جرم آدم ربایی

جرم آدم ربایی

آن چه که تا به کنون درباره جرم آدم ربایی به گوش ما خورده است بیشتر بر اساس آن چیزی است که ما در فیلم و صفحه ی حوادث روزنامه ها دیده یا شنیده ایم.اما مسئله ای که در واقع رخ می دهد تفاوت های بسیاری با داستان پردازی های دراماتیک فیلم و سریال ها دارد.

در وهله اول بهتر است کلیشه ی گانگسترهای بی رحمی که کودک بی گناهی را می دزدند و از پدر کودک تقاضای پول می کنند را دور بریزید.

امروزه در دادگاه ها و مراجع ذی ربط جرم آدم ربایی به شیوه های متفاوتی استماع می شود.

به عنوان مثال یکی از رایج ترین شیوه های آدم ربایی ،نوعی است که کودکان را جهت انجام کارهای سخت و شاقّ در همان سنین نوزادی می دزدند و سپس بعدها همین کودکان دزدیده شده تبدیل به کودکان کار می شوند و هزاران هزار معضل اجتماعی را به وجود می آورند.

اما به هر طریق عنصر اصلی برای تحقق جرم آدم ربایی؛عدم رضایت فرد ربوده شده می باشد.

برای کودکانی که زیر 15 سال دارند می توان این جرم را مشمول آدم ربایی مشدد قرار داد

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

نحوه اثبات آدم ربایی

همان گونه که در بالا ذکر کردیم یکی از اصلی ترین شروط اثبات جرم آدم ربایی این است که فرد بدون رضایت خود توسط شخص دیگری به اجبار و زور از جایی به جای دیگر منتقل شود.

در حقیقت انتقال شخص ربوده‌شده از محلی به محل دیگر را باید شرط دیگر وقوع جرم آدم‌ربایی عنوان کرد که در غیر این صورت این جرم بی‌معنا خواهد بود. در جرم آدم‌ربایی اساسا مباشرت و همکاری مجرم در ارتکاب جرم شرط نیست و رباینده بنا به تصریح ماده ۶۲۱ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی، می‌تواند این جرم را به وسیله دیگری انجام دهد؛ مانند زمانی که ربایش از سوی شخصی مجنون انجام گیرد. در این مورد سبب، اقوی از مباشر خواهد بود و مسئولیت کیفری متوجه سبب است.آدم‌ربایی جرمی عمدی است؛ بنابراین مرتکب باید قصد ربودن انسان زنده‌ای را برخلاف میل وی داشته باشد و با فقدان این شرط جرم آدم‌ربایی قابل تحقق نخواهد بود. مانند اینکه شخصی بدون اطلاع از اینکه شخصی در صندوق عقب اتومبیل وی محبوس است، او را به محل دیگری منتقل کند.

پرونده آدم ربایی

پروندهای آدم ربایی به علت این که شرایط سخت و پیچیده ای دارد به شخصی نیازمند است که در این راه مسلط و خبره باشد و به خوبی بتواند این مسئله و وقوع جرم را به اثبات برساند. به همین دلیل ما به شما بهترین وکیل تهران را معرفی می کنیم که در گروه وکلای سفیر صلح مشغول به فعالیت می باشد.

تخفیف جرم آدم ربایی

موارد بسیاری وجود دارد که می توان با استناد به آن ها در مجازات آدم ربایی تخفیف قائل شد.در صورتی که هیچ گونه اسیب روحی و جسمی به فرد ربوده شده وارد نشده باشد می توان در مجازات آن تخفیف قائل شد یا این که آسیب حیثیتی به فرد وارد نشود. این فرض در صورتی گرفته می شود که شخص ربوده شده مونث یا پسربچه زیبا باشد. در غیر این صورت باید این مسئله را اثبات نمود و همیشه این فرض مطرح نمی شود.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *