حق داشتن وکیل

حق داشتن وکیل | وکیل خوب | ویژگی هایی که یک وکیل باید داشته باشد

امروزه با گسترش فراوان دعواهای حقوقی ، می توان گفت یکی از نیازهای اساسی بشر، نیاز به داشتن وکیلی است که بتواند از حقوق وی در دادگاه دفاع کند.

از قدیم گفته اند که آدم زنده نیاز به وکیل وصی ندارد!!

اما چنین مسئله ای کاملا اشتباه و دور از واقعیت های کنونی جامعه است. یک وکیل حقوقی می تواند در زمینه های متفاوتی به شما کمک کند و راه مقابله با مشکلاتی که در این زمینه وجود دارند را به شما یاد دهد.

حق داشتن وکیل

متاسفانه در کشور ما، و با وجود هزاران پرونده ی حقوقی و کیفری در دادگاه ها، هم چنان نظر خوشی نسبت به وکلا وجود ندارد و تصوری کلیشه ای میان آحاد افراد وجود دارد که فکر می کنند، صرف هزینه  برای استخدام یک وکیل پایه یک دادگستری به هیچ وجه قابل قبول نیست و خود می توانند به خوبی در جریان رسیدگی به پرونده هایشان ظاهر شده و به بهترین نحو دفاعیات خود را ارائه دهند.

اما در این مطلب تصمیم داریم به شما یادآوری کنیم که چنین مسئله ای اشتباه بوده و هر شخصی علاوه بر حق طبیعی داشتن وکیل، اصولا به همراهی یکی از آن ها نیاز دارد.

به گفته ی بهترین وکیل دادگستری، قوانین کشور ما و البته قوانین بین المللی، نه تنها به حقوق بزه دیده توجه دارد ، بلکه موظف است که حقوق متهم را نیز رعایت کند و حق داشتن وکیل یکی از مهم ترین حقوقی است که برای متهم در نظر گرفته شده!!
در واقع متهم می تواند به محض اطلاع از اتهامات خود ، درخواست وکیل داشته باشد.

اما همان گونه که گفته شد تصور افراد بر این است که استخدام یک وکیل می تواند هزینه های فراوانی را برای آن ها در پی داشته باشد. اما بهتر است در نظر بگیرید که حق داشتن وکیل برای متهم به قدری جدی و غیر قابل بحث است که چنان چه متهم توانایی مالی برای استخدام یک وکیل را نداشته باشد، دادگاه از طرف وی ، شخصی را به عنوان وکیل مشخص می کند که در هر صورت از وی دفاع کند.

البته در نظر داشته باشید که این مسئله بیشتر مواقع برای پرونده ها و دعاوی کیفری قابل اجراست و به محض شروع روند دادرسی کیفری، متهم می تواند به همراه وکیل خود در دادگاه حضور داشته باشد.

اما سوال دیگری که در اذهان عموم وجود دارد ، این است که با وجود تنوع فراوان وکلا با تخصص های مختلف ، انتخاب یک وکیل خوب به چه صورت خواهد بود؟ در واقع یک وکیل خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ در ادامه تصمیم داریم به این نکات بپردازیم. با ما همراه باشید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

وکیل خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

یک وکیل خوب می تواند مهارت ها و مشخصات متعددی داشته باشد که برای وی ضروری هستند.

از جمله مهم ترین خصوصیات یک وکیل خوب، تسلط کافی بر روی موضوع پرونده می باشد. در واقع دانش تئوری در کنار مهارت های تجربی می تواند بهترین ترکیب ممکن برای ساخت یک وکیل فوق العاده باشد.

یکی دیگر از ویژگی های وکیل خوب داشتن مهارت های زبانی و کلامی می باشد. وکیل شما باید بتواند به خوبی صحبت کرده و زبان قانع کننده ی موثری داشته باشد.لکنت زبان و عدم تسلط به واژه ها برای یک وکیل به هیچ وجه قابل قبول نیست و نوید این را خواهد داد که پیروزی شما در پرونده به شدت کم رنگ خواهد بود.

علاوه بر این شیوه ی ظاهر شدن در دادگاه برای یک وکیل نیز باید به شدت مناسب باشد. پوشیدن لباس های رسمی و محترمانه به شکلی ناخودآگاه تاثیر مثبتی بر روی هیئت داوری و قضات خواهد داشت.

از خصوصیات دیگر وکیل، در دسترس بودن وی است.چنان چه متوجه شدید که برای صحبت کردن و ارتباط با وکیل خود، همیشه دچار سختی هستید و به زحمت می توان او را پیدا کرد ، احتمالا نمی توان نظر چندان مساعدی نسبت به وی داشت.

چه وکیلی برای من مناسب تر است ؟

اما یکی دیگر از سوالاتی که برای موکلین پیش می آید این است که با توجه به تنوع وکلا و تخصص های موجود، کدام وکیل برای آن ها مناسب تر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که گرچه در کشور ما وکلا می توانند هر گونه پرونده ای را بر عهده بگیرند اما شما به عنوان یک موکل باید تلاش داشته باشید که وکیلی را بیابید که در موضوع پرونده ی شما دارای تجربه و تخصص بالایی باشد.

به عنوان مثال وکلا می توانند در دعاوی ملکی تخصص فراوانی داشته باشند و یا این که سال های حرفه ای خود را در راه کسب تجربه در زمینه دعاوی خانوادگی گذرانده باشد.پس توصیه ای که به شما می کنیم این است که همواره وکیلی را انتخاب کنید که مهارت بیشتری در رابطه با موضوع پرونده شما داشته باشد.

یافتن یک وکیل خوب از چه راهی امکان پذیر است ؟

در صورتی که اندکی جستجو کنید با تابلوهای مختلفی از دفاتر وکلا در سطح شهر برخورد خواهید کرد که مدعی وکالت در کلیه زمینه ها می باشند.

اما توصیه ما به شما این است که پیش از استخدام یک وکیل از سابقه ی کاری وی آگاه شوید و این نکته ای است که در تابلوهای تبلیغاتی وکلا، قابل رؤیت نیست.

بیشتر وکلا وب سایت هایی در اختیار دارند که شرح کامل رزومه و حوزه های تخصصی کاری خود را در آن درج کرده اند. با جستجوی کوتاهی در اینترنت می توانید به این وکلا برخورد کنید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *