طلاق توافقی چگونه است

هزینه طلاق توافقی

هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

افرادی که قصد طلاق گرفتن دارند سوال های زیادی ممکن است داشته باشند . یکی از رایج ترین ها این است که هزینه طلاق توافقی آنها چقدر است . بسته به عوامل مانند اینکه آیا شما و همسرتان در مورد مسائل مهم موافق هستید یا خیر ، و آیا شما به خدمات وکیل حقوقی نیاز دارید ، هزینه ها متفاوت خواهد بود .
راه هایی وجود دارد تا بتوانید بدون هزینه های گزاف طلاق بگیرید . برنامه ریزی پیشرفته برای طلاق به شما یک ایده بهتر می دهد تا بدانید که هزینه های تان چه قدر خواهد شد .

هزینه طلاق توافقی به چه مواردی بستگی دارد؟

ـ متوسط هزینه طلاق چیست ؟ متوسط هزینه طلاق یک اصطلاح نسبی است . عوامل مختلفی تعیین می کنند که آیا هزینه طلاق در انتهای بالا یا پایین طیف باشد . مواردی که به هزینه طلاق بستگی دارند عبارتند از :
ـ کجا طلاق می گیرید ؟
ـ این که آیا برای تمام مراحل طلاق خود از یک وکیل استفاده می کنید یا فقط برای بخشی از آن ؟
ـ آیا شما فرزندی هم دارید ؟
ـ آیا شما خودتان روند طلاق را انجام می دهید ؟
ـ آیا شما با همسر خود در مورد مسائل مهم توافق دارید ؟
ـ آیا شما باید به دادگاه بروید ؟
ـ اگر هر دو طرف موافق باشند ،هزینه طلاق توافقی چقدر خواهد بود ؟
ـ اگر هر دو طرف در مورد همه مسائل مهم ، به عنوان طلاق توافقی، موافق باشند ، می توانید هزینه ها را نسبتاً پایین نگه دارید . اگر کارهای طلاق خود را خودتان انجام می دهید و طلاق شما دوستانه است ، هزینه ها جمعا بین ۱۵۰ الی ۱۶۰ هزار تومان خواهد بود .
ـ هزینه یک وکیل طلاق چقدر است ؟

هزینه طلاق توافقی

حق الزحمه وکلا برای طلاق توافقی

هزینه طلاق گرفتن ـ استفاده از خدمات بهترین وکیل طلاق ـ از صد هزار تا چند صد هزار تومان متغیر است . هزینه مشاوره حقوقی عموماً به صورت ساعتی محاسبه می شود . اما هزینه ها بسته به جایی که شما زندگی می کنند متفاوت است .
اگر از وکیل فقط برای بخشی از پرونده خود را استفاده می کنید ، می توانید هزینه ها را بطور قابل توجهی کاهش دهید حتی اگر از وکیل استفاده کنید . خدمات حقوقی جداگانه هنگامی رخ می دهد که از یک وکیل برای بخش های مختلف طلاق خود استفاده کنید . این به شما اجازه می دهد تصمیم بگیرید که چه بخشی از طلاق را می خواهید وکیل اداره کنید .
به یاد داشته باشید که وکلا برای مراحل زیر حق الزحمه دریافت می کنند :
ـ تماس های تلفنی
ـ نوشتن و بررسی ایمیل ها و پیام های متنی
ـ آماده شدن برای دادگاه
ـ آماده شدن برای تشخیص و کشف
ـ تهیه و مرور اسناد
ـ تحقیق قانونی
اگر از بهترین وکیل دادگستری  فقط برای بررسی اسناد استفاده می کنید ، مقدار زیادی از صورتحساب خود را کاهش می دهید . شما همچنین می توانید با وکیل خود موافقت کنید که فقط برای برخی از خدمات پول پرداخت کنید و نه دیگر مراحل . به عنوان مثال ، شما می توانید برای تهیه و مرور اسناد پولی بپردازید ، اما نه برای تماس های تلفنی و ایمیل .
اگر دادرسی یا محاکمه دارید ، هزینه آن به میزان قابل توجهی ، افزایش می یابد . گاهی اوقات محاکمه نیاز به هزینه چند شاهد متخصص دارد . به همین دلیل است که بیشتر طلاق ها در حال حل شدن هستند ، زیرا محاکمات اغلب بیش از حد گران هستند .
در صورت داشتن فرزند هزینه ها نیز افزایش می یابند ، زیرا حمایت از کودکان مسئله ای جانبی است که باید حل و فصل کنید .

هزینه طلاق توافقی بدون وکیل چقدر است ؟

یک راه خوب برای صرفه جویی در پول طلاق شما این است که طلاق خود را بدون یک وکیل انجام دهید . در بسیاری از کشورها ، این بدان معنی است که شما خودتان روند طلاق خود را انجام می دهید .
اگر طلاق توافقی دارید ، شما و همسرتان می توانید توافق خود را ایجاد کنید . هزینه های شما شامل پرداخت هزینه ی دادرسی ، تمبر مالیاتی و غیره خواهد بود که همان طور که ذکر شد بیش از ۱۵۰ الی ۱۶۰ هزار تومان نخواهد شد .
طلاق توافقی ارزان تر از طلاقی است که به دادگاه می رود . طلاق توافقی مستلزم آن است که هر طرفی یک وکیل بگیرد . شما ، همسر و دو وکیلتان در یک دفتر ، معمولا برای چند جلسه قرار می گذارید و تلاش می کنید که مسائل خود را حل کنید . اگر چه وکلا وجود دارند ، اگر جلسات به توافق برسند ، هزینه های دادرسی را کم می کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *