نفقه چیست ؟

نفقه حقی است که در دین اسلام بر عهده مرد است و باید شرایطی را برای همسرش فراهم آورد که بر اساس شان زن دچار گرفتاری و مضیغه نشود.در واقع و به زبان ساده تر می توان این گونه گفت که خرج و مخارج زوجه بر عهده زوج می باشد و این حقی است که برای زن در نظر گرفته شده است که البته برخی شروط ممکن است نافی این حق باشند .

 در چه صورت حق نفقه برای زن در نظر نمیگیرند؟

مثلا در صورتی که زن از شوهرش تمکین نکند ، حق نفقه برای وی در نظر گرفته نمی شود.می توانید برای مشاوره حقوقی  با موسسه سفیر صلح تماس بگیرید .بهترین وکیل طلاق می تواند مشاور خوبی برای شما باشد.

آیا تقسیط نفقه معوقه ممکن است یا خیر ؟

در پاسخ به این سوال باید این گونه گفت که بله ، این شرایط کاملا پیش بینی شده است.در صورتی که مرد استطاعت مالی برای پرداخت نفقه را نداشته باشد و هم چنین مبلغ این نفقه معوقه بوده است، مرد می تواند به دادگاه ذی صلاح درخواستاعسار بدهد و با تایید حکم اعسار می توان تقسیط نفقه معوقه را داشته باشد.

نفقه چیست

نفقه معوقه به چه معناست؟

نفقه معوقه در صورتی است که مرد باید در طول زندگی به زن پرداخت می کرده است اما از زمانی که مسئله طلاق میان آن ها جدی شده ، دیگر پرداختی صورت نگرفته است. به همان مدت زمانی گفته می شود که مرد در طول پروسه طلاق ،  پرداخت نکرده است
سوالات این چنینی ممکن است شک و شبهه را در ذهن مخاطب افزایش دهند.هر طلاقی که صورت می گیرد شرایط و وضعیت منحصر به فرد خود را دارد. ممکن است مرد بتواند ادعا کند که زن تمکین نکرده و به همین دلیل بتواند ترک انفاق خود را توجیه کند.
بهترین شخصی که می تواند در این مسائل به شما کمک کند ، یک وکیل حقوقی است که با تمام این پیچیدگی ها و ظرافت های حقوقی آشناست و می تواند بهترین راه حل ممکن را پیش پای شما بگذارد.
پس بهتر است برای دریافت مشاوره حقوقی در این زمینه همین امروز با وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید تا از عواقب احتمالی هرگونه اقدامی جلوگیری کرده باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *