واخواهی از رای غیابی

واخواهی از رای غیابی | رای غیابی | واخواهی علیه شما

 

 

 

واخواهی از رای غیابی

واخواهی از رای غیابی به چه معناست ؟ واژه ی واخواهی در معنای حقوقی خود کجا به کار می رود ؟ در این مطلب تصمیم داریم به این عنوان بپردازیم. با ما همراه باشید.
واخواهی به معنای اعتراض و شکایت است و در معنای حقوقی آن هنگامی به کار می رود که فرد نسبت به رای غیابی اعتراض داشته باشد . واخواهی در احکام حضوری معنایی نخواهد داشت.
هنگامی که یک رای توسط دادگاه صادر می شود ، چه قابل تجدید نظرخواهی باشد و چه غیر قابل تجدید نظر خواهی ، فرد می تواند علیه آن واخواهی کند.جهت مشاوره حقوقی با گروه وکلای سفیر صلح می توانید اینجا را کلیک کنید
البته باید در نظر داشت که حق واخواهی تنها در مهلت قانونی که توسط دادگاه تعیین می شود ، قابل استناد و اجرا خواهد بود.
نکته ی مهم : حق واخواهی در قانون مدنی و کیفری تفاوت های عمده ای دارد. به عنوان مثال، در کلیه ی پرونده های مدنی ، در صورتی که خواهان یا نماینده ی قانونی وی در جلسه ی دادگاه حضور پیدا نکنند و رای غیابی صادر شود ، حق واخواهی وجود خواهد داشت اما در پرونده های کیفری که حق الناس و نظم عمومی مطرح باشد ، در صورتی که خواهان و وکیل او در جلسه دادگاه حاضر نشوند و رای غیابی علیه آن ها صورت گیرد، آنان می توانند نسبت به صدور این رای اعتراض داشته باشند و حق واخواهی خود را اجرا کنند.
بهترین اقدامی که در این باره می توانید داشته باشید ، استخدام یک وکیل پایه یک دادگستری است تا در این روند قانونی همراه شما باشد.

هزینه واخواهی از رای غیابی

هزینه واخواهی از رای غیابی بستگی به نوع پرونده و وخامت موضوع دارد. گروه وکلای سفیر صلح مفتخر است که بهترین ها را با قیمت ها مناسب عرضه کند. شما می توانید پرونده های کیفری و مدنی خود را برای واخواهی از رای غیابی به دست ما بسپارید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :
۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱
۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

نمونه رای رد واخواهی

در سیستم رسیدگی به پرونده های قضایی رویه به این صورت است که در ابتدا رای دادگاه بدوی صادر خواهد شد ، پس از آن در صورتی که طرفین دعوا نسبت به رای صادره معترض باشند ، می توانند دادخواست تجدید نظر بدهند و در نهایت نیز حق واخواهی خواهند داشت.
البته باید در نظر داشت که اعتبار حق واخواهی به تمام فاکتورهایی بستگی دارد که در بالا به آن ها اشاره شد.

واخواهی از رای غیابی

واخواهی از رای غیابی

واخواهی از رای طلاق غیابی

در نظر بگیرید که در یک ازدواج ، زوج سال هاست که غایب مفقودالاثر است و زوجه جهت اخذ حکم طلاق غیابی خود کلیه مراحل آن از جمله انتشار آگهی، مدارک لازم و … را طی کرده است. حال پرسشی که در این میان مطرح می شود این است که آیا زوج می تواند ،در زمانی که زوجه در ایام عده خود می باشد ، ادعا کند که از این حکم غیابی اطلاعی نداشته است و حق واخواهی از رای غیابی خواهد داشت ؟
در پاسخ به این سوال باید این گونه عنوان کرد که به هر حال حق واخواهی ، حقی است که برای فرد غایب قائل می شوند و در صورتی که زوج مدعی شود که اطلاعی از صدور این حکم نداشته ، آن هنگام دادگاه موظف است که خارج از نوبت به این مسئله رسیدگی کند. حکم دادگاه به صورت موقت ، متوقف می شود .
آن هنگام دادگاه دو انتخاب خواهد داشت :
به علت این که صیغه طلاق جاری شده است و در دفاتر ثبت طلاق به ثبت رسیده است ، دادگاه حکم به مشروعیت این طلاق خواهد داد
در صورتی که روج تمایل به لغو این حکم داشته باشد ، می تواند به صورت جداگانه دادخواستی مبنی بر ابطال طلاق به دادگاه مربوطه ارائه کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *