قرارداد کاری

قرارداد کاری بین دو نفر

یک قرارداد کاری یک توافق نامه امضا شده بین یک کارمند و کارفرما است . این حقوق و مسئولیت های دو طرف را ایجاد می کند : کارگر و شرکت.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که این قرارداد کاری شامل می شود و جوانب مثبت و منفی قرارداد ، متن زیر را بخوانید.

چه چیزی در یک قرارداد کاری استخدامی وجود دارد ؟

قرارداد استخدامی یا فرم قرارداد کاری نیز به عنوان قرارداد استخدامی حقوق و مسئولیت های کارفرما و کارمند را تعریف می کند . به طور خاص قرارداد استخدامی می تواند شامل موارد زیر باشد :
ـ حقوق و دستمزد : قراردادها ، حقوق و دستمزد یا کمیسیونی را که مورد توافق قرار گرفته ، مشخص می کند .
ـ برنامه : در برخی موارد ، یک قرارداد کاری شامل روزها و ساعاتی است که از کارکنان انتظار می رود تا کار کنند .
ـ مدت زمان استخدام : یک قرارداد استخدامی تعیین کننده زمانی است که کارمند موافقت می کند تا برای این شرکت کار کند . در بعضی موارد این ممکن است یک دوره مداوم زمانی باشد . در موارد دیگر ممکن است یک توافق برای مدت مشخصی تعیین شده باشد . زمان های دیگر ، حداقل مدت زمان بندی ، با امکان تمدید آن دوره است .
ـ مسئولیت های عمومی : قراردادها می توانند وظایف ، مسئولیت ها و تعهدات مختلفی را که یک کارگر در هنگام استخدام باید انجام دهد را فهرست کند .
ـ محرمانه بودن : اگرچه ممکن است مجبور باشید یک قرارداد جداگانه امضا کنید ، گاهی اوقات قرارداد ممکن است شامل سلسله شروطی در مورد محرمانه بودن این قرارداد باشد .
ـ ارتباطات : اگر نقش کارمند شامل مدیریت رسانه های اجتماعی ، وب سایت یا پست الکترونیک باشد ، قرارداد ممکن است حاوی نکاتی باشد که در طول آن ؛ شرکت ، مالکیت و کنترل تمام ارتباطات را حفظ کند .
ـ مزایا : قرارداد باید تمام مزایای وعده داده شده را ، از جمله ، بیمه درمانی ، زمان تعطیلات و هر سود دیگری که بخشی از استخدام است ، تعیین کند.
ـ رقابت های آینده : گاهی اوقات قرارداد شامل یک توافق عدم رقابت می باشد ( همچنین به عنوان NCC شناخته می شود ) . این یک توافق نامه است که پس از خروج از شرکت ، کارمند به کارهایی وارد نخواهد شد که او را در رقابت با شرکت قرار دهد . اغلب کارکنان باید NCC را به صورت جداگانه امضا کنند ، اما ممکن است در قرارداد کاری نیز گنجانده شود .

مزایا و معایب قرارداد کاری

مزایا و معایب یک قرارداد کاری نوشته شده : قرارداد کتبی یک راه عالی برای واضح بودن شغل ، مسئولیت های خود و مزایای شما است . این مسئله مانع از هر گونه سردرگمی در مورد شغل و مسئولیت های شما است.
به عقیده یک وکیل حقوقی ، قبل از امضای آن ، تمام عناصر قرارداد کاری را به دقت مطالعه کنید . اطمینان حاصل کنید که با هر بخشی از قرارداد موافق هستید . اگر قرارداد را نقض کنید ، ممکن است دچار عواقب قانونی شوید . بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که شما قادر به حفظ و رعایت هر بخشی از قرارداد نوشته شده هستید . به عنوان مثال ، اگر قرارداد مستلزم داشتن حداقل مدت زمان کار باشد ، مطمئن شوید که می توانید این کار را انجام دهید . همچنین ، در صورتی که قرارداد محدودیت هایی را ایجاد می کند که پس از تمام شدن مدت قراردادتان در شرکت مزبور ، این اجازه را ندارید که با رقبای آن شرکت همکاری کرده و در آن جا کار کنید ، بهتر است دوباره به آن فکر کنید . شاید این بند از قرارداد برایتان جالب نباشد.

قراردادهای استخدامی نامتجانس

یک قرارداد کاری ضمنی ، این است که از نظرات ساخته شده در طی مصاحبه یا ارتقاء شغل و یا از چیزی که در یک کتابچه راهنمای آموزشی یا کتابچه راهنمای دستورالعمل گفته شده است استفاده کرده باشد . مثلا : قراردادهای احتمالی را می توان از اقدامات ، اظهارات و یا تاریخ اشتغال قبلی کارفرما ذکر کرد .
یک کارمند ممکن است یک سابقه تبلیغاتی ، افزایش حقوق و مزایای سالانه خود و همکاران خود را داشته باشد .
همه کارکنان ، قرارداد کاری با کارفرمای خود دارند . قرارداد یک توافق است که شرایط یک کارمند را تعیین می کند و این موارد در قرارداد ذکر می شوند :
• شرایط اشتغال
• حقوق
• مسئولیت ها
• وظایف

شرایط قرارداد کاری

کارکنان و کارفرمایان باید تا زمانی که پروژه ها به پایان برسند ( به عنوان مثال توسط یک کارفرمای یا کارمند اعلان گردد یا این که کارمند اخراج شود ) به قرارداد می پیوندند یا تا زمانی که اصطلاحات تغییر می یابند ( معمولا با توافق بین کارمند و کارفرما ).
اگر یک فرد توافقی برای انجام کاری برای کسی ( مانند رنگ کردن خانه ) داشته باشد ، این یک قرارداد کاری نیست ، بلکه قراردادی برای ارائه خدمات است.
ـ شرایط قرارداد : بخش حقوقی یک قرارداد به عنوان « شرایط » شناخته می شود . یک کارفرما باید مشخص کند کدام بخش از قرارداد قانونی لازم است .
شرایط قرارداد می تواند شامل موارد زیر باشد :

شرایط ضمنی قرارداد کاری

اگر هیچ چیز به وضوح بین شما و کارفرمای شما در مورد یک موضوع خاص توافق نشده باشد ، ممکن است با یک واژه ضمنی پوشش داده شود – مثلا :
• کارکنان از کارفرمای خود نباید سرقت کنند
• کارفرمای شما یک محیط کار امن و مطمئن را برای شما ارائه می دهد
• یک الزام قانونی وجود داشته باشد مثلا به ازای هر یک ماه کارکنان قادر به ۱ روز مرخصی گرفتن هستند .
برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه شما می توانید با موسسه حقوقی سفیر صلح تماس گرفته و با بهترین وکیل دادگستری صحبت کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *