده ‌است.انتشار اسکرین شات
فلذا همین‌ که شخصی شما را تهدید به افشای اطلاعات خصوصی ( شامل عکس‌ها ، متن چت‌ها ، صدای ریکورد شده ، فیلم و…) کرده باشد ، حتی اگر هرگز آن عمل را انجام ندهد ( که در اکثریت مواقع این تهدیدات هیچ وقت عملی نمی‌شود ) ، ارتکاب جرم تهدید از سوی او قطعی و برای شما قابل شکایت و پیگیری است .

انتشار اسکرین شات

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

 26643908-021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *