تنظیم سند

تنظیم سند | الزام به تنظیم سند | وجه التزام |خسارت عدم تنظیم سند

تنظیم سند

هر ملکی که خرید و فروش می شود باید سند آن تنظیم شود.در مواقع بسیاری پیش می اید که فروشنده از فروش ملک خود پشیمان می شود و حاضر به تنظیم سند نیست.در چنین مواردی باید بدانید که تنها دو راه در برابر فروشنده و مالک ملک وجود  دارد .اولین راه این است که وجه التزام قرارداد را پرداخت نماید.

وجه التزام به مبلغی گفته می شود که طرفین قرارداد شرط می کنند در صورت به هم خوردن معامله از سوی هر کدام، آن را به دیگری پرداخت نمایند

راه دیگر این است که به هر صورت سند را برای خریدار تنظیم نماید.

یک وکیل حقوقی می تواند در این باره به خوبی شما را راهنمایی کند.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با گروه وکلای سفیر صلح تماس بگیرید تا بهترین مشاوران و وکلای تهران شما را راهنمایی کنند.

خریدار نیز می تواند یکی از این دو راه را انتخاب کند.یا فروشنده را الزام به تنظیم سند کند یا این که وجه التزام را دریافت نماید.

 

الزام به تنظیم سند رسمی ملک مشاع

سوالی که در این باره بسیار پرسیده می شود این است که تکلیف سند املاکی که به صورت مشاعی هستند ، چه می شود ؟

در پاسخ به این سوال باید این گونه عنوان کرد که هیچ کدام از مالکین ،ملک مشاع نمی توانند به صورت جداگانه اقدام به تنظیم سند کنند مگر این که پیش از تنظیم سند اقدام به تفکیک سهم خود کرده باشند.

به همین خاطر در صورتی که ملکی مشاعی را خریداری کردید پیش از هر چیزی مطمئن شوید که ملک مزبور تفکیک شده است.

مالکان می توانند به طور همزمان درخواست تفکیک و تنظیم سند را از دادگاه های مربوطه داشته باشند.

تنظیم سند

تنظیم سند

خسارت عدم تنظیم سند

برخی مواقع پیش می آید که فروشنده حاضر به تنظیم سند نمی باشد .در چنین مواقعی خریدار می توانددرخواست وجه التزام را داشته باشد .البته در صورتی که این شرط را به هنگام قرارداد خرید ذکر کرده باشند.وجه التزام ممکن است متغیر باشد و عدد و رقم خاصی برای آن نمی توان تعیین کرد.

وجه التزام : وجه التزام به مبلغی گفته می شود که در صورتی که یکی از طرفین قرارداد به تعهدات خودمبنی بر خرید یا فروش ملک عمل نکنند باید پداخت شود.

 

حق الوکاله به تنظیم سند

هر وکیلی ممکن است با توجه به تجربه و مهارت خود رقم به خصوصی را درخواست کند.گروه وکلای سفیر صلح علاوه بر تعهد خود نسبت به رسیدگی به پرونده، تلاش دارد که حق الوکاله ی معقولی را به موکل پیشنهاد دهد.

البته باید در نظر داشته باشید که سیستم و روال قضایی به این شکل است که برای به جریان انداختن هر گونه پرونده ای در ابتدا لازم است که هزینه های جاری پرونده از قبیل هزینه دادرسی و تمبر و … پرداخت شود.لذا پرداخت این هزینه ها در ابتدای کار اجتناب ناپذیر است.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره حقوقی رایگان و هم چنین اطلاع از تعرفه حق الوکاله به تنظیم سند با شماره های مندرج در بالای صفحه تماس بگیرید.

 

خسارت تاخیر در تنظیم سند

علاوه بر وجه التزامی که برای تنظیم سند وجود دارد ، می توان مبلغی را نیز به عنوان خسارت تاخیر در تنظیم سند نیز در نظر گرفت.

به عنوان مثال ، بسیار مواقع پیش می آید که فروشنده ملکی را به فروش می رساند اما به علت نوسان بالای قیمت ها ، ارزش ملک به ناگهان بالا می رود  و به همین دلیل فروشنده از فروش ملک خود پشیمان می شود و تصمیم می گیرد که ملک را به فروش نرساند یا این که تنظیم سند را به تاخیر می اندازد.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

در چنین شرایطی برای پشیمانی فروشنده یا می توان وجه التزام را دریافت کرد و یا وی را وادار به تنظیم سند نمود

اما برای تاخیر در آن نیز می توان خسارتی دریافت کرد.

یک وکیل پایه یک دادگستری می تواند تفاوت میان این شرایط و موارد را برایتان شرح دهد .

چنان چه هر گونه مشکل و سوال حقوقی داشتید می توانید همین امروز با شماره های گروه وکلای سفیر صلح تماس گرفته و از مشاوره حقوقی رایگان با بهترین وکلای تهران بهره مند شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *